SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 1.124 1.120 0,41
VIOP 1.263 1.257 0,47
USD/TRY 7,6582 7,6254 0,43
BIST BANKS 1.153 1.142 0,93
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.469 12.607 -1,09
GOLD 1.861,75 1.867,86 -0,33
BRENT 41,83 41,94 -0,26

Hektaş Hisse Senedi | HEKTS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 11,77 15 3,23
Hacim Hareketi (Milyon TL) 23,8 264,0 240,1

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,4 0,5 Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Hektaş
Kuruluş 28.02.1959
Faal Alanı Tarım İlacı Üretim,İthal ve Ticareti
Telefon (0262)7511412
Faks (0262)7513717
Adres Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. 700.Sokak 41480 Gebze - Kocaeli

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar580,2570,0
Ödenmiş Sermaye227,6227,6
Net Kâr80,467,6

Cari Değerler

F/K 21,6
FD/FAVÖK 17,2
PD/DD 5,0
FD/Satışlar 4,8
Yabancı Oranı (%) 4,69
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 9,4 / 7,0
Piyasa Değeri 2.871,9 mnTL
Net Borç 748,5 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -0,24 -2,17 4,90 57,36
USD 1,21 -2,42 1,99 23,68
Göreceli -0,65 -3,23 2,55 60,16

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,17 37.928.502 36
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,34 28.865.763 98
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,13 20.643.437 85
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,40 18.203.898 82
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,76 14.061.011 78
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,95 16.021.005 80
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,24 10.920.769 85
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,36 11.923.858 83
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,59 4.989.245 86
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,64 8.053.838 82
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,38 4.825.104 90
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20 447.296 A/D
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,1737.928.50236
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,3428.865.76398
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,1320.643.43785
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,4018.203.89882
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,7614.061.01178
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,9516.021.00580
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,2410.920.76985
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,3611.923.85883
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,594.989.24586
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,648.053.83882
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,384.825.10490
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20447.296A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar1.205.842.144999.603.950938.011.535851.441.534
Nakit ve Nakit Benzerleri67.997.48841.730.172176.954.77237.105.295
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar637.705.005555.699.970431.752.861588.333.119
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar27.803.45432.913.479533.428996.697
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar324.360.870285.719.689258.163.550197.250.291
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar147.975.32783.540.64070.606.92427.756.132
(Ara Toplam)1.205.842.144999.603.950938.011.535851.441.534
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar394.025.368300.139.619287.413.243195.261.116
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar377.950171.951163.16253.448
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller2.216.9512.171.6782.170.9702.050.945
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları32.806.53935.375.70636.444.00836.035.785
Maddi Duran Varlıklar235.138.578206.338.648197.432.408105.113.216
Şerefiye71.653.90810.321.92210.321.92234.595.858
Maddi Olmayan Duran Varlıklar44.142.40841.441.65538.995.1619.572.235
Ertelenmiş Vergi Varlığı7.689.0344.318.0591.885.6127.839.629
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR1.599.867.5121.299.743.5691.225.424.7781.046.702.650
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler859.197.552419.947.017357.794.454585.868.998
Finansal Borçlar675.779.463282.346.961249.257.102453.745.755
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar115.181.70693.652.77683.252.95737.857.356
Diğer Borçlar27.687.66310.935.86810.693.25643.019.353
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)7.124.22412.510.5413.872.2453.695.693
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü2.209.77166.54730.8014.675.962
Borç Karşılıkları22.435.9299.529.4373.277.40234.823.614
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler8.778.79610.904.8877.410.6918.051.265
(Ara Toplam)859.197.552419.947.017357.794.454585.868.998
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler160.501.434309.784.293360.259.823141.924.526
Finansal Borçlar140.735.138293.548.358344.867.162133.624.374
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar11.430.2739.577.2779.064.2088.300.152
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü8.336.0236.658.6586.328.4530
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar580.168.526570.012.259507.370.501318.909.126
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar580.168.526570.012.259507.370.501318.909.126
Ödenmiş Sermaye227.571.100227.571.100227.571.10075.857.033
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri002.256.3620
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler38.087.44438.347.56630.759.30331.517.874
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları235.115.190234.855.068103.784.236103.025.666
Dönem Net Kar/Zararı80.442.82167.573.534145.571.250110.814.251
Diğer Özsermaye Kalemleri-1.048.0291.664.991-2.571.750-2.305.698
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR1.599.867.5121.299.743.5691.225.424.7781.046.702.650
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri474.009.819269.906.354732.677.504608.684.115
Satışların Maliyeti (-)-310.676.041-172.179.016-419.081.256-341.960.331
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)163.333.77897.727.338313.596.248266.723.784
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)163.333.77897.727.338313.596.248266.723.784
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-23.279.919-11.428.927-37.609.511-27.778.212
Genel Yönetim Giderleri (-)-20.059.429-10.111.165-22.735.517-15.357.875
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-8.163.670-4.028.207-11.528.751-7.608.640
Diğer Faaliyet Gelirleri1.649.2187.558.3867.821.2386.167.850
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-2.087.249-1.228.710-4.273.201-2.658.798
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)111.392.72978.488.715245.270.506219.488.109
Net Faaliyet Kar/Zararı111.830.76072.159.039241.722.469215.979.057
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler282.768141.384516.000387.000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-31.880-15.940-63.760-50.330
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı111.643.61778.614.159245.722.746219.824.779
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler4.696.5362.505.8692.720.379374.435
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-39.362.709-15.278.764-103.056.817-83.655.761
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler250.888125.444452.240336.670
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)76.977.44465.841.264145.386.308136.543.453
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)3.465.3771.732.270184.942-25.729.202
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-123.834-66.547-171.539-32.374.710
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)3.589.2111.798.817356.4816.645.508
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI80.442.82167.573.534145.571.250110.814.251
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)80.442.82167.573.534145.571.250110.814.251
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları80.442.82167.573.534145.571.250110.814.251
Hisse Başına Kazanç0011
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri11.497.8425.519.93413.601.2205.288.283
Kıdem Tazminatı580.681332.4881.174.810839.092
Finansman Giderleri-39.362.709-15.278.764-103.056.817-83.655.761
Yurtiçi Satışlar483.836.314278.870.926734.788.539618.977.261
Yurtdışı Satışlar36.213.55522.532.49834.107.39629.797.970
Net Yabancı Para Pozisyonu-135.709.301-26.404.47594.831.32017.697.765
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-12.378.101-26.404.47594.831.32017.697.765
Net YPP (Hedge Dahil)-12.378.101-26.404.47594.831.32017.697.765

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
HEKTS 12,6 21,6 17,2 4,8 5,0 6/2020
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
HEKTS 12,62 4,69 4,66 -3,46 -0,04
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi