SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 2.439 2.451 -0,49
VIOP 2.709 2.733 -0,84
USD/TRY 16,1911 16,3488 -0,96
BIST BANKA 2.007 2.034 -1,32
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 14.462 14.231 1,62
ALTIN 1.853,72 1.850,71 0,16
BRENT 115,32 114,17 1,01

Alkim Kağıt Hisse Senedi | ALKA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 17,1626 42,52 25,3574
Hacim Hareketi (Milyon TL) 7,4 100,9 93,5

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Alkim Kağıt
Kuruluş 30.06.1999
Faal Alanı Birinci hamur kağıt, kuşe ve fotokopi kağıdı imalatı ve satışı.
Telefon (0232)8770606
Faks (0232)8770605
Adres Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Kirovasi Mevkii 35170 Kemalpasa - İzmir

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar355,5345,6
Ödenmiş Sermaye52,552,5
Net Kâr96,3184,3

Cari Değerler

F/K 8,7
FD/FAVÖK 8,4
PD/DD 6,3
FD/Satışlar 2,0
Yabancı Oranı (%) 2,83
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 1,8 / 0,9
Piyasa Değeri 2.232,3 mnTL
Net Borç -349,9 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -
Halka Açıklık Oranı (%) 19,1

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 1,82 21,00 48,78 175,39
USD 1,94 17,82 34,34 124,44
Göreceli 2,32 17,70 47,53 109,76

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ALKA19.04.20225,701,6415164,15147,74 86.181.044 47
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,06 46.359.086 55
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,61 24.466.969 29
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,82 11.005.139 25
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,81 31.998.325 68
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,07 23.513.658 86
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,66 22.028.375 83
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,58 7.152.500 170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,08 4.993.511 73
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,48 8.943.695 73
ALKA24.03.20114,990,08098,096,88 4.247.616 141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,43 7.678.645 87
ALKA20.04.20095,290,07147,146,22 3.748.285 42
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,50 28.875.000 481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,00 1.575.000 50
ALKA19.04.20225,701,6415164,15147,7486.181.04447
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,0646.359.08655
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,6124.466.96929
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,8211.005.13925
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,8131.998.32568
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,0723.513.65886
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,6622.028.37583
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,587.152.500170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,084.993.51173
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,488.943.69573
ALKA24.03.20114,990,08098,096,884.247.616141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,437.678.64587
ALKA20.04.20095,290,07147,146,223.748.28542
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,5028.875.000481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,001.575.00050

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar683.042.904543.559.981240.463.383260.200.139
Nakit ve Nakit Benzerleri349.940.923261.805.18749.685.5248.942.104
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar162.019.035163.924.49695.066.518121.557.126
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar175.775377.892922.34576.658
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar165.800.577108.212.04980.447.364114.932.228
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar5.106.5949.240.35714.341.63214.692.023
(Ara Toplam)683.042.904543.559.981240.463.383260.200.139
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar27.389.10725.827.52027.757.18726.165.425
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.123.713886.011542.828693.923
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar22.068.80822.715.13423.987.70722.683.004
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.261.6401.318.7311.366.8181.333.674
Ertelenmiş Vergi Varlığı2.818.680795.4601.522.9891.276.728
Diğer Duran Varlıklar116.266112.184336.845178.096
TOPLAM VARLIKLAR710.432.011569.387.501268.220.570286.365.564
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler338.407.230209.174.27747.809.66777.990.344
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar188.220.443133.764.26638.200.11167.154.986
Diğer Borçlar84.451.268000
Müşteri Söz. Doğan Yük.031.132.65500
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)23.980.5820819.067485.045
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü32.463.07039.870.6253.974.1496.074.644
Borç Karşılıkları89.065352.489564.209870.065
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler9.202.8024.054.2424.252.1313.405.604
(Ara Toplam)338.407.230209.174.27747.809.66777.990.344
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler16.504.62314.572.37111.657.21910.571.082
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar16.504.62314.572.37111.657.21910.571.082
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar355.520.158345.640.853208.753.684197.804.138
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar355.520.158345.640.853208.753.684197.804.138
Ödenmiş Sermaye52.500.00052.500.00052.500.00052.500.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler00028.108.785
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları141.785.06353.498.07353.498.07353.498.073
Dönem Net Kar/Zararı96.261.875184.344.48246.744.98935.387.062
Diğer Özsermaye Kalemleri64.973.22055.298.29856.010.62228.310.218
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR710.432.011569.387.501268.220.570286.365.564
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri343.747.542700.986.904429.711.562251.219.030
Satışların Maliyeti (-)-237.446.518-545.258.168-372.503.606-213.494.707
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)106.301.024155.728.73657.207.95637.724.323
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)106.301.024155.728.73657.207.95637.724.323
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-2.260.447-8.152.979-5.953.353-4.400.881
Genel Yönetim Giderleri (-)-4.957.091-14.014.720-9.984.457-6.487.186
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-54.624-153.459-114.123-73.174
Diğer Faaliyet Gelirleri48.702.923161.659.73250.332.94522.577.432
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-21.226.478-79.759.629-30.245.551-3.542.143
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)126.505.307215.307.68161.243.41745.798.371
Net Faaliyet Kar/Zararı99.028.862133.407.57841.156.02326.763.082
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler024.091.80000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar237.702316.493-26.690124.405
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı126.743.009239.715.97461.216.72745.922.776
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-147.984-318.707-230.899-129.544
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler024.091.80000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)126.595.025239.397.26760.985.82845.793.232
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-30.333.150-55.052.785-14.240.839-10.406.170
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-32.651.635-54.609.223-14.702.887-10.724.053
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)2.318.485-443.562462.048317.883
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI96.261.875184.344.48246.744.98935.387.062
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)96.261.875184.344.48246.744.98935.387.062
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları96.261.875184.344.48246.744.98935.387.062
Hisse Başına Kazanç0010
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0010
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0010
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0010
Dipnot
Amortisman Giderleri1.197.6304.392.6933.214.7632.117.261
Kıdem Tazminatı3.909.953899.1591.933.9031.284.051
Finansman Giderleri-147.984-318.707-230.899-129.544
Yurtiçi Satışlar335.364.545671.713.050410.499.489236.647.276
Yurtdışı Satışlar9.206.41231.317.33620.429.14315.157.619
Net Yabancı Para Pozisyonu230.001.676262.337.554101.670.86155.851.322
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu230.001.676262.337.554101.670.86155.851.322
Net YPP (Hedge Dahil)230.001.676262.337.554101.670.86155.851.322
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit57.338.260158.104.127-1.914.625-30.761.672
Düzeltme Öncesi Kar96.261.875184.344.48246.744.98935.387.062
Düzeltmeler:-97.066-7.923.058-15.046.3673.768.098
Amortisman & İtfa Payları1.197.6304.392.6933.214.7632.117.261
Karşılıklardaki Değişim3.909.9533.805.9341.933.9031.284.051
Diğer Gelir/ Gider-5.204.649-16.121.685-20.195.033366.786
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)96.164.809176.421.42431.698.62239.155.160
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler1.734.019-682.062-20.203.318-62.660.423
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)97.898.828175.739.36211.495.304-23.505.263
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit-40.560.568-17.635.235-13.409.929-7.256.409
Sabit Sermaye Yatırımları-494.21320.438.146-3.796.386-1.361.035
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit1.866.1831.785.0891.426.9471.373.679
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit1.371.97022.223.235-2.369.43912.644
Serbest Nakit Akım58.710.230180.327.362-4.284.064-30.749.028
Finansal Borçlardaki Değişim0000
Temettü Ödemeleri0-71.965.025-71.965.025-71.965.025
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit0000
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit0-71.965.025-71.965.025-71.965.025
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış58.710.230108.362.337-76.249.089-102.714.053
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi29.425.50643.078.71815.554.3771.275.921
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim88.135.736151.441.055-60.694.712-101.438.132
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler261.805.187110.179.505110.380.236110.380.236
Dönem Sonu Nakit349.940.923261.620.56049.685.5248.942.104

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ALKA 42,5 8,7 8,4 2,0 6,3 3/2022
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ALKA 42,52 2,78 2,83 4,94 0,12
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi