SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 115.748 116.908 -0,99
VIOP 132.046 133.995 -1,45
USD/TRY 6,8597 6,8528 0,10
BIST BANKS 129.633 131.760 -1,61
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.528 12.608 -0,64
GOLD 1.775,06 1.775,34 -0,02
BRENT 42,77 43,14 -0,86

 Söktaş Hisse Senedi | SKTAS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 1,6877 3,1 1,4123
Hacim Hareketi (Milyon TL) 2,9 48,9 46,0

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Söktaş
Kuruluş 24.02.1971
Faal Alanı Pamuk ipliği, ham ve mamul kumaş üretimi ve satışı.
Telefon (0212)293 02 03
Faks (0212)2930204
Adres Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sokak No:11/A 34420 Beyoğlu, İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar33,861,9
Ödenmiş Sermaye40,140,1
Net Kâr-28,4-14,4

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 18,7
PD/DD 7,2
FD/Satışlar 2,1
Yabancı Oranı (%) 5,12
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 1,6 / 0,9
Piyasa Değeri 242,5 mnTL
Net Borç 345,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 6,16 24,50 37,78 82,35
USD 6,32 24,50 36,58 58,39
Göreceli 7,22 23,34 28,67 80,26

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,13 1.000.000 5
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,46 1.667.880 18
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59 732.240 30
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,50 3.600.000 34
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,75 1.800.000 71
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00 480.000 31
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,00 4.800.000 57
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,00 4.800.000 61
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,00 72.000 A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00 192.000 A/D
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,131.000.0005
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,461.667.88018
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59732.24030
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,503.600.00034
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,751.800.00071
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00480.00031
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,004.800.00057
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,004.800.00061
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,0072.000A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00192.000A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar147.430.604144.941.827143.409.179140.167.466
Nakit ve Nakit Benzerleri22.095.61716.969.18514.659.84717.480.182
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar38.432.76237.484.63839.392.45043.514.656
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar5.164.4424.568.9334.773.0384.498.207
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar65.882.13666.910.48865.398.67660.071.119
Canlı Varlıklar2.706.7502.942.2502.754.7501.905.000
Diğer Dönen Varlıklar13.148.89716.066.33316.430.41812.698.302
(Ara Toplam)147.430.604144.941.827143.409.179140.167.466
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar442.338.710437.317.732421.789.245427.025.760
Ticari Alacaklar052.49500
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar35.902059.02747.635
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar589.1458.2998.2998.299
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.225.3841.219.3331.212.8281.279.622
Canlı Varlıklar140.669.342134.007.700117.981.706119.004.016
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar292.606.848294.853.052295.077.182299.177.586
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar6.597.4727.048.8977.024.6596.295.395
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar614.617127.956425.5441.213.207
TOPLAM VARLIKLAR589.769.314582.259.559565.198.424567.193.226
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler303.660.985257.617.749238.225.267211.528.628
Finansal Borçlar135.055.982101.296.22595.972.51194.346.737
Diğer Finansal Yükümlülükler43.457.83142.912.58033.748.63926.382.788
Ticari Borçlar76.548.39380.879.95071.361.29955.079.636
Diğer Borçlar30.645.56016.160.39316.366.67215.488.352
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)3.091.5863.147.0563.405.4754.116.800
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü0000
Borç Karşılıkları1.185.7043.993.7213.746.8423.524.086
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler13.675.9299.227.82413.623.82912.590.229
(Ara Toplam)303.660.985257.617.749238.225.267211.528.628
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler252.269.366262.699.772257.214.694283.572.256
Finansal Borçlar188.775.079200.966.121197.649.176223.513.676
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar5.690.2716.339.33700
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)782.811979.0531.177.4511.375.849
Uzun vadeli karşılıklar24.145.10223.430.73719.994.31019.873.785
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü32.876.10330.984.52438.393.75738.808.946
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar33.838.96361.942.03869.758.46372.092.342
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar33.838.96361.942.03869.758.46372.092.342
Ödenmiş Sermaye40.120.00040.120.00040.120.00040.120.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri260.289260.2890260.289
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları1.565.66201.231.0361.311.909
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler9.672.3419.672.3419.672.3419.672.341
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-199.558.574-186.665.714-189.427.720-190.590.212
Dönem Net Kar/Zararı-28.448.179-14.366.039-6.498.987-4.245.863
Diğer Özsermaye Kalemleri210.227.424212.921.161214.661.793215.563.878
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR589.769.314582.259.559565.198.424567.193.226
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri67.749.166306.487.757231.827.563171.820.010
Satışların Maliyeti (-)-60.039.290-259.481.108-190.667.259-138.848.586
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)7.709.87647.006.64941.160.30432.971.424
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler9.572.40436.104.30113.776.05313.848.820
BRÜT KAR (ZARAR)17.282.28083.110.95054.936.35746.820.244
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-7.546.859-26.458.433-19.662.551-13.938.138
Genel Yönetim Giderleri (-)-9.506.192-28.281.899-21.336.374-15.446.232
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-232.295-941.473-728.643-448.859
Diğer Faaliyet Gelirleri6.237.74022.229.56815.847.86710.159.350
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-2.155.475-12.162.705-9.435.193-6.672.578
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)4.079.19937.496.00819.621.46320.473.787
Net Faaliyet Kar/Zararı-3.06627.429.14513.208.78916.987.015
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler425.61630.288.75730.081.88429.884.278
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-1.488.320-5.229.405-4.673.030-2.559.614
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar6.0518.0231.51868.312
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı3.022.54662.563.38345.031.83547.866.763
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler1.939.10310.474.7969.202.1648.965.672
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-31.533.525-92.328.867-58.248.403-58.178.497
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler-1.062.70425.059.35225.408.85427.324.664
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-26.571.876-19.290.688-4.014.404-1.346.062
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-1.876.3034.924.649-2.484.583-2.899.801
Dönem Vergi Geliri (Gideri)0000
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-1.876.3034.924.649-2.484.583-2.899.801
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-28.448.179-14.366.039-6.498.987-4.245.863
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-28.448.179-14.366.039-6.498.987-4.245.863
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-28.448.179-14.366.039-6.498.987-4.245.863
Hisse Başına Kazanç-1000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri4.566.03117.502.22312.234.6548.192.261
Kıdem Tazminatı1.104.5927.434.9895.042.6034.227.013
Finansman Giderleri-31.533.525-92.328.867-58.248.403-58.178.497
Yurtiçi Satışlar0149.793.791197.706.460138.773.767
Yurtdışı Satışlar0155.959.01234.735.88933.661.029
Net Yabancı Para Pozisyonu-167.577.255-212.918.052-196.323.939-213.936.908
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-167.934.432-212.918.052-196.326.684-213.939.699
Net YPP (Hedge Dahil)-167.577.255-212.918.052-196.323.939-213.936.908

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
SKTAS 3,1 A/D 18,7 2,1 7,2 3/2020
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
SKTAS 3,10 5,15 5,12 -3,46 -0,04
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi