SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 1.983 1.998 -0,73
VIOP 2.187 2.210 -1,03
USD/TRY 13,5192 13,6502 -0,96
BIST BANKS 1.726 1.738 -0,72
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 15.319 15.524 -1,32
ALTIN 1.788,84 1.794,96 -0,34
BRENT 89,00 88,17 0,94

Bosch Fren Hisse Senedi | BFREN

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 813 1280 467
Hacim Hareketi (Milyon TL) 4,9 107,4 102,5

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Bosch Fren
Kuruluş 17.09.1975
Faal Alanı Otomotiv ana sanayi firmalarının ve yedek parça piyasasının gereksinim duyduğu, otomobil ve hafif araçlar için hidrolik fren sistemlerinin üretimi ve satışı.
Telefon (0224)2706700
Faks (0224)2610510
Adres Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sarı Cadde No: 8A 16140 Nilüfer/ Bursa

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar80,673,4
Ödenmiş Sermaye2,52,5
Net Kâr31,524,2

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK A/D
PD/DD 37,1
FD/Satışlar 9,7
Yabancı Oranı (%) 23,05
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 2,0 / 1,8
Piyasa Değeri 2.987,8 mnTL
Net Borç -5,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 4,47 7,58 15,47 13,82
USD 4,40 6,00 0,39 11,48
Göreceli 5,24 9,10 7,74 6,61

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
BFREN05.05.20210,746,8987689,87586,39 17.246.836 73
BFREN05.01.20210,496,0964609,64518,19 15.240.911 65
BFREN28.04.20200,732,0321203,21172,73 5.080.304 19
BFREN26.04.20195,6910,00601.000,60850,51 25.015.000 73
BFREN04.04.20185,3310,18581.018,58865,79 25.462.500 118
BFREN03.04.20173,665,4305543,05461,59 13.576.209 73
BFREN04.04.20162,844,7290472,90401,96 11.822.408 95
BFREN03.04.20153,124,7556475,56413,53 11.889.000 129
BFREN29.04.20013,3837,56533.756,533.607,96 897.815 64
BFREN20.08.20003,9453,19005.319,005.026,45 1.271.000 A/D
BFREN05.05.20210,746,8987689,87586,3917.246.83673
BFREN05.01.20210,496,0964609,64518,1915.240.91165
BFREN28.04.20200,732,0321203,21172,735.080.30419
BFREN26.04.20195,6910,00601.000,60850,5125.015.00073
BFREN04.04.20185,3310,18581.018,58865,7925.462.500118
BFREN03.04.20173,665,4305543,05461,5913.576.20973
BFREN04.04.20162,844,7290472,90401,9611.822.40895
BFREN03.04.20153,124,7556475,56413,5311.889.000129
BFREN29.04.20013,3837,56533.756,533.607,96897.81564
BFREN20.08.20003,9453,19005.319,005.026,451.271.000A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar110.325.05991.337.411105.595.788111.985.365
Nakit ve Nakit Benzerleri12.454.87630.892.10133.589.10240.782.690
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar71.813.60841.519.02457.526.08853.898.799
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar22.775.72216.684.65513.407.67116.937.375
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar3.280.8532.241.6311.072.927366.501
(Ara Toplam)110.325.05991.337.411105.595.788111.985.365
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar27.825.17425.918.21126.397.89525.999.410
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar18.52326.49626.46023.853
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0027.09027.090
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları5.181.9043.607.7444.414.8555.133.157
Maddi Duran Varlıklar17.085.23417.514.25118.090.66017.922.937
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar962.5581.068.0681.174.7001.268.112
Ertelenmiş Vergi Varlığı4.576.9553.701.6522.664.1301.624.261
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR138.150.233117.255.622131.993.683137.984.775
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler48.361.62531.754.92135.705.35858.792.929
Finansal Borçlar5.680.1101.702.6474.733.6614.395.682
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar21.088.82712.752.78917.117.46829.723.186
Diğer Borçlar94.7280016.745.519
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü3.252.7213.666.8124.438.539722.484
Borç Karşılıkları14.748.12911.586.9427.149.5012.723.308
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler3.497.1102.045.7312.266.1894.482.750
(Ara Toplam)48.361.62531.754.92135.705.35858.792.929
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler9.142.27912.137.8659.988.73711.170.518
Finansal Borçlar1.546.6064.907.5313.123.7434.670.864
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar7.595.6737.230.3346.864.9946.499.654
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar80.646.32973.362.83686.299.58868.021.328
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar80.646.32973.362.83686.299.58868.021.328
Ödenmiş Sermaye2.500.0002.500.0002.500.0002.500.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler12.968.65312.968.65311.095.76811.095.768
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları7.733.8597.733.85928.460.5934.932.789
Dönem Net Kar/Zararı31.478.85024.195.35718.278.26023.527.804
Diğer Özsermaye Kalemleri25.964.96725.964.96725.964.96725.964.967
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR138.150.233117.255.622131.993.683137.984.775
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri229.095.313148.621.42083.997.803207.861.975
Satışların Maliyeti (-)-191.399.962-122.894.401-63.649.997-179.096.214
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)37.695.35125.727.01920.347.80628.765.761
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)37.695.35125.727.01920.347.80628.765.761
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-8.481.672-5.350.522-3.106.254-7.942.625
Genel Yönetim Giderleri (-)-404.491-320.218-12.045-719.088
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri5.845.3253.223.7383.472.0406.602.082
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-4.563.133-2.616.749-1.775.809-4.388.061
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)30.091.38020.663.26818.925.73822.318.069
Net Faaliyet Kar/Zararı28.809.18820.056.27917.229.50720.104.048
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler5.235.6795.228.9640820.137
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı35.327.05925.892.23218.925.73823.138.206
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler6.269.1685.273.7623.422.9839.555.621
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-2.208.934-1.102.919-663.165-4.341.723
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler5.235.6795.228.9640820.137
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)39.387.29330.063.07521.685.55628.352.104
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-7.908.443-5.867.718-3.407.296-4.824.300
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-10.861.137-7.945.109-4.447.165-4.650.246
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)2.952.6942.077.3911.039.869-174.054
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI31.478.85024.195.35718.278.26023.527.804
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)31.478.85024.195.35718.278.26023.527.804
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları31.478.85024.195.35718.278.26023.527.804
Hisse Başına Kazanç0079
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0070
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0070
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0070
Dipnot
Amortisman Giderleri5.851.9524.573.6052.268.7089.184.900
Kıdem Tazminatı804.018496.113169.715625.708
Finansman Giderleri-2.208.934-1.102.919-663.165-4.341.723
Yurtiçi Satışlar173.158.892108.302.05759.791.439178.869.359
Yurtdışı Satışlar55.938.37440.321.31624.206.36429.009.864
Net Yabancı Para Pozisyonu-3.474.21215.719.38738.613.02312.569.820
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-3.474.21215.719.38738.613.02312.569.820
Net YPP (Hedge Dahil)-3.474.21215.719.38738.613.02312.569.820
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit-24.876.34037.008.5773.410.58729.917.428
Düzeltme Öncesi Kar31.478.85024.195.35718.278.26023.527.804
Düzeltmeler:25.773.37828.259.140738.41517.203.831
Amortisman & İtfa Payları5.851.9524.573.6052.268.7089.184.900
Karşılıklardaki Değişim14.544.81610.970.722-4.785.9272.522.534
Diğer Gelir/ Gider5.376.61012.714.8133.255.6345.496.397
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)57.252.22852.454.49719.016.67540.731.635
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler-36.187.451-8.677.480-15.606.088-6.990.398
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)21.064.77743.777.0173.410.58733.741.237
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit-45.941.117-6.768.4400-3.823.809
Sabit Sermaye Yatırımları66.054-9.374.967-2.961.929-3.482.957
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit0000
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit66.054-9.374.967-2.961.929-3.482.957
Serbest Nakit Akım-24.810.28627.633.610448.65826.434.471
Finansal Borçlardaki Değişim0000
Temettü Ödemeleri0-35.529.7800-5.558.644
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit-3.517.528-1.994.419-7.642.246-3.698.497
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit-3.517.528-37.524.199-7.642.246-9.257.141
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış-28.327.814-9.890.589-7.193.58817.177.330
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi0000
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim-28.327.814-9.890.589-7.193.58817.177.330
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler40.782.69040.782.69040.782.69023.605.360
Dönem Sonu Nakit12.454.87630.892.10133.589.10240.782.690

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
BFREN 1.195,1 A/D A/D 9,7 37,0 9/2021
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
BFREN 1.195,10 22,95 23,05 9,82 0,13
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi