SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 2.857 2.864 -0,25
VIOP 3.067 3.087 -0,66
USD/TRY 17,9534 17,9581 -0,03
BIST BANKA 2.577 2.539 1,50
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 13.817 13.796 0,15
ALTIN 1.779,69 1.779,64 0,00
BRENT 93,47 93,38 0,10

Hektaş Hisse Senedi | HEKTS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 27,24 38,7 11,46
Hacim Hareketi (Milyon TL) 121,0 2.689,9 2.568,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
1,6 1,9 2,2

Şirket Künyesi

Ünvanı Hektaş
Kuruluş 28.02.1959
Faal Alanı Tarım İlacı Üretim,İthal ve Ticareti
Telefon (0262)7511412
Faks (0262)7513717
Adres Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. 700.Sokak 41480 Gebze - Kocaeli

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar1.820,61.613,6
Ödenmiş Sermaye860,0860,0
Net Kâr425,4211,9

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 29,8
PD/DD 17,6
FD/Satışlar 10,1
Yabancı Oranı (%) 10,50
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 48,4 / 29,6
Piyasa Değeri 32.043,6 mnTL
Net Borç 4.729,9 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -
Halka Açıklık Oranı (%) 37,3

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 0,11 -1,95 29,74 150,57
USD 0,11 -1,95 26,28 86,15
Göreceli 0,36 -4,08 8,18 62,91

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,17 37.928.502 36
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,34 28.865.763 98
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,13 20.643.437 85
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,40 18.203.898 82
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,76 14.061.011 78
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,95 16.021.005 80
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,24 10.920.769 85
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,36 11.923.858 83
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,59 4.989.245 86
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,64 8.053.838 82
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,38 4.825.104 90
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20 447.296 A/D
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,1737.928.50236
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,3428.865.76398
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,1320.643.43785
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,4018.203.89882
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,7614.061.01178
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,9516.021.00580
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,2410.920.76985
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,3611.923.85883
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,594.989.24586
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,648.053.83882
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,384.825.10490
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20447.296A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar6.351.740.9444.846.584.1183.282.552.3832.358.675.212
Nakit ve Nakit Benzerleri699.701.878563.091.865107.447.303136.855.356
Finansal Yatırımlar10.789.6319.383.18000
Ticari Alacaklar3.236.301.9212.243.774.5491.654.632.4401.484.035.536
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.015.4222.956.0533.561.4372.319.021
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar1.901.014.3091.611.856.7771.148.641.360528.493.352
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar502.917.783415.521.694368.269.843206.971.947
(Ara Toplam)6.351.740.9444.846.584.1183.282.552.3832.358.675.212
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar1.877.509.6161.672.228.5061.448.249.128976.024.341
Ticari Alacaklar5.462.1952.020.8958.623.198118.495
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.445.660948.274851.455671.445
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller4.713.9834.744.9344.775.8834.806.833
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları46.292.63845.888.21543.014.88737.778.218
Maddi Duran Varlıklar1.327.667.3991.186.375.1881.044.072.504499.138.227
Şerefiye106.319.692106.319.692106.319.692106.319.692
Maddi Olmayan Duran Varlıklar233.284.999221.004.448188.637.04653.949.095
Ertelenmiş Vergi Varlığı34.001.73447.280.60731.248.15229.710.475
Diğer Duran Varlıklar118.321.31657.646.25320.706.311243.531.861
TOPLAM VARLIKLAR8.229.250.5606.518.812.6244.730.801.5113.334.699.553
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler6.204.279.7694.709.586.9583.112.947.7621.862.098.828
Finansal Borçlar5.374.770.9103.644.929.8762.210.061.2951.585.740.157
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar686.454.523970.223.972816.788.417218.650.989
Diğer Borçlar16.093.25121.058.72126.276.90729.924.093
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)6.304.3783.520.0172.817.4553.676.280
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü63.859.05134.489.0692.948.3941.489.343
Borç Karşılıkları9.370.7297.934.5575.992.5795.536.328
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler47.426.92727.430.74648.062.71517.081.638
(Ara Toplam)6.204.279.7694.709.586.9583.112.947.7621.862.098.828
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler190.753.113179.042.251171.279.534209.835.329
Finansal Borçlar65.621.34163.905.15261.213.837186.193.554
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar63.393.91260.114.89852.848.9570
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar32.843.06622.951.61921.376.65212.582.963
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü28.894.79432.070.58235.840.08811.058.812
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar1.834.217.6781.630.183.4151.446.574.2151.262.765.396
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar1.820.618.1691.613.577.9681.429.679.6351.262.765.396
Ödenmiş Sermaye860.000.000860.000.000860.000.000860.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri5.203.762000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları11.600.32310.918.8828.810.7640
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler59.011.34546.804.19446.485.14046.485.140
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları479.809.935492.017.086172.945.200171.729.346
Dönem Net Kar/Zararı425.402.312211.888.706319.390.940187.921.161
Diğer Özsermaye Kalemleri-20.409.508-8.050.90022.047.591-3.370.251
Azınlık Payları13.599.50916.605.44716.894.5800
TOPLAM KAYNAKLAR8.229.250.5606.518.812.6244.730.801.5113.334.699.553
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri2.530.419.7641.078.278.7542.020.718.3361.423.742.255
Satışların Maliyeti (-)-1.491.777.249-639.934.668-1.312.393.367-945.054.327
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)1.038.642.515438.344.086708.324.969478.687.928
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)1.038.642.515438.344.086708.324.969478.687.928
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-84.931.466-32.856.310-87.330.503-53.792.811
Genel Yönetim Giderleri (-)-74.406.614-32.262.555-79.282.890-49.896.075
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-28.911.144-10.036.609-31.274.904-19.472.629
Diğer Faaliyet Gelirleri21.476.0038.847.4535.016.5383.928.387
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-163.017.537-57.730.192-86.011.169-36.907.426
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)708.851.757314.305.873429.442.041322.547.374
Net Faaliyet Kar/Zararı850.393.291363.188.612510.436.672355.526.413
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler4.041.8072.562.4772.578.8301.206.059
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-435.758-399.780-181.144-114.128
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı712.457.806316.468.570431.839.727323.639.305
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler135.625.65847.073.509126.884.88047.907.135
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-338.756.954-140.628.957-224.394.384-181.589.798
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler3.606.0492.162.6972.397.6861.091.931
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)509.326.510222.913.122334.330.223189.956.642
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-89.899.434-13.338.996-8.573.207-2.035.481
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-100.025.210-34.489.069-4.438.104-1.489.343
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)10.125.77621.150.073-4.135.103-546.138
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI419.427.076209.574.126325.757.016187.921.161
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)419.427.076209.574.126325.757.016187.921.161
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları-5.975.236-2.314.58000
Ana Ortaklık Payları425.402.312211.888.706325.757.016187.921.161
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri37.710.44517.484.79648.900.23234.825.793
Kıdem Tazminatı1.538.949188.5461.816.105300.560
Finansman Giderleri-338.756.954-140.628.957-224.394.384-181.589.798
Yurtiçi Satışlar2.610.578.3081.128.239.7301.969.523.1081.398.078.436
Yurtdışı Satışlar83.405.02437.668.44986.590.09356.985.596
Net Yabancı Para Pozisyonu-372.881.689-471.463.364-745.070.039-155.582.543
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-103.645.139-219.038.114-231.317.1896.536.932
Net YPP (Hedge Dahil)-103.645.139-219.038.114-231.317.1896.536.932
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit-1.748.814.080-585.462.839-463.582.595-653.429.433
Düzeltme Öncesi Kar419.427.076209.574.126325.757.016187.921.161
Düzeltmeler:443.183.157160.536.396245.201.918199.961.751
Amortisman & İtfa Payları37.710.44517.484.79648.900.23234.825.793
Karşılıklardaki Değişim7.770.2573.858.0776.598.4242.437.010
Diğer Gelir/ Gider397.702.455139.193.523189.703.262162.698.948
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)862.610.233370.110.522570.958.934387.882.912
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler-2.583.216.425-953.761.228-1.047.910.148-1.051.959.769
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)-1.720.606.192-583.650.706-476.951.214-664.076.857
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit-28.207.888-1.812.13313.368.61910.647.424
Sabit Sermaye Yatırımları-278.373.930-146.742.009-630.482.943-99.755.657
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit-136.404.636-74.323.122-112.706.311-92.000.000
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit-414.778.566-221.065.131-743.189.254-191.755.657
Serbest Nakit Akım-2.163.592.646-806.527.970-1.206.771.849-845.185.090
Finansal Borçlardaki Değişim3.055.057.2551.366.277.7551.096.869.186662.693.853
Temettü Ödemeleri00-896.941-875.009
Sermaye Artırımı00402.947.4000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit-299.194.768-104.062.704-271.422.113244.197.250
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit2.755.862.4871.262.215.0511.227.497.532906.016.094
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış592.269.841455.687.08120.725.68360.831.004
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi0000
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim592.269.841455.687.08120.725.68360.831.004
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler107.077.183107.077.18375.595.47275.595.472
Dönem Sonu Nakit699.347.024562.764.26496.321.155136.426.476

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
HEKTS 37,3 A/D 29,8 10,1 17,6 6/2022
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
HEKTS 37,26 10,34 10,50 16,60 0,21
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi