SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 1.378 1.378 0,00
VIOP 1.422 1.422 0,00
USD/TRY 8,1085 8,1057 0,03
BIST BANKA 1.069 1.069 0,00
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 15.234 15.215 0,13
ALTIN 1.746,29 1.745,25 0,06
BRENT 64,12 63,67 0,71

Alkim Kağıt Hisse Senedi | ALKA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 13,3279 21,2099 7,8821
Hacim Hareketi (Milyon TL) 3,8 106,8 102,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Alkim Kağıt
Kuruluş 30.06.1999
Faal Alanı Birinci hamur kağıt, kuşe ve fotokopi kağıdı imalatı ve satışı.
Telefon (0232)8770606
Faks (0232)8770605
Adres Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Kirovasi Mevkii 35170 Kemalpasa - İzmir

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar209,3200,2
Ödenmiş Sermaye52,552,5
Net Kâr83,774,1

Cari Değerler

F/K 10,9
FD/FAVÖK 9,5
PD/DD 4,4
FD/Satışlar 2,0
Yabancı Oranı (%) 2,25
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 3,4 / 2,8
Piyasa Değeri 911,4 mnTL
Net Borç -109,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -4,77 -8,10 -4,88 34,16
USD -4,42 -7,99 -11,53 22,31
Göreceli -4,94 -5,29 7,47 43,73

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,06 46.359.086 55
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,61 24.466.969 29
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,82 11.005.139 25
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,81 31.998.325 68
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,07 23.513.658 86
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,66 22.028.375 83
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,58 7.152.500 170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,08 4.993.511 73
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,48 8.943.695 73
ALKA24.03.20114,990,08098,096,88 4.247.616 141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,43 7.678.645 87
ALKA20.04.20095,290,07147,146,22 3.748.285 42
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,50 28.875.000 481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,00 1.575.000 50
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,0646.359.08655
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,6124.466.96929
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,8211.005.13925
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,8131.998.32568
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,0723.513.65886
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,6622.028.37583
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,587.152.500170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,084.993.51173
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,488.943.69573
ALKA24.03.20114,990,08098,096,884.247.616141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,437.678.64587
ALKA20.04.20095,290,07147,146,223.748.28542
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,5028.875.000481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,001.575.00050

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar264.889.939256.699.592214.767.210220.635.669
Nakit ve Nakit Benzerleri110.380.236130.932.77048.215.29871.986.385
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar81.456.28875.281.251102.217.92477.971.932
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar757.472179.483138.211136.620
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar59.044.13940.182.08454.265.56156.605.473
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar13.251.80410.124.0049.930.21613.935.259
(Ara Toplam)264.889.939256.699.592214.767.210220.635.669
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar27.341.50927.034.22827.794.28128.535.437
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.369.5181.185.4821.098.5191.092.997
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar23.344.21223.206.13224.123.64724.732.651
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.428.6921.484.4031.545.6831.586.738
Ertelenmiş Vergi Varlığı1.044.481876.660860.105861.429
Diğer Duran Varlıklar154.606281.551166.327261.622
TOPLAM VARLIKLAR292.231.448283.733.820242.561.491249.171.106
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler72.917.02074.388.77161.947.34194.535.893
Finansal Borçlar01.842.08400
Diğer Finansal Yükümlülükler1.147.57424.317.25600
Ticari Borçlar42.092.82911.097.55625.488.36634.273.356
Diğer Borçlar23.815.06124.466.99324.466.99335.162.157
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)305.623112.1622.12415.170.420
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü2.269.2428.160.9797.462.7655.557.606
Borç Karşılıkları458.430490.141774.906731.055
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler2.828.2613.901.6003.752.1873.641.299
(Ara Toplam)72.917.02074.388.77161.947.34194.535.893
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler10.052.9679.110.6069.241.2578.912.979
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar10.052.9679.110.6069.241.2578.912.979
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar209.261.461200.234.443171.372.893145.722.234
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar209.261.461200.234.443171.372.893145.722.234
Ödenmiş Sermaye52.500.00052.500.00052.500.00052.500.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler22.690.24422.690.24322.690.24322.690.243
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları22.357.10922.357.10922.357.10922.357.110
Dönem Net Kar/Zararı83.746.43274.143.33145.306.12519.494.772
Diğer Özsermaye Kalemleri27.967.67628.543.76028.519.41628.680.109
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR292.231.448283.733.820242.561.491249.171.106
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri398.720.743292.975.899197.296.94985.715.294
Satışların Maliyeti (-)-298.793.870-218.447.936-144.776.690-65.571.966
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)99.926.87374.527.96352.520.25920.143.328
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)99.926.87374.527.96352.520.25920.143.328
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-8.564.464-6.517.133-4.291.142-2.029.711
Genel Yönetim Giderleri (-)-11.252.267-8.399.676-5.646.279-2.769.592
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-138.124-106.516-73.617-31.601
Diğer Faaliyet Gelirleri34.831.36954.665.86630.014.00822.780.819
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-4.788.108-15.375.980-10.824.801-9.803.124
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)110.015.27998.794.52461.698.42828.290.119
Net Faaliyet Kar/Zararı79.972.01859.504.63842.509.22115.312.424
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler0000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar368.823184.78797.82492.302
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı110.384.10298.979.31161.796.25228.382.421
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-3.707.599-3.609.723-3.430.501-3.376.485
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)106.676.50395.369.58858.365.75125.005.936
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-22.930.071-21.226.257-13.059.626-5.511.164
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-23.075.560-21.347.945-13.158.673-5.651.707
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)145.489121.68899.047140.543
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI83.746.43274.143.33145.306.12519.494.772
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)83.746.43274.143.33145.306.12519.494.772
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları83.746.43274.143.33145.306.12519.494.772
Hisse Başına Kazanç0110
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0110
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0110
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0110
Dipnot
Amortisman Giderleri4.285.4763.199.5632.137.4711.070.622
Kıdem Tazminatı683.7101.282.634888.027458.008
Finansman Giderleri-3.707.599-3.609.723-3.430.501-3.376.485
Yurtiçi Satışlar368.641.791275.631.045187.419.2760
Yurtdışı Satışlar33.266.25819.955.11110.856.8150
Net Yabancı Para Pozisyonu146.294.458163.401.420129.468.799102.934.503
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu146.294.458163.401.420129.468.799102.934.503
Net YPP (Hedge Dahil)146.294.458163.401.420129.468.799102.934.503

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ALKA 17,4 10,9 9,5 2,0 4,4 12/2020
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ALKA 17,36 2,06 2,25 19,76 0,46
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi