SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 108.869 108.659 0,19
VIOP 132.835 132.767 0,05
USD/TRY 5,7866 5,7505 0,63
BIST BANKA 152.229 152.379 -0,10
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 13.167 13.055 0,86
ALTIN 1.460,81 1.475,92 -1,02
BRENT 64,37 63,39 1,55

 Halkbank Hisse Senedi | HALKB

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Hisse Önerisi

AL
  • Son Öneri Tarihi 03.12.2019
  • Hedef Fiyat 8,80
  • Getiri Pot %50

Dr.Bülent Şengönül

Bu hisse için öneri açıklaması bulunmamaktadır.

Önceki Öneri Tarihi 16.09.2019
Önceki Hedef Fiyat 8,00
AL

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 5,18 6,62 1,44
Hacim Hareketi (Milyon TL) 35,9 850,8 814,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
1,4 1,6 1,7

Şirket Künyesi

Ünvanı Halkbank
Kuruluş 26.08.1938
Faal Alanı Kurumsal, bireysel, uluslararası ve yatırım bankacılığı.
Telefon (0316)5037070
Faks (0312)3409399
Adres Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4 PK:34746 Ataşehir/İSTANBUL

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar30.202,629.574,6
Ödenmiş Sermaye1.250,01.250,0
Net Kâr923,8615,4

Özet Finansal Göstergeler

Öz Sermaye 38.135 mn TL
Net Faiz Geliri 17.124 mn TL
Net Kar 4.606 mn TL
Mevduat 382.230 mn TL
ROE (%) 12,8
F/Mevduat 1,9
F/K 1,6
PD/DD 0,2
PD/Net Faiz Geliri 0,4
Öz Sermaye 33.819 mn TL
Net Faiz Geliri 13.764 mn TL
Net Kar 2.902 mn TL
Mevduat 343.453 mn TL
ROE (%) 9,0
F/Mevduat 2,1
F/K 2,5
PD/DD 0,2
PD/Net Faiz Geliri 0,5
Öz Sermaye 30.917 mn TL
Net Faiz Geliri 10.504 mn TL
Net Kar 1.662 mn TL
Mevduat 304.961 mn TL
ROE (%) 5,5
F/Mevduat 2,4
F/K 4,4
PD/DD 0,2
PD/Net Faiz Geliri 0,7
Öz Sermaye 29.541 mn TL
Net Faiz Geliri 8.080 mn TL
Net Kar 2.681 mn TL
Mevduat 248.855 mn TL
ROE (%) 9,7
F/Mevduat 2,9
F/K 2,7
PD/DD 0,2
PD/Net Faiz Geliri 0,9

Cari Değerler

F/K 4,5
FD/FAVÖK -
PD/DD 0,2
FD/Satışlar A/D
Yabancı Oranı (%) 39,55
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 52,4 / 55,2
Piyasa Değeri 7.337,5 mnTL
Net Borç -
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -50,8

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,01 1,73 8,91 -16,38
USD -1,01 1,56 8,91 -23,20
Göreceli -1,20 -0,11 1,18 -29,90

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Önceki Değere Göre Değişim
Kod Kapanış Fiyat (TL) Cari Tahmin
(mn TL)
Tahmin
Güncelleme
Tarihi
1 Hafta
(mn TL)
1 Ay
(mn TL)
3 Ay
(mn TL)
HALKB 5,87
1.662,0
30.917,2
476.155,2
10.503,5
304.961,4
18.11.2019
18.11.2019
18.11.2019
18.11.2019
18.11.2019
18.11.2019
0,0
0,0
0,0
0,0
0,0
159,4
479,0
20.986,8
322,6
24.740,2
-61,2
173,2
68.780,5
1.944,5
45.313,7
2019 yılının tahminleri ile hesaplanmıştır
1 Hafta Önceki 1 Ay Önceki 3 Ay Önceki
Kod Öneri Tarihi Öneri Hedef Değişim (TL) Öneri Hedef Değişim (TL) Öneri Hedef Değişim (TL)
HALKB 03.12.2019 AL 8,00 0,80 AL 8,00 0,80 TUT 6,60 2,20
Kod Kapanış Fiyat Temettü
Verim (%)
Hisse
Başı TL
Dağıtma
Oranı (%)
Toplam
Temettü (mn TL)
Tahmin/
Gerçekleşen
HALKB 5,87
0,00
0,00
2,45
0,0000
0,0000
0,1490
5
0,0
0,0
186,3
Tahmin
Tahmin
Gerçekleşen
Kod Özsermaye (mn TL) Net Kar (mn TL) Mevduat (mn TL) Tahmin/Açıklanan
HALKB 38.134,8 4.605,8 382.230,4 Tahmin
HALKB 33.819,3 2.902,1 343.453,4 Tahmin
HALKB 30.917,2 1.662,0 304.961,4 Tahmin
HALKB 29.541,2 2.681,1 248.855,3 Açıklanan
Kod F/K F/Mevduat ROE (%) PD/DD Tahmin/Açıklanan
HALKB 1,6 0,0 12,8 0,2 Tahmin
HALKB 2,5 0,0 9,0 0,2 Tahmin
HALKB 4,4 0,0 5,5 0,2 Tahmin
HALKB 2,7 0,0 9,7 0,2 Açıklanan
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
HALKB15.08.20182,450,149014,9012,67 186.273.000 5
HALKB12.06.20171,550,204720,4717,40 255.826.500 10
HALKB04.04.20161,810,185218,5215,74 231.531.250 10
HALKB07.04.20151,300,176517,6515,00 220.576.750 10
HALKB07.04.20141,580,220122,0118,71 275.084.375 10
HALKB10.04.20132,010,369236,9231,38 461.474.000 18
HALKB23.05.20122,060,245424,5420,86 306.770.085 15
HALKB27.05.20112,690,316431,6426,89 395.485.955 20
HALKB27.05.20102,280,235123,5119,98 293.820.589 18
HALKB22.05.20093,310,203720,3717,31 254.578.646 25
HALKB23.05.20089,360,678667,8657,68 848.279.550 75
HALKB15.08.20182,450,149014,9012,67186.273.0005
HALKB12.06.20171,550,204720,4717,40255.826.50010
HALKB04.04.20161,810,185218,5215,74231.531.25010
HALKB07.04.20151,300,176517,6515,00220.576.75010
HALKB07.04.20141,580,220122,0118,71275.084.37510
HALKB10.04.20132,010,369236,9231,38461.474.00018
HALKB23.05.20122,060,245424,5420,86306.770.08515
HALKB27.05.20112,690,316431,6426,89395.485.95520
HALKB27.05.20102,280,235123,5119,98293.820.58918
HALKB22.05.20093,310,203720,3717,31254.578.64625
HALKB23.05.20089,360,678667,8657,68848.279.55075

Mali Tablolar

Bilanço
I. NAKİT DEĞERLER VE MERKEZ BANKASI32.642.343.00034.211.647.00034.024.092.00034.957.050.000
II. GERÇEĞE UYGUN DEĞ./ZAR. YANS.(Net)14.443.723.00017.108.685.00014.495.073.00014.496.699.000
2.1 Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar0000
2.1.1 Devlet Borçlanma Senetleri0000
2.1.2 Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler0000
2.1.3 Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar0000
2.1.4 Diğer Menkul Değerler0000
2.2 Gerçeğe Uyg. Değ. Kar/Zarara Yans.14.443.723.00017.108.685.00014.495.073.00014.496.699.000
2.2.1 Devlet Borçlanma Senetleri14.428.308.00017.093.529.00014.428.979.00014.430.494.000
2.2.2 Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler0000
2.2.3 Krediler0000
2.2.4 Diğer Menkul Değerler15.415.00015.156.00066.094.00066.205.000
III. BANKALAR3.646.329.0002.827.011.0002.565.458.0005.140.743.000
IV. PARA PİYASALARINDAN ALACAKLAR0000
4.1 Bankalararası Para Piyasasından Alacaklar0000
4.2 İMKB Takasbank Piyasasından Alacaklar0000
4.3 Ters Repo İşlemlerinden Alacaklar0000
V. SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net)0000
5.1 Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler0000
5.2 Devlet Borçlanma Senetleri0000
5.3 Diğer Menkul Değerler0000
VI. KREDİLER304.512.439.000286.819.344.000281.982.126.000250.546.378.000
6.1 Krediler000250.546.378.000
6.1.1 Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubuna Kullandırılan Krediler0000
6.1.2 Diğer0000
6.2 Takipteki Krediler0000
6.3 Özel Karşılıklar (-)0000
VII. FAKTORİNG ALACAKLARI0000
VIII. VADEYE KADAR ELDE TUTULACAK YATIRIMLAR (Net)0000
8.1 Devlet Borçlanma Senetleri0000
8.2 Diğer Menkul Değerler0000
IX. İŞTİRAKLER (Net)450.065.000472.748.000453.961.000438.318.000
9.1 Özkaynak Yöntemine Göre Muhasebeleştirilenler0000
9.2 Konsolide Edilmeyenler450.065.000472.748.000453.961.000438.318.000
9.2.1 Mali İştirakler0000
9.2.2 Mali Olmayan İştirakler0000
X. BAĞLI ORTAKLIKLAR (Net)4.700.547.0004.628.268.0004.488.845.0004.332.481.000
10.1 Konsolide Edilmeyen Mali Ortaklıklar4.643.401.0004.571.122.0004.431.699.0004.275.335.000
10.2 Konsolide Edilmeyen Mali Olmayan Ortaklıklar57.146.00057.146.00057.146.00057.146.000
XI. BİRLİKTE KONTROL EDİLEN ORTAKLIKLAR (İŞ ORTAKLIKLARI) (Net)0000
11.1 Özkaynak Yöntemine Göre Muhasebeleştirilenler0000
11.2 Konsolide Edilmeyenler0000
11.2.1 Mali Ortaklıklar0000
11.2.2 Mali Olmayan Ortaklıklar0000
XII. KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN ALACAKLAR0000
12.1 Finansal Kiralama Alacakları0000
12.2 Faaliyet Kiralaması Alacakları0000
12.3 Diğer0000
12.4 Kazanılmamış Gelirler (-)0000
XIII. RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLAR0000
13.1 Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlılar0000
13.2 Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlılar0000
13.3 Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar0000
XIV. MADDİ DURAN VARLIKLAR (Net)6.094.035.0005.936.835.0003.810.741.0003.147.914.000
XV. MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR (Net)132.200.000132.177.000133.371.000140.250.000
15.1 Şerefiye0000
15.2 Diğer132.200.000132.177.000133.371.000140.250.000
XVI. YATIRIM AMAÇLI GAYRİMENKULLER (Net)354.533.000355.248.000356.040.000356.848.000
XVII. VERGİ VARLIĞI01.446.0003.490.0006.042.000
17.1 Cari Vergi Varlığı01.446.0003.490.0006.042.000
17.2 Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
XVIII. SATIŞ AMAÇLI FAALİYETLERE İLİŞKİN DUV145.601.0002.0002.00039.377.000
18.1 Satış Amaçlı145.601.0002.0002.00039.377.000
18.2 Durdurulan Faaliyetlere İlişkin0000
XIX. DİĞER AKTİFLER3.643.798.0002.950.703.0003.132.137.0003.643.082.000
AKTİF TOPLAMI443.499.218.000428.974.072.000407.034.197.000378.422.055.000
I. MEVDUAT284.030.354.000263.580.173.000269.655.305.000248.855.254.000
1.1 Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubunun Mevduatı0000
1.2 Diğer0000
II. ALIM SATIM AMAÇLI TÜREV FİNANSAL BORÇLAR0000
III. ALINAN KREDİLER10.813.753.00010.987.867.00011.335.055.00011.916.027.000
IV. PARA PİYASALARINA BORÇLAR57.940.123.00066.471.232.00046.485.640.00038.162.061.000
4.1 Bankalararası Para Piyasalarına Borçlar0000
4.2 İMKB Takasbank Piyasasına Borçlar0000
4.3 Repo İşlemlerinden Sağlanan Fonlar0000
V. İHRAÇ EDİLEN MENKUL KIYMETLER (Net)17.421.467.00015.481.401.00015.931.971.00015.047.978.000
5.1 Bonolar5.697.323.0003.647.086.0002.180.060.0002.011.697.000
5.2 Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler1.011.031.0001.010.910.0001.010.821.0001.011.442.000
5.3 Tahviller10.713.113.00010.823.405.00012.741.090.00012.024.839.000
VI. FONLAR2.941.828.0002.872.037.0002.852.574.0002.874.121.000
6.1 Müstakriz Fonları0038.00042.000
6.2 Diğer2.941.828.0002.872.037.0002.852.536.0002.874.079.000
VII. MUHTELİF BORÇLAR0000
VIII. DİĞER YABANCI KAYNAKLAR0000
IX. FAKTORİNG BORÇLARI0000
X. KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN BORÇLAR543.212.000571.933.000608.189.0000
10.1 Finansal Kiralama Borçları0000
10.2 Faaliyet Kiralaması Borçları0000
10.3 Diğer0000
10.4 Ertelenmiş Finansal Kiralama Giderleri ( - )0000
XI. RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL BORÇLAR0000
11.1 Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlılar0000
11.2 Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlılar0000
11.3 Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar0000
XII. KARŞILIKLAR1.343.293.0001.106.160.0002.011.744.0001.853.914.000
12.1 Genel Karşılıklar0000
12.2 Yeniden Yapılanma Karşılığı0000
12.3 Çalışan Hakları Karşılığı884.960.000717.139.0001.022.792.000887.228.000
12.4 Sigorta Teknik Karşılıkları (Net)0000
12.5 Diğer Karşılıklar458.333.000389.021.000988.952.000966.686.000
XIII. VERGİ BORCU1.389.113.0001.155.225.0001.234.691.0001.122.778.000
13.1 Cari Vergi Borcu1.015.914.000976.673.0001.036.891.000670.009.000
13.2 Ertelenmiş Vergi Borcu373.199.000178.552.000197.800.000452.769.000
XIV. SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN DUV BORÇ.0000
14.1 Satış Amaçlı0000
14.2 Durdurulan Faaliyetlere İlişkin0000
XV. SERMAYE BENZERİ KREDİLER11.665.441.00012.087.346.0006.014.112.0006.182.084.000
XVI. ÖZKAYNAKLAR30.202.573.00029.574.573.00029.167.796.00029.020.735.000
16.1 Ödenmiş Sermaye1.250.000.0001.250.000.0001.250.000.0001.250.000.000
16.2 Sermaye Yedekleri1.147.098.0001.137.115.0001.231.581.0001.230.674.000
16.2.1 Hisse Senedi İhraç Primleri0000
16.2.2 Hisse Senedi İptal Karları0000
16.2.3 Menkul Değerler Değerleme Farkları0000
16.2.4 Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları0000
16.2.5 Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları0000
16.2.6 Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller Yeniden Değerleme Farkları0000
16.2.7 İşt. Bağlı Ort. Bedelsiz Hisse Senetleri0000
16.2.8 Riskten Korunma Fonları (Etkin kısım)0000
16.2.9 Satış Amaçlı Elde Tut. Dur. DUV Farkları0000
16.2.10 Diğer Sermaye Yedekleri1.147.098.0001.137.115.0001.231.581.0001.230.674.000
16.3 Kar Yedekleri23.701.624.00023.701.624.00020.475.295.00020.475.295.000
16.3.1 Yasal Yedekler2.252.739.0002.252.739.0001.864.266.0001.864.266.000
16.3.2 Statü Yedekleri0000
16.3.3 Olağanüstü Yedekler21.401.704.00021.401.704.00018.563.848.00018.563.848.000
16.3.4 Diğer Kar Yedekleri47.181.00047.181.00047.181.00047.181.000
16.4 Kar veya Zarar923.750.000615.437.0003.531.517.0003.226.329.000
16.4.1 Geçmiş Yıllar Kar/Zararı003.226.329.000704.534.000
16.4.2 Dönem Net Kar/Zararı923.750.000615.437.000305.188.0002.521.795.000
16.5 Azınlık Payları0000
PASİF TOPLAMI443.499.218.000428.974.072.000407.034.197.000378.422.055.000
Gelir Tablosu
I. FAİZ GELİRLERİ35.403.362.00022.891.751.00010.743.038.00036.670.838.000
1.1 Kredilerden Alınan Faizler27.438.476.00017.737.893.0008.440.465.00028.811.827.000
1.2 Zorunlu Karşılıklardan Alınan Faizler95.424.00066.929.00025.738.00096.272.000
1.3 Bankalardan Alınan Faizler305.477.000234.233.000136.805.000630.175.000
1.4 Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler00057.377.000
1.5 Menkul Değerlerden Alınan Faizler7.504.854.0004.807.589.0002.127.198.0007.044.654.000
1.5.1 Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklardan0000
1.5.2 Gerçeğe Uygun Değ. Sınıflandırılan FV8.293.0006.598.0004.099.00015.305.000
1.5.3 Satılmaya Hazır Finansal Varlıklardan0000
1.5.4 Vadeye Kadar Elde Tutulacak Yatırımlardan0000
1.6 Finansal Kiralama Gelirleri0000
1.7 Diğer Faiz Gelirleri59.131.00045.107.00012.832.00030.533.000
II. FAİZ GİDERLERİ28.588.822.00018.896.151.0009.015.014.00028.591.260.000
2.1 Mevduata Verilen Faizler18.604.723.00012.400.125.0006.267.592.00020.719.577.000
2.2 Kullanılan Kredilere Verilen Faizler224.924.000149.577.00075.583.000462.119.000
2.3 Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler7.606.476.0005.005.812.0002.069.058.0005.695.982.000
2.4 İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler1.882.676.0001.152.888.000508.290.0001.463.544.000
2.5 Diğer Faiz Giderleri198.000.000139.081.00070.839.000250.038.000
III. NET FAİZ GELİRİ/GİDERİ (I - II)6.814.540.0003.995.600.0001.728.024.0008.079.578.000
IV. NET ÜCRET VE KOMİSYON GELİRLERİ/GİDERLERİ2.049.620.0001.336.403.000616.235.0001.949.657.000
4.1 Alınan Ücret ve Komisyonlar2.899.466.0001.893.760.000861.773.0002.725.776.000
4.1.1 Gayri Nakdi Kredilerden694.861.000459.351.000217.120.000617.730.000
4.1.2 Diğer2.204.605.0001.434.409.000644.653.0002.108.046.000
4.2 Verilen Ücret ve Komisyonlar849.846.000557.357.000245.538.000776.119.000
4.2.1 Gayri Nakdi Kredilere125.00068.00047.000125.000
4.2.2 Diğer849.721.000557.289.000245.491.000775.994.000
V. TEMETTÜ GELİRLERİ421.655.000421.328.000377.114.000510.357.000
VI. TİCARİ KAR / ZARAR (Net)-2.691.407.000-1.845.725.000-431.225.000149.255.000
6.1 Sermaye Piyasası İşlemleri Karı/Zararı192.232.00031.406.00017.733.00029.870.000
6.2 Türev Finansal İşlemlerden Kar/Zarar-2.236.343.000-52.558.000456.024.0001.934.763.000
6.3 Kambiyo İşlemleri Karı/Zararı-647.296.000-1.824.573.000-904.982.000-1.815.378.000
VII. DİĞER FAALİYET GELİRLERİ2.046.174.0001.871.732.000431.612.000624.474.000
VIII. FAALİYET GELİRLERİ/GİDERLERİ TOPLAMI (III+IV+V+VI+VII)8.640.582.0005.779.338.0002.721.760.0008.919.785.000
IX. KREDİ VE DİĞER ALACAKLAR DEĞER DÜŞÜŞ KARŞILIĞI (-)3.204.201.0002.483.248.0001.079.383.0003.135.073.000
X. DİĞER FAALİYET GİDERLERİ (-)2.487.979.0001.622.063.000814.068.0003.066.894.000
XI. NET FAALİYET KARI/ZARARI (VIII-IX-X)855.160.000384.091.000115.564.0002.717.818.000
XII. BİRLEŞME İŞLEMİ SONRASINDA GELİR OLARAK KAYDEDİLEN FAZLALIK TUTARI0000
XIII. ÖZKAYNAK YÖNTEMİ UYGULANAN ORTAKLIKLARDAN KAR/ZARAR0000
XIV. NET PARASAL POZİSYON KARI/ZARARI0000
XV. SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (XI+XII+XIII+XIV)855.160.000384.091.000115.564.0002.717.818.000
XVI. SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (±)-68.590.000-231.346.000-189.624.000196.023.000
16.1 Cari Vergi Karşılığı9.425.0006.423.0002.613.0009.840.000
16.2 Ertelenmiş Vergi Karşılığı-78.015.000-237.769.000-192.237.000186.183.000
XVII. SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z (XV±XVI)923.750.000615.437.000305.188.0002.521.795.000
XVIII. DURDURULAN FAALİYETLERDEN GELİRLER0000
18.1 Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Gelirleri0000
18.2 İştirak, Bağlı Ortaklık ve Bir.0000
18.3 Diğer Durdurulan Faaliyet Gelirleri0000
XIX. DURDURULAN FAALİYETLERDEN GİDERLER (-)0000
19.1 Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Giderleri0000
19.2 İştirak, Bağlı Ortaklık ve Bir. Satış Zararları0000
19.3 Diğer Durdurulan Faaliyet Giderleri0000
XX. DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (XVIII-XIX)0000
XXI. DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (±)0000
21.1 Cari Vergi Karşılığı0000
21.2 Ertelenmiş Vergi Karşılığı0000
XXII. DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z (XX±XXI)0000
DİĞER KAR/ZARAR0000
XXIII. NET DÖNEM KARI/ZARARI (XVII+XXII)923.750.000615.437.000305.188.0002.521.795.000
23.1 Grubun Karı/Zararı923.750.000615.437.000305.188.0002.521.795.000
23.2 Azınlık Hakları Karı/Zararı (-)0000
Hisse Başına Kar/Zarar1002
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
HALKB 5,9 4,5 A/D A/D 0,2 9/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
HALKB 5,87 39,70 39,55 -15,20 -0,15
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi
FK'ye göre PD/DD'ne göre
Kod Kapanış Fiyatı F/K Prim/İskonto
(%)
PD/DD Prim/İskonto
(%)
HALKB 5,87 4,4 -50,8 0,2
2019 yılının tahminleri ile hesaplanmıştır
Prim ya da iskonto oranları sıfırdan küçük değerler için iskontolu, sıfırdan büyük değerler primli olduğunu göstermektedir.
F/K PD/DD
Kod F/K Tahmin Prim/İsk. (%) PD/DD Tahmin Prim/İsk. (%)
HALKB 4,4 -16,9 0,2 -79,4
2019 yılının tahminleri ile hesaplanmıştır
Prim ya da iskonto oranları sıfırdan küçük değerler için iskontolu, sıfırdan büyük değerler primli olduğunu göstermektedir.