SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 95.953 96.861 -0,94
VIOP 119.889 121.122 -1,02
USD/TRY 5,8240 5,8096 0,25
BIST BANKA 126.112 128.270 -1,68
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.222 12.153 0,57
ALTIN 1.274,95 1.275,80 -0,07
BRENT 74,14 71,95 3,04

 SKTAS Hisse Senedi | Söktaş

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 1,16 1,83 0,67
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,1 51,0 50,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Söktaş
Kuruluş 24.02.1971
Faal Alanı Pamuk ipliği, ham ve mamul kumaş üretimi ve satışı.
Telefon (0212)293 02 03
Faks (0212)2930204
Adres Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sokak No:11/A 34420 Beyoğlu, İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar130,328,5
Ödenmiş Sermaye40,140,1
Net Kâr-76,2-103,2

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 5,5
PD/DD 0,5
FD/Satışlar 1,3
Yabancı Oranı (%) 0,28
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,6 / 0,3
Piyasa Değeri 61,4 mnTL
Net Borç 422,9 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,29 -1,29 -1,92 20,47
USD -1,97 -1,97 -6,96 9,12
Göreceli -0,35 -2,07 2,05 14,59

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,13 1.000.000 5
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,46 1.667.880 18
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59 732.240 30
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,50 3.600.000 34
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,75 1.800.000 71
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00 480.000 31
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,00 4.800.000 57
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,00 4.800.000 61
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,00 72.000 A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00 192.000 A/D
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,131.000.0005
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,461.667.88018
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59732.24030
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,503.600.00034
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,751.800.00071
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00480.00031
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,004.800.00057
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,004.800.00061
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,0072.000A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00192.000A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar197.420.643186.786.207173.813.580161.794.057
Nakit ve Nakit Benzerleri12.568.62811.034.75515.962.54212.875.283
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar80.499.43564.177.66160.488.13055.521.139
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar103.479256.478145.626189.947
Stoklar86.784.13389.659.11579.626.56473.736.650
Canlı Varlıklar1.849.5001.431.750812.250975.000
Diğer Dönen Varlıklar15.615.46820.226.44816.778.46818.496.038
(Ara Toplam)197.420.643186.786.207173.813.580161.794.057
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar585.571.739501.898.234454.705.679440.798.299
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar302.351310.262238.156216.948
Finansal Yatırımlar8.2998.2998.2998.299
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.211.310000
Canlı Varlıklar112.313.697115.298.28994.440.43389.413.763
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Maddi Duran Varlıklar457.038.560368.402.264344.751.371336.387.010
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar8.566.7359.660.7538.457.0498.010.548
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar6.130.7878.218.3676.810.3716.761.731
TOPLAM VARLIKLAR782.992.382688.684.441628.519.259602.592.356
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler324.667.408304.841.931246.969.698221.858.768
Finansal Borçlar150.113.539155.326.023113.011.59693.555.621
Diğer Finansal Yükümlülükler38.615.59745.024.49054.744.57051.892.135
Ticari Borçlar98.274.50275.069.22858.200.90854.956.214
Diğer Borçlar1.797.8193.306.9503.170.4835.606.284
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü11.720.950417.621191.7931.978.209
Borç Karşılıkları4.150.0393.345.2942.164.3521.706.354
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler19.994.96222.352.32515.485.99612.163.951
(Ara Toplam)324.667.408304.841.931246.969.698221.858.768
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler328.007.323355.366.978316.074.423305.163.476
Finansal Borçlar246.700.992283.995.903254.528.185247.424.902
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar3.998.4804.136.979792.429745.750
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları1.388.7441.564.0451.291.0821.202.941
Uzun vadeli karşılıklar24.200.03022.762.54621.318.66419.611.185
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü49.952.90140.659.70035.766.27933.330.424
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler1.766.1762.247.8052.377.7842.848.274
Özkaynaklar130.317.65128.475.53265.475.13875.570.112
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar130.317.65128.475.53265.475.13875.570.112
Ödenmiş Sermaye40.120.00040.120.00040.120.00040.120.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri00260.289260.289
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları54.412.82865.603.08940.861.52531.729.502
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler9.672.3419.672.3419.672.3419.672.341
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-143.289.964-141.568.516-142.844.717-143.876.711
Dönem Net Kar/Zararı-76.162.571-103.155.740-41.003.225-20.403.067
Diğer Özsermaye Kalemleri245.565.017157.804.358158.408.925158.067.758
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR782.992.382688.684.441628.519.259602.592.356
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri373.898.521260.097.854164.425.21979.509.066
Satışların Maliyeti (-)-282.871.339-202.324.826-129.145.249-62.681.276
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)91.027.18257.773.02835.279.97016.827.790
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler37.222.67842.333.32014.183.0405.343.718
BRÜT KAR (ZARAR)128.249.860100.106.34849.463.01022.171.508
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-26.575.908-19.433.284-11.077.408-5.123.436
Genel Yönetim Giderleri (-)-31.368.594-23.274.100-15.560.615-7.692.432
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-2.235.513-1.654.167-1.382.403-540.422
Diğer Faaliyet Gelirleri45.693.46434.023.92713.555.4805.466.033
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-22.837.157-13.660.374-4.274.953-1.711.572
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)90.926.15276.108.35030.723.11112.569.679
Net Faaliyet Kar/Zararı68.069.84555.744.79721.442.5848.815.218
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler1.035.931587.675768.750194.121
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-4.034.334-4.828.622-1.646.035-978.350
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler4.603.3574.586.0893.151.309980.254
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-153.115.282-169.411.647-67.510.562-30.058.754
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler-2.998.403-4.240.947-877.285-784.229
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-60.584.176-92.958.155-34.513.427-17.293.050
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-15.578.395-10.197.585-6.489.798-3.110.017
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-14.074.553-2.344.167-2.159.194-1.923.520
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-1.503.842-7.853.418-4.330.604-1.186.497
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-76.162.571-103.155.740-41.003.225-20.403.067
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-76.162.571-103.155.740-41.003.225-20.403.067
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-76.162.571-103.155.740-41.003.225-20.403.067
Hisse Başına Kazanç-20-10
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç-20-10
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç-20-10
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç-20-10
Dipnot
Amortisman Giderleri19.279.05013.299.6748.458.8824.048.178
Kıdem Tazminatı6.463.0014.667.7493.472.949774.395
Finansman Giderleri-153.115.282-169.411.647-67.510.562-30.058.754
Yurtiçi Satışlar136.977.088180.702.027116.961.11458.631.362
Yurtdışı Satışlar238.545.07484.028.32049.810.75821.989.066
Net Yabancı Para Pozisyonu-247.141.690-279.374.365-221.212.451-210.059.872
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-247.329.876-291.553.311-221.286.461-210.435.572
Net YPP (Hedge Dahil)-247.141.690-279.374.365-221.212.451-210.059.872
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
SKTAS 1,5 A/D 5,5 1,3 0,5 12/2018
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
SKTAS 1,53 0,12 0,28 15,90 0,21
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi