SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 10.700 10.793 -0,86
VIOP 11.721 11.812 -0,77
USD/TRY 32,2363 32,1791 0,18
BIST BANKS 15.169 15.142 0,18
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 18.691 18.680 0,06
GOLD 2.337,95 2.329,07 0,38
BRENT 80,84 81,36 -0,64

Alkim Kağıt Hisse Senedi | ALKA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 25,4 39,9 14,5
Hacim Hareketi (Milyon TL) 13,7 246,6 232,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Alkim Kağıt
Kuruluş 30.06.1999
Faal Alanı Birinci hamur kağıt, kuşe ve fotokopi kağıdı imalatı ve satışı.
Telefon (0232)8770606
Faks (0232)8770605
Adres KEMALPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KIROVASI MEVKİİ 35730 KEMALPAŞA / İZMİR

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar1.261,5932,0
Ödenmiş Sermaye183,8183,8
Net Kâr90,6316,7

Yayınlanmış Şirket Raporları

Tümü
    Şirket ile ilgili yayınlanmış raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 9,7
PD/DD 4,0
FD/Satışlar 1,8
Yabancı Oranı (%) 0,41
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 1,6 / 1,9
Piyasa Değeri 5.009,0 mnTL
Net Borç -623,1 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -
Halka Açıklık Oranı (%) 19,6

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,23 -2,99 -2,22 4,28
USD -1,29 -2,93 -1,12 -4,50
Göreceli -0,25 -7,24 -12,62 -27,82

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ALKA10.04.20231,720,532853,2847,95 97.901.743 20
ALKA19.04.20225,701,6415164,15147,74 86.181.044 47
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,06 46.359.086 55
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,61 24.466.969 29
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,82 11.005.139 25
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,81 31.998.325 68
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,07 23.513.658 86
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,66 22.028.375 83
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,58 7.152.500 170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,08 4.993.511 73
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,48 8.943.695 73
ALKA24.03.20114,990,08098,096,88 4.247.616 141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,43 7.678.645 87
ALKA20.04.20095,290,07147,146,22 3.748.285 42
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,50 28.875.000 481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,00 1.575.000 50
ALKA10.04.20231,720,532853,2847,9597.901.74320
ALKA19.04.20225,701,6415164,15147,7486.181.04447
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,0646.359.08655
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,6124.466.96929
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,8211.005.13925
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,8131.998.32568
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,0723.513.65886
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,6622.028.37583
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,587.152.500170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,084.993.51173
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,488.943.69573
ALKA24.03.20114,990,08098,096,884.247.616141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,437.678.64587
ALKA20.04.20095,290,07147,146,223.748.28542
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,5028.875.000481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,001.575.00050

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar1.172.381.398958.000.074978.188.570762.356.700
Nakit ve Nakit Benzerleri445.567.140343.294.684439.661.365254.021.375
Finansal Yatırımlar177.559.49628.089.40426.991.5970
Ticari Alacaklar223.552.130347.946.038214.677.279233.276.452
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.468.3301.359.3131.297.4131.269.748
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar275.111.870203.004.994237.902.867215.628.395
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar49.122.43234.305.64157.658.04958.160.730
(Ara Toplam)1.172.381.398958.000.074978.188.570762.356.700
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar523.431.440262.583.547207.516.204156.511.241
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.885.1031.274.4191.194.1431.094.492
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar369.250.539154.625.810138.777.588128.838.809
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar4.197.999975.5331.023.8181.046.871
Ertelenmiş Vergi Varlığı04.613.3933.137.9603.727.413
Diğer Duran Varlıklar148.097.799101.094.39263.382.69521.803.656
TOPLAM VARLIKLAR1.695.812.8381.220.583.6211.185.704.774918.867.941
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler407.805.085268.184.952369.162.393264.523.598
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar330.440.658217.832.415303.251.992100.704.991
Diğer Borçlar00095.952.784
Müşteri Söz. Doğan Yük.21.669.7423.157.45512.928.5326.243.879
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü29.033.71128.181.61833.175.5455.849.295
Borç Karşılıkları000450.190
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler26.660.97419.013.46419.806.32455.322.459
(Ara Toplam)407.805.085268.184.952369.162.393264.523.598
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler26.476.95520.439.34420.658.88119.787.968
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar19.377.25020.439.34420.658.88119.787.968
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü7.099.705000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar1.261.530.798931.959.325795.883.500634.556.375
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar1.261.530.798931.959.325795.883.500634.556.375
Ödenmiş Sermaye183.750.000183.750.000183.750.000183.750.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler225.871.18469.215.57869.215.57869.215.578
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-603.245.647378.664.355378.664.355378.664.355
Dönem Net Kar/Zararı90.551.394316.690.645177.766.55117.533.433
Diğer Özsermaye Kalemleri1.364.603.867-16.361.253-13.512.984-14.606.991
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR1.695.812.8381.220.583.6211.185.704.774918.867.941
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri2.389.692.2951.373.283.616841.009.283365.446.609
Satışların Maliyeti (-)-1.844.053.125-1.045.458.487-688.261.769-327.337.039
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)545.639.170327.825.129152.747.51438.109.570
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)545.639.170327.825.129152.747.51438.109.570
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-55.433.840-32.798.831-21.927.976-8.282.172
Genel Yönetim Giderleri (-)-69.539.906-38.866.625-24.647.604-9.779.618
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-680.676-393.890-245.427-107.491
Diğer Faaliyet Gelirleri371.804.622202.137.597161.855.63120.058.130
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-206.845.215-88.710.332-61.301.139-13.985.561
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)584.944.155369.193.048206.480.99926.012.858
Net Faaliyet Kar/Zararı419.984.748255.765.783105.926.50719.940.289
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler39.793.70621.088.23413.592.9402.037.363
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar-177.837-45.257-125.533-225.184
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı624.560.024390.236.025219.948.40627.825.037
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-424.200.899-4.340.948-2.251.577-124.617
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler39.793.70621.088.23413.592.9402.037.363
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)200.359.125385.895.077217.696.82927.700.420
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-109.807.731-69.204.432-39.930.278-10.166.987
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-120.907.300-64.694.125-35.441.779-5.994.439
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)11.099.569-4.510.307-4.488.499-4.172.548
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI90.551.394316.690.645177.766.55117.533.433
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)90.551.394316.690.645177.766.55117.533.433
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları90.551.394316.690.645177.766.55117.533.433
Hisse Başına Kazanç0200
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri32.515.8184.133.3742.566.3751.334.103
Kıdem Tazminatı16.171.3804.776.7697.753.3891.522.916
Finansman Giderleri-424.200.899-4.340.948-2.251.577-124.617
Yurtiçi Satışlar2.075.554.8581.213.525.381761.663.647324.794.378
Yurtdışı Satışlar323.145.449171.520.27288.086.81042.206.306
Net Yabancı Para Pozisyonu503.105.557375.710.585275.086.145368.357.926
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu288.300.163286.284.688203.057.225346.613.677
Net YPP (Hedge Dahil)503.105.557375.710.585275.086.145368.357.926
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit711.701.297293.111.812344.595.49789.271.480
Düzeltme Öncesi Kar90.551.394316.690.645177.766.55117.533.433
Düzeltmeler:139.288.050-65.848.321-114.057.7954.367.230
Amortisman & İtfa Payları32.515.8184.133.3742.566.3751.334.103
Karşılıklardaki Değişim15.594.3684.776.7697.753.3891.522.916
Diğer Gelir/ Gider91.177.864-74.758.464-124.377.5591.510.211
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)229.839.444250.842.32463.708.75621.900.663
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler681.058.576124.595.024327.377.576107.748.511
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)910.898.020375.437.348391.086.332129.649.174
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit-199.196.723-82.325.536-46.490.835-40.377.694
Sabit Sermaye Yatırımları-102.613.496-47.548.774-30.393.187-19.245.189
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit-237.792.010-75.400.585-44.430.2548.724.123
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit-340.405.506-122.949.359-74.823.441-10.521.066
Serbest Nakit Akım371.295.791170.162.453269.772.05678.750.414
Finansal Borçlardaki Değişim0000
Temettü Ödemeleri-142.616.841-99.714.743-99.714.7430
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit0000
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit-142.616.841-99.714.743-99.714.7430
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış228.678.95070.447.710170.057.31378.750.414
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi-56.800.228106.746.610103.503.6889.170.597
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim171.878.722177.194.320273.561.00187.921.011
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler273.688.418166.100.364166.100.364166.100.364
Dönem Sonu Nakit445.567.140343.294.684439.661.365254.021.375

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ALKA 27,3 A/D 9,7 1,8 4,0 12/2023
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ALKA 27,26 0,41 0,30 -11,44 -0,26
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi