SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 10.644 10.320 3,14
VIOP 11.563 11.167 3,54
USD/TRY 32,2020 32,2745 -0,22
BIST BANKA 14.378 13.717 4,82
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 18.704 18.739 -0,18
ALTIN 2.415,01 2.376,46 1,62
BRENT 84,00 83,27 0,88

 Kurumsal Sosyal Sorumluluk

TradeMaster Kampüs İş Yatırım'ın, sermaye piyasalarındaki bilgi ve tecrübesini, üniversitelerle birleştirmeyi hedefleyen sosyal sorumluluk projesidir.

​​​​​​TSPB tarafından düzenlenen 4. Sermaye Piyaslaarı Ödüllerinde, kurumumuz TradeMaster Kampüs projesi ile “Özel Ödül” kategorisinde “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi – 2018” ödülüne layık görülmüştür.

Finansal okuryazarlığın gelişimine katkıda bulunurken, İş Yatırım'ın bilgi ve deneyimini üniversiteli gençlerimizin enerjisi ve öğrenme isteğiyle birleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. TradeMaster Kampüs projesinde, üniversite öğrencileri finansal piyasalar alanında öğrendikleri teorik bilgileri, gerçek veriler ile sanal ortamda deneyimleme imkânı bulmaktadır. Projeye katılan üniversitelerin fakülte binaları içerisinde tahsis edilen alanlarda TradeMaster işlem platformlarının yüklü olduğu bilgisayarlar, finans kanallarının takibi için televizyon yayını ve okuma alanları gibi özellikleri olan finans laboratuvarları oluşturulmaktadır. TradeMaster ürünleri ile yurtiçi piyasalar, uluslararası piyasalar ve döviz piyasalarında veriler üzerinden analiz ve araştırmaların yanı sıra sanal işlemler yapılabilmektedir. Öğrencilerin derslerine destek olacak şekilde edinecekleri bu önemli deneyimler, konulara daha bilinçli bir bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlarken, kazanılan bilginin kalitesini artırmakta, pekiştirilmesini kolaylaştırmaktadır.

Kazandıkları deneyimleri ölçebilmeleri ve piyasa dinamizmini daha iyi hissedebilmeleri için yılda iki kez TradeMaster Yatırım Ligi olarak adlandırdığımız üniversiteler arası sanal portföy yarışmaları düzenlenmektedir. Bu yarışmalara takımlar halinde katılan öğrenciler hem kendilerini test etmekte hem de üniversitelerini, üniversiteler arası bir yarışmada temsil etme fırsatı bulmaktadır. Yarışmayı kazanan öğrenciler, diğer bütün yarışmacılar ile birlikte yaşadıkları bu adrenalin dolu deneyime ek olarak İş Yatırım'da staj yapma imkânı bulurlar. Kazandıkları kupa ve madalyaları okullarına götürmek de öğrencilik hayatlarına dair hep hatırlayacakları güzel bir anı olarak hafızalarına yerleşmektedir. Her yarışma sonunda ofisimizde düzenlediğimiz ödül törenlerinde, gerçek piyasa profesyonelleri ile tanıştıklarında öğrencilerin gözlerinde gördüğümüz ışıltı, heyecanla sordukları sorular ve cevapları can kulağı ile dinleyişlerini görmek bu projeyi devam ettirmekteki en büyük motivasyonumuzdur.

TradeMaster Yatırım Ligi'nin 13. ve 14.'sü 2022 yılı Nisan ve Aralık aylarında tamamlanmıştır. 13. Yatırım Ligi'nde 35 üniversiteden 405 grup, 14.Yatırım Ligi'nde 30 üniversiteden 358 grup mücadele etmiştir. İlk üçte yer alan takımlar ödüllendirilmiştir.

2013 yılından itibaren başarıyla yürüttüğümüz, üniversite öğrencilerine uygulamalı eğitim verilmesine yönelik finans laboratuvarları kurulmasını amaçlayan TradeMaster Kampüs projesine 2022 yılında 8 üniversite daha dahil edilerek destek verilen üniversite sayısı 45'e çıkarılmıştır.

Bundan sonra projeye dâhil olan üniversite sayısını artırarak daha fazla sayıda öğrenciye ulaşmayı ve bu vesileyle Türkiye genelinde finansal okuryazarlık seviyesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Üniversitelerdeki öğretim görevlileri ile dönemsel olarak bir araya gelebileceğimiz organizasyonlar düzenlemeyi planlıyoruz. Bu organizasyonlar ile akademi ve iş dünyası arasında düzenli bilgi alışverişi sağlayarak sermaye piyasalarının gelişimine destek olmaya devam edeceğiz. 

Projemiz ile ilgili detaylı bilgi almak ve projeye dahil olan üniversiteleri görmek için lütfen ​​tıklayınız.​​

Covid-19 İle Mücadele Kampanyası

29 Mart 2021 tarihli Genel Kurul’un bilgi sunulduğu üzere, Kurumumuz tarafından 2020 yılında Covid-19 salgını ile mücadele kampanyası için Kızılay Derneği’ne 300.000 TL nakit, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere 99.997 TL değerinde ayni ve ayrıca temsil amaçlı olarak Türk Eğitim Vakfı’na 1.800.- TL bağış yapıldı.