SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 93.225 92.382 0,91
VIOP 110.843 109.870 0,89
USD/TRY 6,7764 6,7545 0,32
BIST BANKA 116.718 115.889 0,72
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 10.333 10.357 -0,23
ALTIN 1.646,14 1.647,52 -0,08
BRENT 33,56 31,87 5,30

 Gübre Fabrikaları Hisse Senedi | GUBRF

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 8,39 19,55 11,16
Hacim Hareketi (Milyon TL) 10,6 399,2 388,6

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,5 0,5 Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Gübre Fabrikaları
Kuruluş 25.12.1952
Faal Alanı Kimyevi gübre üretimi ve satışı.
Telefon (0212)3765050
Faks (0212)2740096
Adres Nida Kule Göztepe İş Merkezi. Merdivenköy Mahallesi. Bora Sokak. No: 1. Kat: 12-30-31 Kadıköy/İstanb

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar554,6664,9
Ödenmiş Sermaye334,0334,0
Net Kâr-149,7-62,6

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 15,1
PD/DD 8,5
FD/Satışlar 1,4
Yabancı Oranı (%) 6,99
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 16,5 / 5,4
Piyasa Değeri 4.709,4 mnTL
Net Borç 1.425,3 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,26 -0,07 -17,06 55,97
USD -1,69 -1,98 -25,13 36,88
Göreceli -2,15 -4,51 -7,90 91,44

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
GUBRF29.07.20161,820,100010,008,50 33.400.000 39
GUBRF31.07.20151,950,150015,0012,75 50.100.000 24
GUBRF30.05.20144,750,200020,0017,00 66.800.000 71
GUBRF30.05.20081,220,500050,0042,50 11.249.287 29
GUBRF29.05.20073,650,226522,6519,25 5.095.688 56
GUBRF29.05.20054,610,107810,789,70 2.424.474 37
GUBRF29.05.20031,280,172617,2617,26 431.507 20
GUBRF29.05.20012,000,210021,0020,00 528.601 54
GUBRF29.05.20001,210,200020,0019,00 500.000 A/D
GUBRF26.05.19981,170,450045,0045,00 259.200 A/D
GUBRF26.05.19974,000,400040,0040,00 230.400 A/D
GUBRF26.05.19962,110,100010,0010,00 57.600 A/D
GUBRF29.07.20161,820,100010,008,5033.400.00039
GUBRF31.07.20151,950,150015,0012,7550.100.00024
GUBRF30.05.20144,750,200020,0017,0066.800.00071
GUBRF30.05.20081,220,500050,0042,5011.249.28729
GUBRF29.05.20073,650,226522,6519,255.095.68856
GUBRF29.05.20054,610,107810,789,702.424.47437
GUBRF29.05.20031,280,172617,2617,26431.50720
GUBRF29.05.20012,000,210021,0020,00528.60154
GUBRF29.05.20001,210,200020,0019,00500.000A/D
GUBRF26.05.19981,170,450045,0045,00259.200A/D
GUBRF26.05.19974,000,400040,0040,00230.400A/D
GUBRF26.05.19962,110,100010,0010,0057.600A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar2.798.247.2642.159.169.2022.256.905.3172.643.040.903
Nakit ve Nakit Benzerleri174.457.909223.780.401410.875.347669.496.994
Finansal Yatırımlar39.543.79741.225.48639.741.47359.906.461
Ticari Alacaklar511.258.953464.240.584701.479.524729.532.351
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar215.648.595236.594.712213.046.562230.482.996
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar1.231.329.1351.111.858.631819.921.683847.637.318
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar105.701.35481.469.38871.840.728105.984.783
(Ara Toplam)2.277.939.7432.159.169.2022.256.905.3172.643.040.903
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar520.307.521000
Duran Varlıklar1.487.391.5991.921.725.0951.899.367.1291.938.575.116
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar78.669.23166.479.96264.485.83466.031.042
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar21.869.44022.679.40521.961.5475.651.223
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar19.765.95220.043.47520.946.57319.792.332
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller84.478.87663.698.58163.732.12363.809.825
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar1.070.283.8981.560.780.5401.550.649.2901.564.469.409
Şerefiye87.044.60090.746.36687.479.727117.011.257
Maddi Olmayan Duran Varlıklar22.204.90021.074.16218.692.71021.975.026
Ertelenmiş Vergi Varlığı68.585.42257.651.15854.687.29859.114.627
Diğer Duran Varlıklar34.489.28018.571.44616.732.02720.720.375
TOPLAM VARLIKLAR4.285.638.8634.080.894.2974.156.272.4464.581.616.019
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler3.194.014.1852.606.976.2832.686.815.9432.885.391.421
Finansal Borçlar1.521.847.1151.338.417.1611.263.931.2421.680.903.839
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar987.839.5961.032.392.8421.234.545.095953.750.761
Diğer Borçlar111.375.47265.324.14351.484.606125.420.534
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)17.163.95115.950.5919.140.73716.227.501
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü2.641.9861.603.9884.446.1834.467.301
Borç Karşılıkları162.925.747128.057.87390.715.24683.788.522
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler32.161.76025.229.68532.552.83420.832.963
(Ara Toplam)2.835.955.6272.606.976.2832.686.815.9432.885.391.421
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler358.058.558000
Uzun Vadeli Yükümlülükler250.715.857521.362.166523.595.793553.114.836
Finansal Borçlar117.472.56430.642.60624.283.42528.199.418
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0345.205.100361.420.280363.594.640
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar113.665.364124.847.870118.724.647135.612.868
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü19.577.92920.666.59019.167.44125.707.910
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar840.908.821952.555.848945.860.7101.143.109.762
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar554.588.165664.870.983705.482.705852.009.532
Ödenmiş Sermaye334.000.000334.000.000334.000.000334.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları-359.020.958-337.131.368-341.979.538-226.092.261
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler53.838.73753.838.73753.838.73753.838.737
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları348.259.261348.259.261348.259.261368.154.821
Dönem Net Kar/Zararı-149.740.564-62.625.500-17.227.302-5.809.134
Diğer Özsermaye Kalemleri327.251.689328.529.853328.591.547327.917.369
Azınlık Payları286.320.656287.684.865240.378.005291.100.230
TOPLAM KAYNAKLAR4.285.638.8634.080.894.2974.156.272.4464.581.616.019
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri4.344.496.3693.388.266.5442.567.176.7901.460.342.074
Satışların Maliyeti (-)-3.494.521.126-2.671.732.073-2.090.526.397-1.204.139.601
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)849.975.243716.534.471476.650.393256.202.473
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)849.975.243716.534.471476.650.393256.202.473
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-392.069.013-269.798.611-177.437.823-84.647.811
Genel Yönetim Giderleri (-)-146.751.465-103.542.646-78.640.790-38.469.850
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri304.237.871336.838.314154.536.36066.115.070
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-433.302.258-409.765.565-218.217.640-102.698.156
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)182.090.378270.265.963156.890.50096.501.726
Net Faaliyet Kar/Zararı311.154.765343.193.214220.571.780133.084.812
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler7.485.850000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)091.046133.639103.646
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar861.6171.139.1402.042.238887.997
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı190.437.845271.496.149159.066.37797.493.369
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-307.761.252-281.530.121-164.390.578-90.072.187
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler7.485.85091.046133.639103.646
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-117.323.407-10.033.972-5.324.2017.421.182
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)18.682.40111.509.9287.990.627-5.810.921
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-5.853.910-2.472.226-3.058.750-1.335.902
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)24.536.31113.982.15411.049.377-4.475.019
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-98.641.0061.475.9562.666.4261.610.261
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-98.641.0061.475.9562.666.4261.610.261
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları51.099.55864.101.45619.893.7287.419.395
Ana Ortaklık Payları-149.740.564-62.625.500-17.227.302-5.809.134
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri94.543.53462.585.64141.271.35522.951.302
Kıdem Tazminatı57.511.65972.114.61246.610.37017.120.800
Finansman Giderleri-307.761.252-281.530.121-164.390.578-90.072.187
Yurtiçi Satışlar3.244.140.2522.601.496.5552.054.102.8031.243.003.520
Yurtdışı Satışlar1.088.417.6621.400.851.873512.590.695222.048.966
Net Yabancı Para Pozisyonu-708.969.755-625.226.983-302.273.429-322.991.404
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-708.969.755-625.226.983-302.273.429-322.991.404
Net YPP (Hedge Dahil)-708.969.755-625.226.983-302.273.429-322.991.404

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
GUBRF 14,1 A/D 15,1 1,4 8,5 12/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
GUBRF 14,10 7,24 6,99 -25,06 -0,27
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi