SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 2.444 2.405 1,60
VIOP 2.656 2.609 1,78
USD/TRY 16,7545 16,6984 0,34
BIST BANKS 1.976 1.942 1,74
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.813 12.784 0,23
GOLD 1.811,54 1.807,27 0,24
BRENT 111,48 109,03 2,25

 Kurumsal Sosyal Sorumluluk

TradeMaster Kampüs İş Yatırım'ın, sermaye piyasalarındaki bilgi ve tecrübesini, üniversitelerle birleştirmeyi hedefleyen sosyal sorumluluk projesidir.

​​​​​​TSPB tarafından düzenlenen 4. Sermaye Piyaslaarı Ödüllerinde, kurumumuz TradeMaster Kampüs projesi ile “Özel Ödül” kategorisinde “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi – 2018” ödülüne layık görülmüştür.

​Finansal okuryazarlığın gelişimine katkıda bulunurken, İş Yatırım’ın bilgi ve deneyimini üniversiteli gençlerimizin enerjisi ve öğrenme isteğiyle birleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. TradeMaster Kampüs projesinde, üniversite öğrencileri finansal piyasalar alanında öğrendikleri teorik bilgileri, gerçek veriler ile sanal ortamda deneyimleme imkânı bulmaktadır. Projeye katılan üniversitelerin fakülte binaları içerisinde tahsis edilen alanlarda TradeMaster işlem platformlarının yüklü olduğu bilgisayarlar, finans kanallarının takibi için televizyon yayını ve okuma alanları gibi özellikleri olan finans laboratuvarları oluşturulmaktadır.

TradeMaster ürünleri ile yurtiçi piyasalar, uluslararası piyasalar ve döviz piyasalarında veriler üzerinden analiz ve araştırmaların yanı sıra sanal işlemler yapılabilmektedir. Öğrencilerin derslerine destek olacak şekilde edinecekleri bu önemli deneyimler, konulara daha bilinçli bir bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlarken, kazanılan bilginin kalitesini artırmakta, pekiştirilmesini kolaylaştırmaktadır.

Kazandıkları deneyimleri ölçebilmeleri ve piyasa dinamizmini daha iyi hissedebilmeleri için yılda iki kez 

TradeMaster Yatırım Ligi olarak adlandırdığımız üniversiteler arası sanal portföy yarışmaları düzenlenmektedir. Bu yarışmalara takımlar halinde katılan öğrenciler hem kendilerini test etmekte hem de üniversitelerini, üniversiteler arası bir yarışmada temsil etme fırsatı bulmaktadır. Yarışmayı kazanan öğrenciler, diğer bütün yarışmacılar ile birlikte yaşadıkları bu adrenalin dolu deneyime ek olarak İş Yatırım'da staj yapma imkânı bulurlar. Kazandıkları kupa ve madalyaları okullarına götürmek de öğrencilik hayatlarına dair hep hatırlayacakları güzel bir anı olarak hafızalarına yerleşmektedir. Her yarışma sonunda ofisimizde düzenlediğimiz ödül törenlerinde, gerçek piyasa profesyonelleri ile tanıştıklarında öğrencilerin gözlerinde gördüğümüz ışıltı, heyecanla sordukları sorular ve cevapları can kulağı ile dinleyişlerini görmek bu projeyi devam ettirmekteki en büyük motivasyonumuzdur.

2013 yılının Kasım ayında 3 üniversitenin katılımı ile hayata geçen TradeMaster Kampüs, bugüne kadar 24 üniversiteden yaklaşık 12.000 öğrenciye ulaştı. 2019 yılı Kasım ayında düzenlenen 10. TradeMaster Yatırım Ligi'nde 30 üniversiteden 579 takım ile toplam 1.158 öğrenci yarıştı. Bundan sonra projeye dâhil olan üniversite sayısını artırarak daha fazla sayıda öğrenciye ulaşmayı ve bu vesileyle Türkiye genelinde finansal okuryazarlık seviyesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Üniversitelerdeki öğretim görevlileri ile dönemsel olarak bir araya gelebileceğimiz organizasyonlar düzenlemeyi planlıyoruz. Bu organizasyonlar ile akademi ve iş dünyası arasında düzenli bilgi alışverişi sağlayarak sermaye piyasalarının gelişimine destek olmaya devam edeceğiz.

Projemiz ile ilgili detaylı bilgi almak ve projeye dahil olan üniversiteleri görmek için lütfen ​​tıklayınız.​​

Covid-19 Salgını İle Mücadele Kampanyası

29 Mart 2021 tarihli Genel Kurul’un bilgi sunulduğu üzere, Kurumumuz tarafından 2020 yılında Covid-19 salgını ile mücadele kampanyası için Kızılay Derneği’ne 300.000 TL nakit, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere 99.997 TL değerinde ayni ve ayrıca temsil amaçlı olarak Türk Eğitim Vakfı’na 1.800.- TL bağış yapıldı.