SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 11.577 11.577 0,00
VIOP 14.662 14.617 0,31
USD/TRY 49,6270 49,5597 0,14
BIST BANKA 15.927 15.927 0,00
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
ALTIN 4.100,29 4.141,26 -1,00
BRENT 108,04 106,43 1,49
EUR/USD 1,12 1,12 0,10

Gübre Fabrikaları Hisse Senedi | GUBRF

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 354,5 506,3365 151,8365
Hacim Hareketi (Milyon TL) 437,1 4.496,2 4.059,2

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,7 0,8 0,9

Şirket Künyesi

Ünvanı Gübre Fabrikaları
Kuruluş 25.12.1952
Faal Alanı Kimyevi gübre üretimi ve satışı.
Telefon (0216)4685050
Faks (0216)4071011
Adres GENEL MÜDÜRLÜK Yamanevler Mahallesi, Ahmet Tevfik İleri Caddesi, Bereket Plaza No:1 İç Kapı No:3 34

Mali Tablo**

Mali Tablo
Özkaynaklar39.361,435.388,7
Ödenmiş Sermaye334,0334,0
Net Kâr4.765,73.070,5

Yayınlanmış Şirket Raporları

Tümü
    Şirket ile ilgili yayınlanmış raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Cari Değerler*

F/K 14,9
FD/FAVÖK 7,8
PD/DD 3,0
FD/Satışlar 1,7
Yabancı Oranı (%) 11,12
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 27,2 / 26,7
Piyasa Değeri 118.403,0 mnTL
Net Borç -5.306,6 mnTL
Halka Açıklık Oranı (%) 20,3

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -5,02 -9,34 -19,17 3,01
USD -5,06 -9,73 -20,47 -10,86
Göreceli -3,21 -5,10 -6,88 0,20

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
GUBRF14.10.20261,114,4910449,10381,74 1.500.000.000 24
GUBRF29.07.20161,820,100010,008,50 33.400.000 39
GUBRF31.07.20151,950,150015,0012,75 50.100.000 24
GUBRF30.05.20144,750,200020,0017,00 66.800.000 71
GUBRF30.05.20081,220,500050,0042,50 11.249.287 29
GUBRF29.05.20073,650,226522,6519,25 5.095.688 56
GUBRF29.05.20054,610,107810,789,70 2.424.474 37
GUBRF29.05.20031,280,172617,2617,26 431.507 20
GUBRF29.05.20012,000,210021,0020,00 528.601 54
GUBRF29.05.20001,210,200020,0019,00 500.000 A/D
GUBRF26.05.19981,170,450045,0045,00 259.200 A/D
GUBRF26.05.19974,000,400040,0040,00 230.400 A/D
GUBRF26.05.19962,110,100010,0010,00 57.600 A/D
GUBRF14.10.20261,114,4910449,10381,741.500.000.00024
GUBRF29.07.20161,820,100010,008,5033.400.00039
GUBRF31.07.20151,950,150015,0012,7550.100.00024
GUBRF30.05.20144,750,200020,0017,0066.800.00071
GUBRF30.05.20081,220,500050,0042,5011.249.28729
GUBRF29.05.20073,650,226522,6519,255.095.68856
GUBRF29.05.20054,610,107810,789,702.424.47437
GUBRF29.05.20031,280,172617,2617,26431.50720
GUBRF29.05.20012,000,210021,0020,00528.60154
GUBRF29.05.20001,210,200020,0019,00500.000A/D
GUBRF26.05.19981,170,450045,0045,00259.200A/D
GUBRF26.05.19974,000,400040,0040,00230.400A/D
GUBRF26.05.19962,110,100010,0010,0057.600A/D

Mali Tablolar

Sanayi şirketlerinde en son açıklanmış yıl sonu rakamları enflasyon düzeltmesiyle son finansal döneme çekilmektedir.
Bilanço
Dönen Varlıklar48.988.465.44844.718.672.64246.743.877.30338.874.304.209
Nakit ve Nakit Benzerleri15.043.448.93112.966.563.67011.851.412.8266.411.818.976
Finansal Yatırımlar01.343.767.02002.043.185.261
Ticari Alacaklar2.524.940.7796.398.257.4285.714.425.3595.428.797.375
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar310.128.253455.960.114406.587.501211.804.130
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar15.954.360.4559.852.953.5859.153.339.7647.253.384.174
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar1.063.366.142691.267.085500.049.212896.676.843
(Ara Toplam)34.896.244.56031.708.768.90227.625.814.66122.245.666.759
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar14.092.220.88813.009.903.74019.118.062.64216.628.637.450
Duran Varlıklar29.751.011.45226.999.842.73329.164.714.23222.604.144.082
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar9.548.0528.062.1336.263.9885.266.788
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar105.152.81098.135.435105.384.45884.475.027
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.003.932.805921.738.363972.263.143883.809.077
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller1.134.293.8331.060.032.3851.134.364.998920.819.259
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar22.484.327.04420.145.031.23321.903.603.32217.029.860.818
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar3.163.766.4042.911.926.8963.158.429.2412.524.429.131
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar1.849.990.5041.854.916.2881.884.405.0831.155.483.982
TOPLAM VARLIKLAR78.739.476.90071.718.515.37575.908.591.53561.478.448.291
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler30.102.198.00627.552.106.88131.684.865.47426.671.733.785
Finansal Borçlar9.675.594.7649.704.413.31411.281.142.8368.587.876.584
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar10.219.206.4537.675.716.8965.538.389.0156.618.859.849
Diğer Borçlar93.286.472104.535.78368.024.66748.505.347
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)10.060.01224.860.65426.541.45818.807.153
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü360.765.5680549.931.98074.386.878
Borç Karşılıkları2.086.613.8992.504.547.9762.192.451.2461.305.573.174
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler173.981.375259.899.212141.107.81575.930.015
(Ara Toplam)22.619.508.54320.273.973.83519.797.589.01816.729.939.000
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler7.482.689.4637.278.133.04611.887.276.4579.941.794.785
Uzun Vadeli Yükümlülükler2.574.831.7282.042.624.7561.868.638.4821.045.554.881
Finansal Borçlar61.253.96270.729.89892.433.48919.764.366
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar1.021.854.260989.435.1761.014.916.814788.146.091
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü1.491.723.506982.459.682761.288.179237.644.424
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar46.062.447.16642.123.783.73842.355.087.57933.761.159.625
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar39.361.378.96635.388.745.86435.088.410.51227.299.152.072
Ödenmiş Sermaye334.000.000334.000.000334.000.000334.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları010.139.905.2699.734.060.6287.964.388.667
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler1.798.998.0731.681.218.8901.799.110.9411.405.072.853
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları11.551.808.9519.296.847.0175.340.161.0974.637.653.249
Dönem Net Kar/Zararı4.765.675.0863.070.462.8036.212.372.6064.036.907.343
Diğer Özsermaye Kalemleri20.910.896.85610.866.311.88511.609.391.9468.921.129.960
Azınlık Payları6.701.068.2006.735.037.8747.266.677.0676.462.007.553
TOPLAM KAYNAKLAR78.739.476.90071.718.515.37575.908.591.53561.478.448.291
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri37.831.188.33222.387.362.83461.818.674.49336.829.623.771
Satışların Maliyeti (-)-27.734.748.490-16.474.025.190-46.490.219.709-27.325.729.117
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)10.096.439.8425.913.337.64415.328.454.7849.503.894.654
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)10.096.439.8425.913.337.64415.328.454.7849.503.894.654
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-1.722.044.908-990.590.924-2.963.474.722-1.817.505.416
Genel Yönetim Giderleri (-)-652.585.269-279.616.192-1.259.410.232-760.226.891
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri675.209.59679.737.6761.165.842.3411.021.656.705
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-684.546.724-268.484.515-1.002.022.975-638.153.368
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)7.712.472.5374.454.383.68911.269.389.1967.309.665.684
Net Faaliyet Kar/Zararı7.721.809.6654.643.130.52811.105.569.8306.926.162.347
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler350.754.42047.296.607363.782.86599.901.623
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-821.309-506.902-760.305-555.131
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar55.193.55034.248.996-2.634.55421.968
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı8.117.599.1984.535.422.39011.629.777.2027.409.034.144
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler2.179.150.4451.058.878.6724.228.063.8792.616.536.213
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-2.845.917.788-1.792.705.823-6.427.214.249-4.026.469.145
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler349.933.11146.789.705363.022.56099.346.492
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)7.450.831.8553.801.595.2399.430.626.8325.999.101.212
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-2.450.075.567-1.319.470.289-2.861.776.726-1.765.734.287
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-1.709.846.163-1.058.645.077-1.031.459.311-316.410.162
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-740.229.404-260.825.212-1.830.317.415-1.449.324.125
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI5.000.756.2882.482.124.9506.568.850.1074.233.366.925
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)-480.914.9161.203.586.024-729.260.128-401.905.157
DÖNEM KARI (ZARARI)4.519.841.3723.685.710.9745.839.589.9793.831.461.768
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları-245.833.714615.248.171-372.782.627-205.445.575
Ana Ortaklık Payları4.765.675.0863.070.462.8036.212.372.6064.036.907.343
Hisse Başına Kazanç1491711
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç1592013
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç1572013
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç1592013
Dipnot
Amortisman Giderleri779.380.469304.494.3891.915.907.5421.143.962.636
Kıdem Tazminatı35.639.22749.174.188711.228.455476.436.991
Finansman Giderleri-2.845.917.788-1.792.705.823-6.427.214.249-4.026.469.145
Yurtiçi Satışlar38.695.363.29422.940.650.15763.359.090.95537.706.943.457
Yurtdışı Satışlar17.690.2456.553.17762.350.83848.869.016
Net Yabancı Para Pozisyonu-3.916.207.472-5.794.523.039-2.545.321.950-4.435.590.919
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-3.916.207.472-5.794.523.039-2.545.321.950-4.435.590.919
Net YPP (Hedge Dahil)-3.916.207.472-5.794.523.039-2.545.321.950-4.435.590.919
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit8.945.980.9643.041.861.8839.862.231.8476.654.995.191
Düzeltme Öncesi Kar4.519.841.3723.685.710.9745.839.589.9793.831.461.768
Düzeltmeler:5.304.093.0441.338.447.9757.631.579.1834.292.491.337
Amortisman & İtfa Payları779.380.469304.494.3891.915.907.5421.143.962.636
Karşılıklardaki Değişim31.171.1549.753.6671.977.607.482579.777.500
Diğer Gelir/ Gider1.014.898.022635.474.6251.785.114.6591.242.576.614
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)9.823.934.4165.024.158.94913.471.169.1628.123.953.105
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler460.126.848403.674.194-2.094.126.287-603.680.688
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)10.284.061.2645.427.833.14311.377.042.8757.520.272.417
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit-1.338.080.300-2.385.971.260-1.514.811.028-865.277.226
Sabit Sermaye Yatırımları-2.029.596.741-489.356.200-2.070.473.222-1.197.037.701
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit16.110.844-1.334.436.833876.410.036-1.088.772.248
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit-2.013.485.897-1.823.793.033-1.194.063.186-2.285.809.949
Serbest Nakit Akım6.932.495.0671.218.068.8508.668.168.6624.369.185.242
Finansal Borçlardaki Değişim-3.336.413.698-587.498.088-2.974.271.196-3.026.183.839
Temettü Ödemeleri0000
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit1.375.272.717651.783.894326.122.750-49.601.994
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit-1.961.140.98164.285.806-2.648.148.446-3.075.785.833
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış4.971.354.0861.282.354.6566.020.020.2151.293.399.409
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi-814.667.549851.301.180553.351.012302.988.684
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim4.156.686.5372.133.655.8366.573.371.2271.596.388.093
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler12.673.261.63510.917.193.2946.549.635.4315.494.514.954
Dönem Sonu Nakit15.043.448.93112.966.563.67012.674.056.7466.777.064.658

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
GUBRF 354,5 14,9 7,8 1,7 3,0 6/2026
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
GUBRF 354,50 10,92 11,12 20,18 0,21
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi