SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 1.399 1.391 0,54
VIOP 1.514 1.501 0,90
USD/TRY 8,7952 8,7700 0,29
BIST BANKA 1.196 1.189 0,62
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 15.603 15.448 1,00
ALTIN 1.785,00 1.783,06 0,11
BRENT 74,82 74,87 -0,07

Hektaş Hisse Senedi | HEKTS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 7,7543 9,67 1,9157
Hacim Hareketi (Milyon TL) 39,1 639,1 600,0

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,7 0,9 Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Hektaş
Kuruluş 28.02.1959
Faal Alanı Tarım İlacı Üretim,İthal ve Ticareti
Telefon (0262)7511412
Faks (0262)7513717
Adres Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. 700.Sokak 41480 Gebze - Kocaeli

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar775,5697,0
Ödenmiş Sermaye227,6227,6
Net Kâr75,1188,3

Cari Değerler

F/K 35,5
FD/FAVÖK 27,0
PD/DD 9,0
FD/Satışlar 6,9
Yabancı Oranı (%) 5,84
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 16,8 / 19,6
Piyasa Değeri 6.948,8 mnTL
Net Borç 1.187,5 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 2,80 -4,60 -16,44 51,31
USD 1,74 -9,17 -20,25 28,20
Göreceli 2,25 -0,80 -13,26 59,78

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,17 37.928.502 36
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,34 28.865.763 98
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,13 20.643.437 85
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,40 18.203.898 82
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,76 14.061.011 78
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,95 16.021.005 80
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,24 10.920.769 85
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,36 11.923.858 83
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,59 4.989.245 86
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,64 8.053.838 82
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,38 4.825.104 90
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20 447.296 A/D
HEKTS02.12.20192,280,166716,6714,1737.928.50236
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,3428.865.76398
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,1320.643.43785
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,4018.203.89882
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,7614.061.01178
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,9516.021.00580
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,2410.920.76985
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,3611.923.85883
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,594.989.24586
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,648.053.83882
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,384.825.10490
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20447.296A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar2.032.873.5421.459.883.2131.358.863.6201.205.842.144
Nakit ve Nakit Benzerleri248.745.90870.222.26444.227.41067.997.488
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar993.031.685751.740.136729.025.623637.705.005
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar12.172.24522.024.43824.606.93827.803.454
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar524.420.829412.652.528322.700.553324.360.870
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar254.502.875203.243.847238.303.096147.975.327
(Ara Toplam)2.032.873.5421.459.883.2131.358.863.6201.205.842.144
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar614.465.052573.775.431420.750.824394.025.368
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar556.734446.428420.974377.950
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller4.869.1815.221.7722.202.6792.216.951
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları25.658.79928.103.77630.601.91132.806.539
Maddi Duran Varlıklar406.751.852393.352.539256.406.879235.138.578
Şerefiye69.369.25769.369.25771.653.90871.653.908
Maddi Olmayan Duran Varlıklar48.626.84547.335.17847.908.44044.142.408
Ertelenmiş Vergi Varlığı35.711.48429.946.4814.282.4357.689.034
Diğer Duran Varlıklar22.920.90007.273.5980
TOPLAM VARLIKLAR2.647.338.5942.033.658.6441.779.614.4441.599.867.512
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.684.380.4581.161.648.716964.982.279859.197.552
Finansal Borçlar1.266.447.738894.459.973794.144.945675.779.463
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar366.660.042217.457.232114.298.572115.181.706
Diğer Borçlar28.449.29927.998.31527.878.65427.687.663
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)3.548.2732.997.0407.544.9427.124.224
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü80.628227.5554.177.4502.209.771
Borç Karşılıkları5.218.0784.672.1824.582.57922.435.929
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler13.976.40013.836.41912.355.1378.778.796
(Ara Toplam)1.684.380.4581.161.648.716964.982.279859.197.552
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler187.489.381174.979.114187.258.087160.501.434
Finansal Borçlar169.779.831157.447.473169.201.786140.735.138
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar11.478.25711.161.82311.749.63411.430.273
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü6.231.2936.369.8186.306.6678.336.023
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar775.468.755697.030.814627.374.078580.168.526
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar775.468.755697.030.814627.374.078580.168.526
Ödenmiş Sermaye227.571.100227.571.100227.571.100227.571.100
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri002.256.3620
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler46.229.09038.087.44438.087.44438.087.444
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları412.246.655235.115.190235.115.190235.115.190
Dönem Net Kar/Zararı75.051.687188.330.967127.176.17080.442.821
Diğer Özsermaye Kalemleri14.370.2237.926.113-2.832.188-1.048.029
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR2.647.338.5942.033.658.6441.779.614.4441.599.867.512
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri436.559.3941.013.719.129709.478.554474.009.819
Satışların Maliyeti (-)-294.790.426-662.405.526-449.430.554-310.676.041
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)141.768.968351.313.603260.048.000163.333.778
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)141.768.968351.313.603260.048.000163.333.778
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-15.929.185-50.758.497-36.109.217-23.279.919
Genel Yönetim Giderleri (-)-14.672.850-40.972.229-28.576.112-20.059.429
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-5.501.573-18.269.154-12.400.763-8.163.670
Diğer Faaliyet Gelirleri2.184.3463.607.4561.915.4851.649.218
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-24.086.982-5.854.150-9.658.092-2.087.249
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)83.762.724239.067.029175.219.301111.392.729
Net Faaliyet Kar/Zararı105.665.360241.313.723182.961.908111.830.760
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler256.5381.979.252424.152282.768
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-31.653-386.217-47.820-31.880
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı83.987.609240.660.064175.595.633111.643.617
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler22.334.85112.300.34613.750.1424.696.536
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-38.704.699-94.092.410-62.489.791-39.362.709
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler224.8851.593.035376.332250.888
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)67.617.761158.868.000126.855.98476.977.444
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)7.433.92629.462.967320.1863.465.377
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-80.628-227.555-2.024.966-123.834
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)7.514.55429.690.5222.345.1523.589.211
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI75.051.687188.330.967127.176.17080.442.821
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)75.051.687188.330.967127.176.17080.442.821
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları75.051.687188.330.967127.176.17080.442.821
Hisse Başına Kazanç0110
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri9.018.86223.110.20516.789.07311.497.842
Kıdem Tazminatı352.3451.390.1751.295.924580.681
Finansman Giderleri-38.704.699-94.092.410-62.489.791-39.362.709
Yurtiçi Satışlar437.237.378990.726.388698.724.780483.836.314
Yurtdışı Satışlar9.415.95350.415.49439.683.73736.213.555
Net Yabancı Para Pozisyonu-155.103.354-246.720.166-305.677.557-135.709.301
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-155.103.354-246.720.166-305.677.557-12.378.101
Net YPP (Hedge Dahil)-1.161.279-104.845.741-305.677.557-12.378.101

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
HEKTS 8,1 35,5 27,0 6,9 9,0 3/2021
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
HEKTS 8,08 5,84 5,94 9,64 0,12
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi