SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 95.286 95.734 -0,47
VIOP 118.532 119.260 -0,61
USD/TRY 5,6712 5,5795 1,64
BIST BANKA 131.096 132.731 -1,23
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 11.563 11.413 1,31
ALTIN 1.502,43 1.513,47 -0,73
BRENT 59,20 58,64 0,95

 Mardin Çimento Hisse Senedi | MRDIN

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 2,59 2,85 0,26
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,0 2,0 2,0

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Mardin Çimento
Kuruluş 02.06.1969
Faal Alanı Klinker, çimento ve hazır beton üretimi ile satışı
Telefon (0482)2266430
Faks (0482)2266436
Adres Savur Yolu 6.Km Mardin

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar203,5204,0
Ödenmiş Sermaye109,5109,5
Net Kâr6,36,3

Cari Değerler

F/K 18,1
FD/FAVÖK 20,1
PD/DD 1,5
FD/Satışlar 1,6
Yabancı Oranı (%) 9,65
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,0 / 0,1
Piyasa Değeri 303,4 mnTL
Net Borç -25,6 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -6,3

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 0,36 -1,42 -1,77 -0,36
USD -0,36 -3,18 -0,89 -5,71
Göreceli 0,83 2,84 4,99 -4,56

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
MRDIN30.04.201914,820,496349,6342,19 54.358.360 179
MRDIN02.07.201810,260,442144,2137,58 48.424.284 92
MRDIN01.12.20174,440,191719,1716,30 21.000.022 55
MRDIN03.07.20172,730,127812,7810,87 14.000.015 37
MRDIN27.06.20168,820,370637,0631,50 40.586.856 92
MRDIN14.12.201511,950,513851,3843,67 56.275.074 93
MRDIN07.12.20148,550,457445,7438,88 50.096.059 96
MRDIN31.05.20135,640,308930,8926,26 33.835.468 90
MRDIN31.05.201211,050,687268,7258,41 75.263.002 89
MRDIN31.05.20118,340,647664,7655,04 70.922.470 91
MRDIN21.05.20108,750,739573,9562,86 80.998.120 91
MRDIN29.05.200910,990,626362,6353,24 56.689.696 83
MRDIN30.05.200816,751,0556105,5699,22 77.208.209 82
MRDIN01.04.200712,421,0059100,5994,56 73.577.170 83
MRDIN01.05.20067,980,758475,8472,80 50.112.582 77
MRDIN01.05.200511,270,432643,2641,53 24.225.600 81
MRDIN29.04.20038,640,863786,3784,62 11.960.667 83
MRDIN30.05.200219,841,7063170,63162,79 15.752.390 83
MRDIN30.05.200111,881,2770127,70122,29 7.859.092 82
MRDIN30.05.20008,291,3258132,58126,92 5.440.000 A/D
MRDIN28.05.19989,701,0190101,90101,90 1.142.304 A/D
MRDIN30.04.201914,820,496349,6342,1954.358.360179
MRDIN02.07.201810,260,442144,2137,5848.424.28492
MRDIN01.12.20174,440,191719,1716,3021.000.02255
MRDIN03.07.20172,730,127812,7810,8714.000.01537
MRDIN27.06.20168,820,370637,0631,5040.586.85692
MRDIN14.12.201511,950,513851,3843,6756.275.07493
MRDIN07.12.20148,550,457445,7438,8850.096.05996
MRDIN31.05.20135,640,308930,8926,2633.835.46890
MRDIN31.05.201211,050,687268,7258,4175.263.00289
MRDIN31.05.20118,340,647664,7655,0470.922.47091
MRDIN21.05.20108,750,739573,9562,8680.998.12091
MRDIN29.05.200910,990,626362,6353,2456.689.69683
MRDIN30.05.200816,751,0556105,5699,2277.208.20982
MRDIN01.04.200712,421,0059100,5994,5673.577.17083
MRDIN01.05.20067,980,758475,8472,8050.112.58277
MRDIN01.05.200511,270,432643,2641,5324.225.60081
MRDIN29.04.20038,640,863786,3784,6211.960.66783
MRDIN30.05.200219,841,7063170,63162,7915.752.39083
MRDIN30.05.200111,881,2770127,70122,297.859.09282
MRDIN30.05.20008,291,3258132,58126,925.440.000A/D
MRDIN28.05.19989,701,0190101,90101,901.142.304A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar140.323.498242.745.475263.708.405145.426.292
Nakit ve Nakit Benzerleri18.189.6642.008.4513.077.8703.915.167
Finansal Yatırımlar7.367.2807.752.9727.470.2377.619.579
Ticari Alacaklar52.157.97552.197.86864.473.04572.659.035
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar6.881.370114.519.0176.560.831790.882
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar55.329.52363.429.27678.322.52951.912.557
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar397.6862.837.8915.226.2958.529.072
(Ara Toplam)140.323.498242.745.475165.130.807145.426.292
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0098.577.5980
Duran Varlıklar104.581.806104.776.119103.539.751202.476.021
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar360.462360.461360.4621.088.127
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar00096.982.399
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar101.108.692101.842.104100.500.836101.334.191
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar343.627481.658452.257581.904
Ertelenmiş Vergi Varlığı2.761.7322.084.6042.218.9032.482.107
Diğer Duran Varlıklar7.2937.2927.2937.293
TOPLAM VARLIKLAR244.905.304347.521.594367.248.156347.902.313
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler27.170.407130.799.49897.710.67281.928.931
Finansal Borçlar050.430.57764.715.28548.463.799
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar18.479.44417.799.65826.638.91724.743.648
Diğer Borçlar2.345.70556.095.1051.588.9452.173.581
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)666.564446.514615.9400
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü509.671610.840428.9371.001.560
Borç Karşılıkları2.555.8872.782.8921.954.3802.988.935
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler2.613.1362.633.9121.768.2682.557.408
(Ara Toplam)27.170.407130.799.49897.710.67281.928.931
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler14.213.26612.762.85412.155.87812.466.267
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar14.213.26612.762.85412.155.87812.429.897
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler00036.370
Özkaynaklar203.521.631203.959.242257.381.606253.507.115
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar203.521.631203.959.242257.381.606253.507.115
Ödenmiş Sermaye109.524.000109.524.000109.524.000109.524.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri00023.430
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler64.680.79261.436.59296.612.87196.612.871
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları24.967.17928.211.38118.452.65118.241.175
Dönem Net Kar/Zararı6.285.2056.316.81530.411.06726.462.326
Diğer Özsermaye Kalemleri-1.935.545-1.529.5462.381.0172.643.313
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR244.905.304347.521.594367.248.156347.902.313
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri70.762.02926.063.604199.400.054155.365.739
Satışların Maliyeti (-)-66.013.384-28.101.866-150.369.340-115.509.065
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)4.748.645-2.038.26249.030.71439.856.674
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)4.748.645-2.038.26249.030.71439.856.674
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-4.510.388-1.831.909-11.309.901-8.721.125
Genel Yönetim Giderleri (-)-9.069.187-4.380.540-13.773.285-12.190.306
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri3.834.7632.981.0509.344.9226.427.837
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-636.722-363.847-1.417.334-1.086.371
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)-5.632.889-5.633.50831.875.11624.286.709
Net Faaliyet Kar/Zararı-8.830.930-8.250.71123.947.52818.945.243
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler15.949.33614.274.439987.602740.893
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)00-391.1020
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar02.054.12610.742.5098.266.650
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı10.316.44710.695.05743.214.1250
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler3.654.680117.6943.974.5373.818.881
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-6.981.924-3.742.479-11.371.340-5.739.171
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler15.949.33614.274.439596.500740.893
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)6.989.2037.070.27235.817.32231.373.962
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-703.998-753.457-5.406.255-4.911.636
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-1.145.327-619.158-5.204.531-4.771.514
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)441.329-134.299-201.724-140.122
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI6.285.2056.316.81530.411.06726.462.326
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)6.285.2056.316.81530.411.06726.462.326
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları6.285.2056.316.81530.411.06726.462.326
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri6.480.7442.758.69411.388.3638.586.494
Kıdem Tazminatı901.102801.9091.388.908895.908
Finansman Giderleri-6.981.924-3.742.479-11.371.340-5.739.171
Yurtiçi Satışlar71.011.25826.217.207186.621.539144.429.404
Yurtdışı Satışlar489.542116.79215.723.63513.970.073
Net Yabancı Para Pozisyonu-1.331.770-3.959.922-5.318.076577.009
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-1.331.770-3.807.689-5.318.076672.617
Net YPP (Hedge Dahil)-1.331.770-3.959.923-5.318.076577.010
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
MRDIN 2,8 18,1 20,1 1,6 1,5 6/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
MRDIN 2,77 9,65 9,65 0,00 0,00
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi