SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 11.117 11.220 -0,93
VIOP 13.904 14.111 -1,49
USD/TRY 49,8135 49,6937 0,24
BIST BANKA 15.107 15.350 -1,61
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
ALTIN 4.000,05 3.995,75 0,11
BRENT 111,94 109,13 2,51
EUR/USD 1,12 1,12 0,06

Afyon Çimento Hisse Senedi | AFYON

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 10,66 12,99 2,33
Hacim Hareketi (Milyon TL) 7,3 128,8 121,5

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Afyon Çimento
Kuruluş 11.04.1990
Faal Alanı Çimento üretip satmak ve ana faaliyet konusu ile ilgili her türlü yan sanayi kuruluşlarına iştirak etmek.
Telefon (0216)6515300
Faks (0216)6511415
Adres Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Allianz Tower Kat: 23-24 34750 Ataşehir / İSTANBUL

Mali Tablo**

Mali Tablo
Özkaynaklar8.688,08.069,8
Ödenmiş Sermaye400,0400,0
Net Kâr-54,8-211,7

Yayınlanmış Şirket Raporları

Tümü
    Şirket ile ilgili yayınlanmış raporlara ulaşmak için tıklayınız.

Cari Değerler*

F/K 28,8
FD/FAVÖK 2,2
PD/DD 0,5
FD/Satışlar 0,6
Yabancı Oranı (%) 2,42
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,4 / 0,9
Piyasa Değeri 4.384,0 mnTL
Net Borç -1.259,4 mnTL
Halka Açıklık Oranı (%) 48,6

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 2,81 -0,81 -2,58 -7,12
USD 2,77 -1,21 -4,17 -19,71
Göreceli 3,76 4,59 16,13 -5,92

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
AFYON01.04.20269,101,5000150,00127,50 600.000.000 200
AFYON08.04.20256,601,0000100,0085,00 400.000.000 71
AFYON03.06.20242,980,400040,0036,00 160.000.000 11
AFYON01.06.20232,190,200020,0018,00 80.000.000 51
AFYON31.03.20221,280,04504,504,05 18.000.000 23
AFYON09.05.20110,130,250025,0021,25 750.000 132
AFYON30.04.20101,326,2000620,00527,00 744.000 A/D
AFYON29.05.20090,846,2000620,00527,00 744.000 20
AFYON28.05.20081,9519,22001.922,001.634,00 2.306.400 20
AFYON13.05.20072,0422,00002.200,001.870,00 2.640.000 21
AFYON21.05.20061,6921,00002.100,001.890,00 2.520.000 24
AFYON30.05.20011,001,0000100,00100,00 120.000 25
AFYON30.05.20000,801,2169121,69115,00 146.000 A/D
AFYON30.05.199910,176,0000600,00600,00 720.000 A/D
AFYON28.05.19985,562,0000200,00200,00 240.000 A/D
AFYON01.04.20269,101,5000150,00127,50600.000.000200
AFYON08.04.20256,601,0000100,0085,00400.000.00071
AFYON03.06.20242,980,400040,0036,00160.000.00011
AFYON01.06.20232,190,200020,0018,0080.000.00051
AFYON31.03.20221,280,04504,504,0518.000.00023
AFYON09.05.20110,130,250025,0021,25750.000132
AFYON30.04.20101,326,2000620,00527,00744.000A/D
AFYON29.05.20090,846,2000620,00527,00744.00020
AFYON28.05.20081,9519,22001.922,001.634,002.306.40020
AFYON13.05.20072,0422,00002.200,001.870,002.640.00021
AFYON21.05.20061,6921,00002.100,001.890,002.520.00024
AFYON30.05.20011,001,0000100,00100,00120.00025
AFYON30.05.20000,801,2169121,69115,00146.000A/D
AFYON30.05.199910,176,0000600,00600,00720.000A/D
AFYON28.05.19985,562,0000200,00200,00240.000A/D

Mali Tablolar

Sanayi şirketlerinde en son açıklanmış yıl sonu rakamları enflasyon düzeltmesiyle son finansal döneme çekilmektedir.
Bilanço
Dönen Varlıklar3.195.275.7522.702.769.0682.725.068.5263.105.726.906
Nakit ve Nakit Benzerleri1.550.664.793797.394.602891.618.6861.325.796.247
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar1.061.280.2391.134.015.169856.944.8971.100.553.278
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar535.165.229688.249.414876.125.933575.849.850
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar48.163.68883.108.080100.377.208103.525.288
(Ara Toplam)3.195.273.9492.702.767.2652.725.066.7243.105.724.663
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar1.8031.8031.8022.243
Duran Varlıklar7.069.109.2266.765.882.6576.500.283.8507.688.472.608
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar94.58194.581162.043201.447
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları81.687.89011.740.3655.645.6619.634.114
Maddi Duran Varlıklar6.821.540.1186.611.234.8926.247.756.9167.306.327.197
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar74.891.24273.988.04669.381.27681.915.798
Ertelenmiş Vergi Varlığı86.296.92846.142.877148.642.395290.286.965
Diğer Duran Varlıklar4.598.46722.681.89628.695.559107.087
TOPLAM VARLIKLAR10.264.384.9789.468.651.7259.225.352.37610.794.199.514
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.457.475.9401.346.852.0191.508.306.2041.318.315.077
Finansal Borçlar225.433.932192.221.1862.157.1302.622.915
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar976.069.875956.322.600765.445.0131.166.668.501
Diğer Borçlar2.571.7522.436.779601.106.7851.365.657
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)3.766.4623.766.4623.766.4623.086.185
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü60.160.24208.417.4050
Borç Karşılıkları7.385.17229.148.3844.391.93212.956.455
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler182.088.505162.956.608123.021.477131.615.365
(Ara Toplam)1.457.475.9401.346.852.0191.508.306.2041.318.315.077
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler118.861.21252.027.89551.827.85955.966.602
Finansal Borçlar65.800.0543.679.1574.626.6355.625.656
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar53.061.15848.348.73847.201.22450.340.945
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar8.688.047.8268.069.771.8117.665.218.3139.419.917.836
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar8.688.047.8268.069.771.8117.665.218.3139.419.917.836
Ödenmiş Sermaye400.000.000400.000.000400.000.000400.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri38.216.45436.200.14333.827.54338.216.521
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler407.644.359386.137.106363.912.565324.347.159
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları3.425.960.0383.245.203.7063.029.426.8793.887.527.533
Dönem Net Kar/Zararı-54.811.939-211.679.989-73.365.961299.583.368
Diğer Özsermaye Kalemleri4.471.038.9144.213.910.8453.911.417.2874.372.974.387
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR10.264.384.9789.468.651.7259.225.352.37610.794.199.514
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri3.829.649.7062.283.064.170926.105.6004.808.577.387
Satışların Maliyeti (-)-3.085.882.043-1.960.089.347-739.751.213-3.886.751.941
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)743.767.663322.974.823186.354.387921.825.446
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)743.767.663322.974.823186.354.387921.825.446
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-44.623.055-29.685.698-15.599.555-32.770.406
Genel Yönetim Giderleri (-)-140.535.231-91.606.649-46.555.321-157.940.214
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri60.641.08738.032.26614.143.03755.520.924
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-66.739.681-24.884.242-11.069.065-103.428.186
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)552.510.783214.830.500127.273.483683.207.564
Net Faaliyet Kar/Zararı558.609.377201.682.476124.199.511731.114.826
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler0000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı552.510.783214.830.500127.273.483683.207.564
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler234.729.871126.173.60479.557.126388.943.339
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-488.474.490-266.399.418-136.011.076-546.655.864
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)298.766.16474.604.68670.819.533525.495.040
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-353.578.103-286.284.675-144.185.494-225.911.672
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-148.319.843-56.961.747-35.827.810-94.973.276
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-205.258.260-229.322.928-108.357.684-130.938.395
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-54.811.939-211.679.989-73.365.961299.583.368
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-54.811.939-211.679.989-73.365.961299.583.368
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-54.811.939-211.679.989-73.365.961299.583.368
Hisse Başına Kazanç0-101
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0001
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0001
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0001
Dipnot
Amortisman Giderleri457.789.907287.290.668134.012.782552.839.973
Kıdem Tazminatı6.557.7931.013.7672.338.8056.592.724
Finansman Giderleri-488.474.490-266.399.418-136.011.076-546.655.864
Yurtiçi Satışlar3.481.565.8271.993.637.202776.606.4214.963.096.550
Yurtdışı Satışlar561.133.854443.355.685251.535.847199.248.172
Net Yabancı Para Pozisyonu-297.113.960-267.346.781-78.138.745-145.287.143
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-297.113.960-267.346.781-78.138.745-145.287.143
Net YPP (Hedge Dahil)-297.113.960-267.346.781-78.138.745-145.287.143
Nakit Akım Tablosu
İşletme Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit878.553.145135.922.402-222.951.817762.865.139
Düzeltme Öncesi Kar-54.811.939-211.679.989-73.365.961299.583.368
Düzeltmeler:878.010.036618.474.344292.504.130805.612.159
Amortisman & İtfa Payları457.789.907287.290.668134.012.782552.839.973
Karşılıklardaki Değişim20.221.7379.628.4079.370.18211.345.962
Diğer Gelir/ Gider155.219.414152.944.96756.408.022-186.329.901
İşletme Sermayesinde Değişikler Öncesi Faaliyet Karı (+)823.198.097406.794.355219.138.1691.105.195.528
İşletme Sermayesindeki Değişiklikler49.022.275-239.455.921-454.411.222-232.872.630
Esas Faaliyet ile İlgili Oluşan Nakit (+)872.220.372167.338.434-235.273.053872.322.898
Diğer İşletme Faaliyetlerinden Nakit6.332.773-31.416.03212.321.236-109.457.759
Sabit Sermaye Yatırımları-53.865.817-61.455.865-29.830.167-817.850.780
Diğer Yatırım Faaliyetlerinden Nakit0-22.580.459069.055.450
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit-53.865.817-84.036.324-29.830.167-748.795.330
Serbest Nakit Akım824.687.32851.886.078-252.781.98414.069.809
Finansal Borçlardaki Değişim194.755.192188.086.982-517.4990
Temettü Ödemeleri0000
Sermaye Artırımı0000
Diğer Finansman Faaliyetlerinden Nakit-506.910.719-525.235.66878.457.665-233.510.118
Finansman Faaliyetlerden Kaynaklanan Nakit-312.155.527-337.148.68677.940.166-233.510.118
Yab. Para Çev. Fark. Etk. Önc.Nak.Ve Nak. Benz. Net Artış/Azalış512.531.801-285.262.608-174.841.818-219.440.309
Yab.ı Para Çevrim Fark. Nakit Ve Nakit Benz. Üzerindeki Etkisi0000
Diğer Nakit Girişi/Çıkışı0000
Nakit ve Benzerlerindeki Değişim512.531.801-285.262.608-174.841.818-219.440.309
Diğer Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Artış0000
Dönem Başı Nakit Değerler1.325.793.9361.255.844.6741.173.535.1141.946.090.942
Dönem Sonu Nakit1.547.526.339793.458.336891.618.6861.321.821.679

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
AFYON 11,0 28,8 2,2 0,6 0,5 9/2026
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
AFYON 10,96 2,45 2,42 -3,38 -0,07
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi