SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 1.400 1.393 0,48
VIOP 1.504 1.501 0,20
USD/TRY 8,3555 8,3479 0,09
BIST BANKS 1.224 1.216 0,71
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 15.569 15.544 0,16
GOLD 1.813,51 1.813,64 -0,01
BRENT 73,17 73,09 0,11

Alkim Kağıt Hisse Senedi | ALKA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 14,72 17,78 3,06
Hacim Hareketi (Milyon TL) 1,3 85,7 84,4

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Alkim Kağıt
Kuruluş 30.06.1999
Faal Alanı Birinci hamur kağıt, kuşe ve fotokopi kağıdı imalatı ve satışı.
Telefon (0232)8770606
Faks (0232)8770605
Adres Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Kirovasi Mevkii 35170 Kemalpasa - İzmir

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar185,7209,3
Ödenmiş Sermaye52,552,5
Net Kâr23,583,7

Cari Değerler

F/K 9,5
FD/FAVÖK 8,8
PD/DD 4,5
FD/Satışlar 1,7
Yabancı Oranı (%) 1,29
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,7 / 2,0
Piyasa Değeri 834,8 mnTL
Net Borç -128,4 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 1,27 4,47 1,27 22,87
USD 1,64 6,83 4,89 8,68
Göreceli 0,79 0,69 -0,39 29,64

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,06 46.359.086 55
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,61 24.466.969 29
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,82 11.005.139 25
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,81 31.998.325 68
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,07 23.513.658 86
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,66 22.028.375 83
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,58 7.152.500 170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,08 4.993.511 73
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,48 8.943.695 73
ALKA24.03.20114,990,08098,096,88 4.247.616 141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,43 7.678.645 87
ALKA20.04.20095,290,07147,146,22 3.748.285 42
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,50 28.875.000 481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,00 1.575.000 50
ALKA12.04.20214,460,883088,3075,0646.359.08655
ALKA05.01.20213,230,466046,6039,6124.466.96929
ALKA27.04.20202,870,209620,9617,8211.005.13925
ALKA17.04.201913,400,609560,9551,8131.998.32568
ALKA25.04.20189,100,447944,7938,0723.513.65886
ALKA25.04.20178,410,419641,9635,6622.028.37583
ALKA26.05.20147,360,136213,6211,587.152.500170
ALKA15.04.20135,760,09519,518,084.993.51173
ALKA25.05.201210,920,170417,0414,488.943.69573
ALKA24.03.20114,990,08098,096,884.247.616141
ALKA31.03.20107,950,146314,6312,437.678.64587
ALKA20.04.20095,290,07147,146,223.748.28542
ALKA29.05.20031,680,165016,5016,5028.875.000481
ALKA29.05.20026,100,09009,009,001.575.00050

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar317.598.097264.889.939256.699.592214.767.210
Nakit ve Nakit Benzerleri128.355.692110.380.236130.932.77048.215.298
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar98.362.80881.456.28875.281.251102.217.924
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar915.498757.472179.483138.211
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar75.270.84859.044.13940.182.08454.265.561
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar14.693.25113.251.80410.124.0049.930.216
(Ara Toplam)317.598.097264.889.939256.699.592214.767.210
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar26.057.57427.341.50927.034.22827.794.281
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar724.8521.369.5181.185.4821.098.519
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar22.705.47523.344.21223.206.13224.123.647
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.386.7381.428.6921.484.4031.545.683
Ertelenmiş Vergi Varlığı1.130.0331.044.481876.660860.105
Diğer Duran Varlıklar110.476154.606281.551166.327
TOPLAM VARLIKLAR343.655.671292.231.448283.733.820242.561.491
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler147.619.87872.917.02074.388.77161.947.341
Finansal Borçlar001.842.0840
Diğer Finansal Yükümlülükler01.147.57424.317.2560
Ticari Borçlar68.819.49642.092.82911.097.55625.488.366
Diğer Borçlar45.006.98023.815.06124.466.99324.466.993
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)21.501.172305.623112.1622.124
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü5.950.7572.269.2428.160.9797.462.765
Borç Karşılıkları760.064458.430490.141774.906
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler5.581.4092.828.2613.901.6003.752.187
(Ara Toplam)147.619.87872.917.02074.388.77161.947.341
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler10.338.63610.052.9679.110.6069.241.257
Finansal Borçlar0000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar10.338.63610.052.9679.110.6069.241.257
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar185.697.157209.261.461200.234.443171.372.893
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar185.697.157209.261.461200.234.443171.372.893
Ödenmiş Sermaye52.500.00052.500.00052.500.00052.500.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler28.108.78422.690.24422.690.24322.690.243
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları53.498.07422.357.10922.357.10922.357.109
Dönem Net Kar/Zararı23.487.55283.746.43274.143.33145.306.125
Diğer Özsermaye Kalemleri28.102.74727.967.67628.543.76028.519.416
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR343.655.671292.231.448283.733.820242.561.491
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri107.518.201398.720.743292.975.899197.296.949
Satışların Maliyeti (-)-90.492.750-298.793.870-218.447.936-144.776.690
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)17.025.45199.926.87374.527.96352.520.259
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)17.025.45199.926.87374.527.96352.520.259
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-2.283.046-8.564.464-6.517.133-4.291.142
Genel Yönetim Giderleri (-)-2.945.686-11.252.267-8.399.676-5.646.279
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-35.139-138.124-106.516-73.617
Diğer Faaliyet Gelirleri17.660.19034.831.36954.665.86630.014.008
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-60.500-4.788.108-15.375.980-10.824.801
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)29.361.270110.015.27998.794.52461.698.428
Net Faaliyet Kar/Zararı11.761.58079.972.01859.504.63842.509.221
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler0000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar155.337368.823184.78797.824
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı29.516.607110.384.10298.979.31161.796.252
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-73.731-3.707.599-3.609.723-3.430.501
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)29.442.876106.676.50395.369.58858.365.751
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-5.955.324-22.930.071-21.226.257-13.059.626
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-6.074.644-23.075.560-21.347.945-13.158.673
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)119.320145.489121.68899.047
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI23.487.55283.746.43274.143.33145.306.125
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)23.487.55283.746.43274.143.33145.306.125
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları23.487.55283.746.43274.143.33145.306.125
Hisse Başına Kazanç0011
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0011
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0011
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0011
Dipnot
Amortisman Giderleri1.135.2524.285.4763.199.5632.137.471
Kıdem Tazminatı613.776683.7101.282.634888.027
Finansman Giderleri-73.731-3.707.599-3.609.723-3.430.501
Yurtiçi Satışlar0368.641.791275.631.045187.419.276
Yurtdışı Satışlar033.266.25819.955.11110.856.815
Net Yabancı Para Pozisyonu137.207.505146.294.458163.401.420129.468.799
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu137.207.505146.294.458163.401.420129.468.799
Net YPP (Hedge Dahil)137.207.505146.294.458163.401.420129.468.799

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ALKA 15,9 9,5 8,7 1,7 4,5 3/2021
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ALKA 15,90 1,29 1,19 -9,77 -0,23
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi