SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 93.981 99.028 -5,10
VIOP 116.648 122.925 -5,11
USD/TRY 5,9149 5,8838 0,53
BIST BANKA 127.497 138.900 -8,21
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.487 12.512 -0,20
ALTIN 1.492,96 1.488,71 0,29
BRENT 59,08 60,51 -2,36

 Söktaş Hisse Senedi | SKTAS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 1,47 1,92 0,45
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,4 8,7 8,3

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Söktaş
Kuruluş 24.02.1971
Faal Alanı Pamuk ipliği, ham ve mamul kumaş üretimi ve satışı.
Telefon (0212)293 02 03
Faks (0212)2930204
Adres Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sokak No:11/A 34420 Beyoğlu, İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar72,192,0
Ödenmiş Sermaye40,140,1
Net Kâr-4,215,8

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 4,7
PD/DD 0,8
FD/Satışlar 1,0
Yabancı Oranı (%) 0,25
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,4 / 0,4
Piyasa Değeri 59,0 mnTL
Net Borç 326,8 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -2,65 -11,45 -10,91 15,75
USD -3,80 -14,15 -14,53 3,43
Göreceli 2,58 -2,96 -2,29 12,41

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,13 1.000.000 5
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,46 1.667.880 18
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59 732.240 30
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,50 3.600.000 34
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,75 1.800.000 71
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00 480.000 31
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,00 4.800.000 57
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,00 4.800.000 61
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,00 72.000 A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00 192.000 A/D
SKTAS31.05.20120,670,03693,693,131.000.0005
SKTAS31.05.20110,780,123012,3010,461.667.88018
SKTAS26.04.20100,850,05405,404,59732.24030
SKTAS05.05.20085,170,300030,0025,503.600.00034
SKTAS01.04.20075,280,150015,0012,751.800.00071
SKTAS30.04.20060,750,200020,0018,00480.00031
SKTAS01.05.200510,152,0000200,00200,004.800.00057
SKTAS16.05.200413,512,0000200,00200,004.800.00061
SKTAS28.05.19981,690,150015,0015,0072.000A/D
SKTAS29.05.19974,170,400040,0040,00192.000A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar140.167.466255.488.921197.420.643186.786.207
Nakit ve Nakit Benzerleri17.480.182111.943.33012.568.62811.034.755
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar43.514.65658.700.66880.499.43564.177.661
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar4.498.20710.020.557103.479256.478
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar60.071.11961.004.84986.784.13389.659.115
Canlı Varlıklar1.905.0002.020.5001.849.5001.431.750
Diğer Dönen Varlıklar12.698.30211.799.01715.615.46820.226.448
(Ara Toplam)140.167.466255.488.921197.420.643186.786.207
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar427.025.760427.980.109585.571.739501.898.234
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar47.63536.370302.351310.262
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar8.2998.2998.2998.299
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.279.6221.211.3101.211.3100
Canlı Varlıklar119.004.016118.092.584112.313.697115.298.289
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar299.177.586301.914.034457.038.560368.402.264
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar6.295.3956.537.3138.566.7359.660.753
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar1.213.207180.1996.130.7878.218.367
TOPLAM VARLIKLAR567.193.226683.469.030782.992.382688.684.441
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler211.528.628307.455.753324.667.408304.841.931
Finansal Borçlar94.346.737161.035.265150.113.539155.326.023
Diğer Finansal Yükümlülükler26.382.78836.739.49938.615.59745.024.490
Ticari Borçlar55.079.63677.054.78198.274.50275.069.228
Diğer Borçlar15.488.35213.471.1191.797.8193.306.950
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)4.116.8002.778.73300
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü03.54211.720.950417.621
Borç Karşılıkları3.524.0863.641.8504.150.0393.345.294
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler12.590.22912.730.96419.994.96222.352.325
(Ara Toplam)211.528.628307.455.753324.667.408304.841.931
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler283.572.256284.045.711328.007.323355.366.978
Finansal Borçlar223.513.676222.039.446246.700.992283.995.903
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar02.759.9793.998.4804.136.979
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları001.388.7441.564.045
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)1.375.8491.572.09100
Uzun vadeli karşılıklar19.873.78518.877.04024.200.03022.762.546
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü38.808.94638.797.15549.952.90140.659.700
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler001.766.1762.247.805
Özkaynaklar72.092.34291.967.566130.317.65128.475.532
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar72.092.34291.967.566130.317.65128.475.532
Ödenmiş Sermaye40.120.00040.120.00040.120.00040.120.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri260.289000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları1.311.9091.178.54854.412.82865.603.089
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler9.672.3419.672.3419.672.3419.672.341
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-190.590.212-192.060.988-143.289.964-141.568.516
Dönem Net Kar/Zararı-4.245.86315.762.604-76.162.571-103.155.740
Diğer Özsermaye Kalemleri215.563.878217.295.061245.565.017157.804.358
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR567.193.226683.469.030782.992.382688.684.441
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri171.820.01095.675.420373.898.521260.097.854
Satışların Maliyeti (-)-138.848.586-79.702.660-282.871.339-202.324.826
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)32.971.42415.972.76091.027.18257.773.028
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler13.848.82011.804.37737.222.67842.333.320
BRÜT KAR (ZARAR)46.820.24427.777.137128.249.860100.106.348
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-13.938.138-5.110.946-26.575.908-19.433.284
Genel Yönetim Giderleri (-)-15.446.232-8.683.786-31.368.594-23.274.100
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-448.859-228.469-2.235.513-1.654.167
Diğer Faaliyet Gelirleri10.159.3503.365.38045.693.46434.023.927
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-6.672.578-2.925.669-22.837.157-13.660.374
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)20.473.78714.193.64790.926.15276.108.350
Net Faaliyet Kar/Zararı16.987.01513.753.93668.069.84555.744.797
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler29.884.27836.271.4581.035.931587.675
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-2.559.614-3.885.665-4.034.334-4.828.622
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar68.312000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı47.866.76346.579.44087.927.7490
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler8.965.6727.023.0934.603.3574.586.089
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-58.178.497-34.951.949-153.115.282-169.411.647
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler27.324.66432.385.793-2.998.403-4.240.947
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-1.346.06218.650.584-60.584.176-92.958.155
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-2.899.801-2.887.980-15.578.395-10.197.585
Dönem Vergi Geliri (Gideri)00-14.074.553-2.344.167
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-2.899.801-2.887.980-1.503.842-7.853.418
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-4.245.86315.762.604-76.162.571-103.155.740
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-4.245.86315.762.604-76.162.571-103.155.740
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-4.245.86315.762.604-76.162.571-103.155.740
Hisse Başına Kazanç00-20
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç00-20
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç00-20
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç00-20
Dipnot
Amortisman Giderleri8.192.2614.327.70619.279.05013.299.674
Kıdem Tazminatı4.227.0132.039.1796.463.0014.667.749
Finansman Giderleri-58.178.497-34.951.949-153.115.282-169.411.647
Yurtiçi Satışlar138.773.76763.576.597136.977.088180.702.027
Yurtdışı Satışlar33.661.02932.713.610238.545.07484.028.320
Net Yabancı Para Pozisyonu-213.936.908-167.577.255-247.141.690-279.374.365
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-213.939.699-167.934.432-247.329.876-291.553.311
Net YPP (Hedge Dahil)-213.936.908-167.577.255-247.141.690-279.374.365
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
SKTAS 1,5 A/D 4,7 1,0 0,8 6/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
SKTAS 1,47 1,25 0,25 -99,47 -1,29
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi