SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 11.117 11.220 -0,93
VIOP 13.904 14.111 -1,49
USD/TRY 49,6937 49,6348 0,12
BIST BANKA 15.107 15.350 -1,61
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
ALTIN 3.995,75 4.024,46 -0,72
BRENT 111,94 109,13 2,51
EUR/USD 1,12 1,12 -0,09

Galatasaray Sportif A.Ş Hisse Senedi | GSRAY

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 0,67 1,15 0,48
Hacim Hareketi (Milyon TL) 33,5 740,6 707,1

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Galatasaray Sportif A.Ş
Kuruluş 26.11.1997
Faal Alanı Profesyonel futbol faaliyetlerini devralmak ve kiralamak
Telefon (0212)3051902
Faks (0212)3051948
Adres Huzur Mahallesi Metin Oktay Caddesi Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park No:9A Sarıyer/İstanbul

Mali Tablo**

Mali Tablo
Özkaynaklar17.958,817.837,6
Ödenmiş Sermaye13.500,013.500,0
Net Kâr116,1637,1

Yayınlanmış Şirket Raporları

Tümü
    Şirket ile ilgili yayınlanmış raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Cari Değerler*

F/K 13,3
FD/FAVÖK 5,0
PD/DD 0,5
FD/Satışlar 0,7
Yabancı Oranı (%) 1,84
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 3,6 / 6,7
Piyasa Değeri 9.180,0 mnTL
Net Borç 5.064,8 mnTL
Halka Açıklık Oranı (%) 39,9

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 1,49 -10,53 -24,44 -41,38
USD 1,45 -10,89 -25,67 -49,33
Göreceli 2,43 -5,66 -9,93 -40,62

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
GSRAY31.10.20102,097,5070750,70638,10 15.277.541 A/D
GSRAY10.06.20105,069,5700957,00813,80 19.474.950 A/D
GSRAY01.06.20095,366,9200692,00588,20 14.082.200 16
GSRAY17.02.20086,396,9000690,00586,50 14.041.500 20
GSRAY28.08.200611,8810,16001.016,00863,60 20.675.595 45
GSRAY27.11.200510,1313,57501.357,501.221,80 27.625.125 91
GSRAY29.11.200422,0222,68302.268,302.041,47 46.159.905 88
GSRAY14.10.200334,4015,65001.565,001.392,85 31.847.750 82
GSRAY27.08.200222,6114,47101.447,101.367,50 29.448.250 90
GSRAY31.10.20102,097,5070750,70638,1015.277.541A/D
GSRAY10.06.20105,069,5700957,00813,8019.474.950A/D
GSRAY01.06.20095,366,9200692,00588,2014.082.20016
GSRAY17.02.20086,396,9000690,00586,5014.041.50020
GSRAY28.08.200611,8810,16001.016,00863,6020.675.59545
GSRAY27.11.200510,1313,57501.357,501.221,8027.625.12591
GSRAY29.11.200422,0222,68302.268,302.041,4746.159.90588
GSRAY14.10.200334,4015,65001.565,001.392,8531.847.75082
GSRAY27.08.200222,6114,47101.447,101.367,5029.448.25090

Mali Tablolar

Sanayi şirketlerinde en son açıklanmış yıl sonu rakamları enflasyon düzeltmesiyle son finansal döneme çekilmektedir.
Bilanço
Dönen Varlıklar8.452.093.5865.081.335.6936.014.309.9465.520.273.167
Nakit ve Nakit Benzerleri85.673.592183.451.80532.439.46682.754.719
Finansal Yatırımlar7.960.81524.029.94011.357.78822.161.324
Ticari Alacaklar4.183.967.3761.911.345.2412.791.223.8162.311.189.248
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.018.720.7591.074.878.463843.601.437815.891.294
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar1.765.579.4051.370.640.0071.390.246.9791.326.468.386
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar1.390.191.639516.990.238945.440.460961.808.196
(Ara Toplam)8.452.093.5865.081.335.6936.014.309.9465.520.273.167
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar44.325.858.14140.731.984.31835.582.623.79132.578.076.345
Ticari Alacaklar731.488.68243.357.57239.755.24538.443.413
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar9.728.108.9759.688.444.3687.210.703.4716.006.073.864
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller107.868.558107.875.43098.207.81990.179.117
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları3.898.457.9293.960.332.5563.512.739.7563.275.034.358
Maddi Duran Varlıklar599.907.765597.867.648541.311.788496.275.207
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar14.244.956.17411.303.726.29010.874.115.10510.448.846.352
Ertelenmiş Vergi Varlığı009.312.5810
Diğer Duran Varlıklar15.015.070.05815.030.380.45413.296.478.02612.223.224.034
TOPLAM VARLIKLAR52.777.951.72745.813.320.01141.596.933.73738.098.349.512
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler23.807.721.54020.281.947.28418.865.280.15916.280.286.316
Finansal Borçlar4.579.023.4192.986.176.6442.365.397.0412.732.927.371
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar8.493.116.0797.836.155.49610.593.379.4358.722.344.286
Diğer Borçlar1.150.799.454457.437.933462.945.203346.437.510
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)6.350.752.4085.518.527.1654.023.868.5613.707.362.163
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü28.714.99723.735.33300
Borç Karşılıkları122.237.292143.856.858119.029.391109.442.874
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler3.083.077.8913.316.057.8551.300.660.528661.772.112
(Ara Toplam)23.807.721.54020.281.947.28418.865.280.15916.280.286.316
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler11.011.583.2777.693.873.0046.785.987.0686.469.695.826
Finansal Borçlar579.381.99493.382.512405.702.50072.533.057
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar7.574.147.9475.319.757.3164.543.844.1524.864.814.220
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)2.312.079.9821.740.730.5271.296.347.5421.016.543.431
Uzun vadeli karşılıklar45.766.84244.576.75439.708.47824.521.783
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü3.764.61028.942.83408.691.934
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler496.441.902466.483.061500.384.396482.591.401
Özkaynaklar17.958.646.91017.837.499.72315.945.666.51015.348.367.370
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar17.958.759.38117.837.609.48515.945.776.65415.348.443.532
Ödenmiş Sermaye13.500.000.00013.500.000.00013.500.000.00013.500.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri8.347.099.7988.347.631.6227.381.503.6476.778.049.842
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler807.647.462807.698.920714.218.450655.829.555
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-17.196.725.778-17.834.951.024-15.770.791.285-14.481.495.159
Dönem Net Kar/Zararı116.130.182637.129.580734.210.5661.374.247.435
Diğer Özsermaye Kalemleri12.384.607.71711.747.681.1829.386.635.2767.521.811.859
Azınlık Payları-112.471-109.762-110.144-76.162
TOPLAM KAYNAKLAR52.777.951.72745.813.320.01141.596.933.73738.098.349.512
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri5.187.052.76821.641.112.37215.023.955.82110.517.708.692
Satışların Maliyeti (-)-5.092.918.003-20.872.125.071-13.565.092.307-8.750.941.261
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)94.134.765768.987.3011.458.863.5141.766.767.431
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)94.134.765768.987.3011.458.863.5141.766.767.431
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-376.092.308-1.420.882.887-923.166.302-666.968.326
Genel Yönetim Giderleri (-)-140.939.951-820.259.147-687.290.419-506.478.067
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri186.288.322635.389.186496.626.617460.332.271
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-627.470.533-2.579.978.023-1.906.310.038-1.284.182.734
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)-864.079.705-3.416.743.570-1.561.276.628-230.529.425
Net Faaliyet Kar/Zararı-422.897.494-1.472.154.734-151.593.207593.321.038
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler172.845.128111.446.430225.437.645208.532.261
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-330.837-110.965.704-93.786.496-69.749.689
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı-691.565.414-3.416.262.844-1.429.625.479-91.746.853
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler1.130.973.0643.816.308.4562.435.345.0921.666.765.510
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-314.944.824512.250.957-112.516.81422.928.302
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler172.514.291480.726131.651.149138.782.572
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)124.462.826912.296.569893.202.7991.597.946.959
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-8.335.360-275.133.882-158.976.043-101.306.067
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-28.714.997-230.339.470-154.750.292-78.610.156
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)20.379.637-44.794.411-4.225.751-22.695.911
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI116.127.466637.162.688734.226.7561.496.640.892
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)116.127.466637.162.688734.226.7561.496.640.892
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları-2.71633.10816.19043.391
Ana Ortaklık Payları116.130.182637.129.580734.210.5661.496.597.501
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri1.140.986.7864.365.876.4492.809.012.8251.609.978.557
Kıdem Tazminatı10.791.06514.585.80030.369.07816.679.825
Finansman Giderleri-314.944.824512.250.957-112.516.81422.928.302
Yurtiçi Satışlar0000
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu-11.604.958.493-8.394.556.598-6.760.768.967-5.028.859.905
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-10.329.757.532-8.360.424.311-6.772.262.003-5.028.859.906
Net YPP (Hedge Dahil)-11.604.958.493-8.394.556.598-6.760.768.967-5.028.859.906
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit-1.700.669.342-4.051.956.709-4.439.423.182-4.830.087.386
Düzeltme Öncesi Kar116.127.466637.162.688734.226.7561.374.287.279
Düzeltmeler:-246.365.8613.317.140.8051.991.998.1031.625.714.318
Amortisman & İtfa Payları1.140.986.7864.365.876.4492.809.012.8251.609.978.557
Karşılıklardaki Değişim-5.721.930324.926.767301.214.953265.516.082
Diğer Gelir/ Gider-559.450.153-671.874.916-444.265.717-454.937.980
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)-130.238.3953.954.303.4932.726.224.8593.000.001.597
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler-1.978.819.387-7.861.438.128-7.065.504.196-7.810.619.794
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)-2.109.057.782-3.907.134.635-4.339.279.337-4.810.618.197
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit408.388.440-144.822.075-100.143.845-19.469.189
Sabit Sermaye Yatırımları-593.787.759-4.874.059.499-3.963.936.723-2.941.608.777
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit0000
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit-593.787.759-4.874.059.499-3.963.936.723-2.941.608.777
Serbest Nakit Akım-2.294.457.101-8.926.016.208-8.403.359.905-7.771.696.163
Finansal Borçlardaki Değişim2.496.279.921-1.212.490.890-787.389.231-670.367.195
Temettü Ödemeleri0000
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit-296.325.4659.988.233.6498.917.021.2408.228.998.593
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit2.199.954.4568.775.742.7598.129.632.0097.558.631.398
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış-94.502.645-150.273.449-273.727.896-213.064.765
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi0000
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim-94.502.645-150.273.449-273.727.896-213.064.765
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler183.440.117382.707.388338.414.069310.747.990
Dönem Sonu Nakit85.673.591183.451.80532.439.46682.754.719

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
GSRAY 0,7 13,3 4,9 0,7 0,5 3/2026
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
GSRAY 0,68 1,90 1,84 -5,75 -0,11
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi