SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 1.128 1.120 0,75
VIOP 1.268 1.257 0,92
USD/TRY 7,5958 7,6254 -0,39
BIST BANKA 1.162 1.142 1,76
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.607 12.643 -0,29
ALTIN 1.861,29 1.867,86 -0,35
BRENT 41,89 41,94 -0,12

Bosch Fren Hisse Senedi | BFREN

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 301 1178 877
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,6 104,9 104,3

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Bosch Fren
Kuruluş 17.09.1975
Faal Alanı Otomotiv ana sanayi firmalarının ve yedek parça piyasasının gereksinim duyduğu, otomobil ve hafif araçlar için hidrolik fren sistemlerinin üretimi ve satışı.
Telefon (0224)2706700
Faks (0224)2610510
Adres Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sarı Cadde No: 8A 16140 Nilüfer/ Bursa

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar53,173,9
Ödenmiş Sermaye2,52,5
Net Kâr7,76,3

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK A/D
PD/DD 38,2
FD/Satışlar 12,1
Yabancı Oranı (%) 26,23
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 3,1 / 1,5
Piyasa Değeri 2.025,0 mnTL
Net Borç -22,7 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,46 -8,78 -12,43 181,47
USD -1,59 -10,56 -15,85 118,06
Göreceli -2,94 -9,50 -14,57 187,68

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
BFREN01.10.20200,756,0964609,64518,19 15.240.911 56
BFREN28.04.20200,732,0321203,21172,73 5.080.304 19
BFREN26.04.20195,6910,00601.000,60850,51 25.015.000 73
BFREN04.04.20185,3310,18581.018,58865,79 25.462.500 118
BFREN03.04.20173,665,4305543,05461,59 13.576.209 73
BFREN04.04.20162,844,7290472,90401,96 11.822.408 95
BFREN03.04.20153,124,7556475,56413,53 11.889.000 129
BFREN29.04.20013,3837,56533.756,533.607,96 897.815 64
BFREN20.08.20003,9453,19005.319,005.026,45 1.271.000 A/D
BFREN28.04.20200,732,0321203,21172,735.080.30419
BFREN26.04.20195,6910,00601.000,60850,5125.015.00073
BFREN04.04.20185,3310,18581.018,58865,7925.462.500118
BFREN03.04.20173,665,4305543,05461,5913.576.20973
BFREN04.04.20162,844,7290472,90401,9611.822.40895
BFREN03.04.20153,124,7556475,56413,5311.889.000129
BFREN29.04.20013,3837,56533.756,533.607,96897.81564
BFREN20.08.20003,9453,19005.319,005.026,451.271.000A/D
BFREN01.10.20200,756,0964609,64518,1915.240.91156

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar73.873.36079.789.36478.299.53765.491.869
Nakit ve Nakit Benzerleri32.154.64930.262.77223.605.36018.636.865
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar23.648.61828.823.81537.468.94530.315.982
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar13.465.44018.033.09714.240.14414.618.652
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar4.604.6532.669.6802.985.0881.920.370
(Ara Toplam)73.873.36079.789.36478.299.53765.491.869
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar26.450.70429.016.92630.841.26729.392.774
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar23.57130.67730.33325.994
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları6.109.976000
Maddi Duran Varlıklar18.203.30526.420.79928.460.09326.568.372
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar709.766702.989773.009406.304
Ertelenmiş Vergi Varlığı1.404.0861.862.4611.577.8322.392.104
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR100.324.064108.806.290109.140.80494.884.643
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler36.829.59223.714.12929.562.13021.064.213
Finansal Borçlar3.932.8833.849.1133.766.1773.713.912
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar7.973.38413.509.82620.709.1988.830.222
Diğer Borçlar16.745.519000
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü0305.29000
Borç Karşılıkları4.488.9584.349.3642.825.9877.129.809
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler3.688.8481.700.5362.260.7681.390.270
(Ara Toplam)36.829.59223.714.12929.562.13021.064.213
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler10.423.67811.191.10811.968.63912.684.303
Finansal Borçlar5.525.2586.542.0947.548.8298.515.713
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar4.898.4204.649.0144.419.8104.168.590
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar53.070.79473.901.05367.610.03561.136.127
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar53.070.79473.901.05367.610.03561.136.127
Ödenmiş Sermaye2.500.0002.500.0002.500.0002.500.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler11.095.7688.884.8118.884.8118.884.811
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları4.932.78929.378.3212.006.7762.006.776
Dönem Net Kar/Zararı7.695.3346.291.01827.371.54520.336.669
Diğer Özsermaye Kalemleri26.846.90326.846.90326.846.90327.407.871
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR100.324.064108.806.290109.140.80494.884.643
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri72.408.80748.024.131211.351.441161.234.835
Satışların Maliyeti (-)-64.882.214-40.591.490-178.219.619-133.464.952
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)7.526.5937.432.64133.131.82227.769.883
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)7.526.5937.432.64133.131.82227.769.883
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-2.641.270-1.742.440-7.935.944-6.254.248
Genel Yönetim Giderleri (-)-347.505-173.421-682.072-517.922
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri2.076.9131.331.3986.278.2013.125.652
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-976.614-519.062-2.817.591-1.980.950
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)5.638.1176.329.11627.974.41622.142.415
Net Faaliyet Kar/Zararı4.537.8185.516.78024.513.80620.997.713
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler767.960000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı6.406.0776.329.11627.974.41622.142.415
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler4.305.9262.230.5755.650.2744.238.641
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-828.338-488.543-2.763.524-2.293.916
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler767.960000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)9.883.6658.071.14830.861.16624.087.140
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-2.188.331-1.780.130-3.489.621-3.750.471
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-2.014.585-2.064.759-3.255.618-4.470.981
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-173.746284.629-234.003720.510
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI7.695.3346.291.01827.371.54520.336.669
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)7.695.3346.291.01827.371.54520.336.669
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları7.695.3346.291.01827.371.54520.336.669
Hisse Başına Kazanç33118
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0300
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0300
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0300
Dipnot
Amortisman Giderleri4.477.2772.200.9257.815.4975.698.092
Kıdem Tazminatı243.952119.324507.359914.752
Finansman Giderleri-828.338-488.543-2.763.524-2.293.916
Yurtiçi Satışlar55.176.16636.125.719170.949.035130.524.222
Yurtdışı Satışlar17.232.64111.898.41240.738.53430.963.158
Net Yabancı Para Pozisyonu31.680.88926.178.85315.184.9824.291.348
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu31.680.88926.178.85315.184.9824.111.921
Net YPP (Hedge Dahil)31.680.88926.178.85315.184.9824.291.248

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
BFREN 810,0 A/D A/D 12,1 38,2 6/2020
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
BFREN 810,00 26,10 26,23 12,83 0,17
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi