SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 108.659 107.701 0,89
VIOP 132.767 131.711 0,80
USD/TRY 5,7493 5,7505 -0,02
BIST BANKA 152.379 150.639 1,15
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 13.055 13.141 -0,65
ALTIN 1.475,81 1.475,92 -0,01
BRENT 63,43 63,00 0,68

 Söktaş Hisse Senedi | SKTAS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 1,46 2,14 0,68
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,2 11,2 11,0

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Söktaş
Kuruluş 24.02.1971
Faal Alanı Pamuk ipliği, ham ve mamul kumaş üretimi ve satışı.
Telefon (0212)293 02 03
Faks (0212)2930204
Adres Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sokak No:11/A 34420 Beyoğlu, İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar69,872,1
Ödenmiş Sermaye40,140,1
Net Kâr-6,5-4,2

Cari Değerler

F/K 4,2
FD/FAVÖK 9,1
PD/DD 1,2
FD/Satışlar 1,2
Yabancı Oranı (%) 5,65
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,5 / 0,4
Piyasa Değeri 85,9 mnTL
Net Borç 312,7 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 0,47 5,42 32,10 68,50
USD 0,30 5,60 31,64 54,76
Göreceli -0,42 3,93 22,21 41,54

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,13 1.000.000 5
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,46 1.667.880 18
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59 732.240 30
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,50 3.600.000 34
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,75 1.800.000 71
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00 480.000 31
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,00 4.800.000 57
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,00 4.800.000 61
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,00 72.000 A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00 192.000 A/D
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,131.000.0005
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,461.667.88018
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59732.24030
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,503.600.00034
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,751.800.00071
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00480.00031
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,004.800.00057
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,004.800.00061
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,0072.000A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00192.000A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar143.409.179140.167.466255.488.921197.420.643
Nakit ve Nakit Benzerleri14.659.84717.480.182111.943.33012.568.628
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar39.392.45043.514.65658.700.66880.499.435
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar4.773.0384.498.20710.020.557103.479
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar65.398.67660.071.11961.004.84986.784.133
Canlı Varlıklar2.754.7501.905.0002.020.5001.849.500
Diğer Dönen Varlıklar16.430.41812.698.30211.799.01715.615.468
(Ara Toplam)143.409.179140.167.466255.488.921197.420.643
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar421.789.245427.025.760427.980.109585.571.739
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar59.02747.63536.370302.351
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar8.2998.2998.2998.299
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.212.8281.279.6221.211.3101.211.310
Canlı Varlıklar117.981.706119.004.016118.092.584112.313.697
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar295.077.182299.177.586301.914.034457.038.560
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar7.024.6596.295.3956.537.3138.566.735
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar425.5441.213.207180.1996.130.787
TOPLAM VARLIKLAR565.198.424567.193.226683.469.030782.992.382
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler238.225.267211.528.628307.455.753324.667.408
Finansal Borçlar95.972.51194.346.737161.035.265150.113.539
Diğer Finansal Yükümlülükler33.748.63926.382.78836.739.49938.615.597
Ticari Borçlar71.361.29955.079.63677.054.78198.274.502
Diğer Borçlar16.366.67215.488.35213.471.1191.797.819
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)3.405.4754.116.8002.778.7330
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü003.54211.720.950
Borç Karşılıkları3.746.8423.524.0863.641.8504.150.039
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler13.623.82912.590.22912.730.96419.994.962
(Ara Toplam)238.225.267211.528.628307.455.753324.667.408
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler257.214.694283.572.256284.045.711328.007.323
Finansal Borçlar197.649.176223.513.676222.039.446246.700.992
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar002.759.9793.998.480
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0001.388.744
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)1.177.4511.375.8491.572.0910
Uzun vadeli karşılıklar19.994.31019.873.78518.877.04024.200.030
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü38.393.75738.808.94638.797.15549.952.901
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0001.766.176
Özkaynaklar69.758.46372.092.34291.967.566130.317.651
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar69.758.46372.092.34291.967.566130.317.651
Ödenmiş Sermaye40.120.00040.120.00040.120.00040.120.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0260.28900
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları1.231.0361.311.9091.178.54854.412.828
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler9.672.3419.672.3419.672.3419.672.341
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-189.427.720-190.590.212-192.060.988-143.289.964
Dönem Net Kar/Zararı-6.498.987-4.245.86315.762.604-76.162.571
Diğer Özsermaye Kalemleri214.661.793215.563.878217.295.061245.565.017
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR565.198.424567.193.226683.469.030782.992.382
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri231.827.563171.820.01095.675.420373.898.521
Satışların Maliyeti (-)-190.667.259-138.848.586-79.702.660-282.871.339
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)41.160.30432.971.42415.972.76091.027.182
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler13.776.05313.848.82011.804.37737.222.678
BRÜT KAR (ZARAR)54.936.35746.820.24427.777.137128.249.860
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-19.662.551-13.938.138-5.110.946-26.575.908
Genel Yönetim Giderleri (-)-21.336.374-15.446.232-8.683.786-31.368.594
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-728.643-448.859-228.469-2.235.513
Diğer Faaliyet Gelirleri15.847.86710.159.3503.365.38045.693.464
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-9.435.193-6.672.578-2.925.669-22.837.157
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)19.621.46320.473.78714.193.64790.926.152
Net Faaliyet Kar/Zararı13.208.78916.987.01513.753.93668.069.845
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler30.081.88429.884.27836.271.4581.035.931
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-4.673.030-2.559.614-3.885.665-4.034.334
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar1.51868.31200
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı45.031.83547.866.76346.579.44087.927.749
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler9.202.1648.965.6727.023.0934.603.357
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-58.248.403-58.178.497-34.951.949-153.115.282
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler25.408.85427.324.66432.385.793-2.998.403
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-4.014.404-1.346.06218.650.584-60.584.176
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-2.484.583-2.899.801-2.887.980-15.578.395
Dönem Vergi Geliri (Gideri)000-14.074.553
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-2.484.583-2.899.801-2.887.980-1.503.842
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-6.498.987-4.245.86315.762.604-76.162.571
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-6.498.987-4.245.86315.762.604-76.162.571
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-6.498.987-4.245.86315.762.604-76.162.571
Hisse Başına Kazanç000-2
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç000-2
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç000-2
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç000-2
Dipnot
Amortisman Giderleri12.234.6548.192.2614.327.70619.279.050
Kıdem Tazminatı5.042.6034.227.0132.039.1796.463.001
Finansman Giderleri-58.248.403-58.178.497-34.951.949-153.115.282
Yurtiçi Satışlar197.706.460138.773.76763.576.597136.977.088
Yurtdışı Satışlar34.735.88933.661.02932.713.610238.545.074
Net Yabancı Para Pozisyonu-196.323.939-213.936.908-167.577.255-247.141.690
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-196.326.684-213.939.699-167.934.432-247.329.876
Net YPP (Hedge Dahil)-196.323.939-213.936.908-167.577.255-247.141.690
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
SKTAS 2,1 4,2 9,1 1,2 1,2 9/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
SKTAS 2,14 5,29 5,65 35,80 0,46
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi