SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 10.771 10.740 0,29
VIOP 11.750 11.725 0,21
USD/TRY 32,8221 32,8097 0,04
BIST BANKA 15.552 15.272 1,83
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 18.164 18.254 -0,50
ALTIN 2.322,05 2.360,00 -1,61
BRENT 85,02 85,71 -0,81

Hektaş Hisse Senedi | HEKTS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 13,06 17,19 4,13
Hacim Hareketi (Milyon TL) 277,6 2.091,8 1.814,2

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,5 0,6 0,7

Şirket Künyesi

Ünvanı Hektaş
Kuruluş 28.02.1959
Faal Alanı Tarım İlacı Üretim,İthal ve Ticareti
Telefon (0262)7511412
Faks (0262)7513717
Adres Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. 700. Sokak No:711 41480 Gebze/Kocaeli

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar8.137,98.686,0
Ödenmiş Sermaye2.530,02.530,0
Net Kâr-269,5-878,2

Yayınlanmış Şirket Raporları

Tümü
    Şirket ile ilgili yayınlanmış raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK A/D
PD/DD 4,1
FD/Satışlar 8,7
Yabancı Oranı (%) 14,10
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 22,1 / 41,6
Piyasa Değeri 33.345,4 mnTL
Net Borç 8.766,5 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -
Halka Açıklık Oranı (%) 44,6

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -2,23 -2,37 -18,89 -34,43
USD -2,85 -3,32 -20,52 -41,12
Göreceli -2,51 -5,09 -17,93 -54,53

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,17 37.928.502 36
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,34 28.865.763 98
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,13 20.643.437 85
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,40 18.203.898 82
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,76 14.061.011 78
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,95 16.021.005 80
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,24 10.920.769 85
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,36 11.923.858 83
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,59 4.989.245 86
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,64 8.053.838 82
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,38 4.825.104 90
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20 447.296 A/D
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,1737.928.50236
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,3428.865.76398
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,1320.643.43785
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,4018.203.89882
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,7614.061.01178
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,9516.021.00580
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,2410.920.76985
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,3611.923.85883
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,594.989.24586
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,648.053.83882
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,384.825.10490
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20447.296A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar12.977.115.53917.408.787.53013.599.144.15511.158.055.301
Nakit ve Nakit Benzerleri3.678.706.8225.318.442.6163.617.990.9712.316.977.942
Finansal Yatırımlar1.062.110.8781.117.105.252903.591.718852.464.508
Ticari Alacaklar1.737.349.2563.492.139.3094.062.043.8634.294.902.296
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.293.270.8301.726.683.8091.358.702.29448.837.216
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar4.460.220.4634.890.787.1492.909.602.1792.961.217.081
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar745.457.290863.629.395747.213.130683.656.258
(Ara Toplam)12.977.115.53917.408.787.53013.599.144.15511.158.055.301
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar10.842.615.10611.881.045.0005.758.217.0155.082.292.636
Ticari Alacaklar001.190.000693.000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar4.277.3904.840.4403.776.5462.864.511
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller44.894.66845.183.4414.559.2324.590.182
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları212.696.517170.710.504103.410.953109.846.358
Maddi Duran Varlıklar7.715.545.0515.023.283.8132.926.707.7522.544.032.973
Şerefiye339.098.977339.098.977106.319.692106.319.692
Maddi Olmayan Duran Varlıklar888.028.6563.535.210.1751.395.128.3651.131.098.232
Ertelenmiş Vergi Varlığı739.297.4981.780.947.702438.566.206423.660.829
Diğer Duran Varlıklar898.776.349981.769.948778.558.269759.186.859
TOPLAM VARLIKLAR23.819.730.64529.289.832.53019.357.361.17016.240.347.937
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler14.366.715.80618.178.057.07814.370.834.84811.581.542.231
Finansal Borçlar12.439.255.72115.516.960.73211.664.219.4129.157.968.709
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar984.744.8781.610.981.5971.789.854.8651.568.484.047
Diğer Borçlar791.934.801873.035.826715.742.411671.635.334
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)18.027.83132.071.78248.965.51550.379.026
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü62.75330.458.76239.811.23846.031.486
Borç Karşılıkları19.994.45018.944.77120.413.56618.169.333
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler112.695.37295.603.60891.827.84168.874.296
(Ara Toplam)14.366.715.80618.178.057.07814.370.834.84811.581.542.231
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler1.330.746.9352.436.236.4061.371.347.6281.296.812.478
Finansal Borçlar1.068.067.2861.093.696.1691.165.100.5141.094.336.352
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar118.290.052128.818.788100.794.84897.043.954
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar80.918.20584.992.17372.126.39772.442.827
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü63.471.3921.128.729.27633.325.86932.989.345
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar8.122.267.9048.675.539.0463.615.178.6943.361.993.228
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar8.137.870.8748.685.964.1983.620.572.3613.362.449.502
Ödenmiş Sermaye2.530.000.0002.530.000.0002.530.000.0002.530.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri57.578.96157.578.96122.834.20322.834.203
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları-114.851.425163.768.94782.462.45385.632.257
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler363.861.095363.861.09581.163.39481.163.394
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları359.633.3251.370.166.994879.947.595879.947.595
Dönem Net Kar/Zararı-269.472.952-1.010.533.66977.351.667-184.188.438
Diğer Özsermaye Kalemleri5.211.121.8705.211.121.870-53.186.951-52.939.509
Azınlık Payları-15.602.970-10.425.152-5.393.667-456.274
TOPLAM KAYNAKLAR23.819.730.64529.289.832.53019.357.361.17016.240.347.937
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri1.291.496.4286.038.995.4094.079.316.9022.975.932.931
Satışların Maliyeti (-)-1.187.719.674-5.223.402.568-2.740.261.632-1.896.224.132
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)103.776.754815.592.8411.339.055.2701.079.708.799
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)103.776.754815.592.8411.339.055.2701.079.708.799
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-100.229.072-595.185.392-317.007.791-207.711.111
Genel Yönetim Giderleri (-)-208.370.363-811.728.317-390.632.214-214.823.121
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-66.512.741-208.192.131-100.473.568-55.982.272
Diğer Faaliyet Gelirleri96.494.916152.001.23789.361.70766.576.944
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-206.345.150-809.940.124-296.233.331-262.002.284
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)-381.185.656-1.457.451.886324.070.073405.766.955
Net Faaliyet Kar/Zararı-271.335.422-799.512.999530.941.697601.192.295
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler1.569.0461.269.902.0291.126.823.0136.205.838
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-298.602-1.806.889-115.238-80.954
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı-379.915.212-189.356.7461.450.777.848411.891.839
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler409.328.7301.627.399.948858.515.536643.605.948
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-328.558.395-2.952.897.068-2.293.646.547-1.280.532.239
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler1.270.4441.268.095.1401.126.707.7756.124.884
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-299.144.877-1.514.853.86615.646.837-225.034.452
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)25.141.779620.396.03448.484.38932.578.921
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-64.237-56.347.009-56.046.655-56.628.935
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)25.206.016676.743.043104.531.04489.207.856
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-274.003.098-894.457.83264.131.226-192.455.531
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-274.003.098-894.457.83264.131.226-192.455.531
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları-4.530.146-16.218.785-13.220.441-8.267.093
Ana Ortaklık Payları-269.472.952-878.239.04777.351.667-184.188.438
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri199.385.600545.450.197140.815.72678.769.186
Kıdem Tazminatı1.072.6671.709.2738.299.7262.686.343
Finansman Giderleri-328.558.395-2.952.897.068-2.293.646.547-1.280.532.239
Yurtiçi Satışlar1.245.098.1126.594.051.8034.358.835.0033.077.194.644
Yurtdışı Satışlar135.205.344252.935.240165.402.376107.613.249
Net Yabancı Para Pozisyonu769.807.5871.119.203.302-1.083.930.648-555.433.759
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu769.807.5871.119.203.302-1.025.869.648-555.433.759
Net YPP (Hedge Dahil)769.807.5871.119.203.302-1.025.869.648-555.433.759
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit1.676.587.5931.477.969.55583.320.944459.029.670
Düzeltme Öncesi Kar-274.003.098-894.457.83264.131.226-192.455.531
Düzeltmeler:751.321.13922.721.22813.629.070538.114.395
Amortisman & İtfa Payları199.385.600545.450.197140.815.72678.769.186
Karşılıklardaki Değişim12.889.76232.329.51330.784.05622.042.102
Diğer Gelir/ Gider539.045.777-555.058.482-157.970.712437.303.107
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)477.318.041-871.736.60477.760.296345.658.864
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler966.243.4541.734.707.057-278.368.013-62.654.218
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)1.443.561.495862.970.453-200.607.717283.004.646
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit233.026.098614.999.102283.928.661176.025.024
Sabit Sermaye Yatırımları-216.053.656-1.771.871.897-607.146.555-1.109.884.837
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit82.993.599-563.241.480-1.438.901.337-516.105.217
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit-133.060.057-2.335.113.377-2.046.047.892-1.625.990.054
Serbest Nakit Akım1.543.527.536-857.143.822-1.962.726.948-1.166.960.384
Finansal Borçlardaki Değişim-1.905.867.8175.902.299.0945.447.084.7322.260.746.665
Temettü Ödemeleri0000
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit-790.197.591-1.982.137.974-1.463.111.109-377.823.568
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit-2.696.065.4083.920.161.1203.983.973.6231.882.923.097
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış-1.152.537.8723.063.017.2982.021.246.675715.962.713
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi-481.250.038-985.602.24069.984.67973.138.528
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim-1.633.787.9102.077.415.0582.091.231.354789.101.241
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler5.273.247.1622.505.481.7851.520.566.4901.520.566.490
Dönem Sonu Nakit3.639.459.2524.582.896.8433.611.797.8442.309.667.731

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
HEKTS 13,2 A/D A/D 8,7 4,1 3/2024
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
HEKTS 13,18 14,08 14,10 1,88 0,02
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi