SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 11.152 11.117 0,31
VIOP 14.015 13.902 0,81
USD/TRY 49,7890 49,7546 0,07
BIST BANKA 15.406 15.107 1,94
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
ALTIN 4.009,28 4.017,11 -0,20
BRENT 109,85 110,46 -0,55
EUR/USD 1,12 1,12 0,00

Mistral GYO Hisse Senedi | MSGYO

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 3,89 6,44 2,55
Hacim Hareketi (Milyon TL) 1,9 120,1 118,3

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Mistral GYO
Kuruluş 18.01.2012
Faal Alanı Gayrimenkul yatirim ortakligi
Telefon (0232)4215080
Faks (0232)4215079
Adres Çınarlı Mah. Ankara Asfaltı Cad. No. 15 / 202 Konak İZMİR

Mali Tablo**

Mali Tablo
Özkaynaklar5.625,95.347,3
Ödenmiş Sermaye469,8469,8
Net Kâr-119,8-99,3

Yayınlanmış Şirket Raporları

Tümü
    Şirket ile ilgili yayınlanmış raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Cari Değerler*

F/K A/D
FD/FAVÖK -
PD/DD 0,3
FD/Satışlar A/D
Yabancı Oranı (%) 0,32
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,3 / 0,6
Piyasa Değeri 1.827,4 mnTL
Net Borç -103,5 mnTL
Halka Açıklık Oranı (%) 27,8

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -2,99 -8,04 -20,61 -33,96
USD -3,20 -8,42 -22,01 -43,04
Göreceli -3,29 -5,75 -8,17 -33,31

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
MSGYO28.04.20264,990,425742,5742,57 200.000.000 271
MSGYO22.10.20252,410,147314,7314,73 69.192.099 52
MSGYO18.03.20251,360,248024,8024,80 33.285.903 25
MSGYO22.01.20251,590,248024,8024,80 33.285.903 25
MSGYO22.10.20241,940,248024,8024,80 33.285.903 3
MSGYO19.07.20235,820,479347,9347,93 64.335.412 8
MSGYO04.07.20222,510,106010,6010,60 14.230.055 7
MSGYO15.11.20210,720,03273,273,27 4.392.949 35
MSGYO16.10.20200,710,03263,263,26 4.378.990 13
MSGYO03.12.20184,180,100010,0010,00 7.800.000 5
MSGYO28.04.20264,990,425742,5742,57200.000.000271
MSGYO22.10.20252,410,147314,7314,7369.192.09952
MSGYO18.03.20251,360,248024,8024,8033.285.90325
MSGYO22.01.20251,590,248024,8024,8033.285.90325
MSGYO22.10.20241,940,248024,8024,8033.285.9033
MSGYO19.07.20235,820,479347,9347,9364.335.4128
MSGYO04.07.20222,510,106010,6010,6014.230.0557
MSGYO15.11.20210,720,03273,273,274.392.94935
MSGYO16.10.20200,710,03263,263,264.378.99013
MSGYO03.12.20184,180,100010,0010,007.800.0005

Mali Tablolar

Sanayi şirketlerinde en son açıklanmış yıl sonu rakamları enflasyon düzeltmesiyle son finansal döneme çekilmektedir.
Bilanço
Dönen Varlıklar2.088.812.1831.913.720.9851.950.916.2232.131.980.466
Nakit ve Nakit Benzerleri34.102607.59819.654.2246.123.522
Finansal Yatırımlar189.176.756102.896.728229.697.398171.998.948
Ticari Alacaklar6.241.5074.474.7302.897.5169.949.132
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar084.30061.81476.845
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar1.877.700.7641.778.632.7411.662.059.0261.890.197.704
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar15.659.05427.024.88836.546.24553.634.315
(Ara Toplam)2.088.812.1831.913.720.9851.950.916.2232.131.980.466
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar5.210.318.9384.933.706.2264.610.434.8805.178.911.842
Ticari Alacaklar2.840.4072.568.8762.067.3451.865.669
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0403.396403.396501.491
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller5.186.910.9674.913.248.0474.591.227.9115.157.456.806
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar20.420.03217.352.57316.597.86318.999.078
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar147.532133.334138.36588.797
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR7.299.131.1216.847.427.2116.561.351.1037.310.892.308
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler404.070.326338.314.393298.914.295279.095.627
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler033.37200
Ticari Borçlar813.3461.443.1022.146.57822.075.890
Diğer Borçlar706.118706.387706.790899.333
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)397.772.770333.155.589292.461.787235.921.199
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü1.217.974527.7581.681.5019.103.299
Borç Karşılıkları611.182670.368695.498728.324
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler2.948.9361.777.8171.222.14110.367.583
(Ara Toplam)404.070.326338.314.393298.914.295279.095.627
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler1.269.172.8001.161.841.2381.034.370.1801.070.355.532
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar1.149.3221.107.6571.069.8661.305.142
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar2.458.0232.365.0722.036.1572.412.644
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü1.265.565.4551.158.368.5091.031.264.1571.066.637.746
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar5.625.887.9955.347.271.5805.228.066.6285.961.441.148
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar5.625.887.9955.347.271.5805.228.066.6285.961.441.148
Ödenmiş Sermaye469.768.118469.768.118469.768.118469.768.118
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler311.051.674290.604.900246.311.285278.269.140
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları3.644.452.5183.456.205.2433.442.492.0263.811.325.091
Dönem Net Kar/Zararı-119.836.466-99.287.224-49.137.16577.815.442
Diğer Özsermaye Kalemleri1.320.452.1511.229.980.5431.118.632.3641.210.028.825
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR7.299.131.1216.847.427.2116.561.351.1037.310.892.308
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri134.763.18587.461.29044.744.2851.374.799.553
Satışların Maliyeti (-)-6.177.126-5.851.217-5.467.720-765.116.067
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)128.586.05981.610.07339.276.565609.683.486
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)128.586.05981.610.07339.276.565609.683.486
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-1.878.209-1.273.571-602.393-6.806.635
Genel Yönetim Giderleri (-)-78.518.404-55.217.958-21.237.081-96.639.279
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri22.803.09921.471.40119.788.522252.011.125
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-575.704-474.010-295.395-394.486.456
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)70.416.84146.115.93536.930.218363.762.241
Net Faaliyet Kar/Zararı48.189.44625.118.54417.437.091506.237.572
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler55.532.69537.885.96020.146.507114.042.281
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)000-308.849
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı125.949.53684.001.89557.076.725477.495.673
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler774.455714.20215.6867.032.110
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-43.540.360-33.700.189-17.537.415-149.385.621
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler55.532.69537.885.96020.146.507113.733.432
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)83.183.63151.015.90839.554.996335.142.162
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-203.020.097-150.303.132-88.692.161-257.326.721
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-4.284.394-2.454.681-1.741.102-18.708.917
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-198.735.703-147.848.451-86.951.059-238.617.804
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-119.836.466-99.287.224-49.137.16577.815.442
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-119.836.466-99.287.224-49.137.16577.815.442
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-119.836.466-99.287.224-49.137.16577.815.442
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Amortisman Giderleri1.339.931842.665391.0421.258.012
Kıdem Tazminatı1.206.6931.069.818820.940798.767
Finansman Giderleri-43.540.360-33.700.189-17.537.415-149.385.621
Yurtiçi Satışlar0000
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu-908.688-866.54318.270.016-1.005.110
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu0-866.54319.098.576-1.005.110
Net YPP (Hedge Dahil)-908.688-866.54318.270.016-1.005.110
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit-36.166.098-102.016.87072.265.213-473.743.000
Düzeltme Öncesi Kar-119.836.466-99.287.224-49.137.16577.815.442
Düzeltmeler:128.380.31293.684.44950.299.122443.919.881
Amortisman & İtfa Payları1.339.931842.665391.0421.258.012
Karşılıklardaki Değişim1.206.6931.069.818820.9401.737.847
Diğer Gelir/ Gider125.216.26291.321.10048.832.232285.682.958
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)8.543.846-5.602.7751.161.957521.735.323
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler179.409.816114.906.59779.272.525-905.780.661
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)187.953.662109.303.82280.434.482-384.045.338
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit-224.119.760-211.320.692-8.169.269-89.697.662
Sabit Sermaye Yatırımları-2.819.683-247.810-231.542-3.755.105
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit38.354.58997.913.183-57.305.170-6.487.452
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit35.534.90697.665.373-57.536.712-10.242.556
Serbest Nakit Akım-631.192-4.351.49714.728.501-483.985.556
Finansal Borçlardaki Değişim0000
Temettü Ödemeleri0000
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit-4.260.42933.3720-13.897.898
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit-4.260.42933.3720-13.897.898
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış-4.891.621-4.318.12514.728.501-497.883.454
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi0000
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim-4.891.621-4.318.12514.728.501-497.883.454
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler6.123.5115.800.4335.420.266659.704.810
Dönem Sonu Nakit34.102607.59819.654.2246.123.522

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
MSGYO 3,9 A/D A/D A/D 0,3 6/2026
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
MSGYO 3,89 0,39 0,32 -7,39 -0,10
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi