SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 94.499 96.142 -1,71
VIOP 117.736 120.016 -1,90
USD/TRY 5,9336 5,8727 1,04
BIST BANKS 123.744 128.625 -3,79
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.283 12.313 -0,25
GOLD 1.277,57 1.275,92 0,13
BRENT 74,86 74,55 0,42

 ARMDA Hisse Senedi | Armada Bilgisayar

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 7,86 10,42 2,56
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,0 6,1 6,1

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Armada Bilgisayar
Kuruluş 16.03.1993
Faal Alanı Yurtiçi ve yurtdışı satıcılardan tedarik ettiği bilgisayar donanımı, yazılım ürünleri ve yedek parçalarının yurtiçinde satış, dağıtım ve bakım-onarım hizmetleri.
Telefon (0212)4673800
Faks (0212)4930082
Adres Maltepe Cad. No:10/B Bayrampaşa - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar229,0256,2
Ödenmiş Sermaye24,024,0
Net Kâr-1,0-4,8

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 5,9
PD/DD 1,1
FD/Satışlar 0,2
Yabancı Oranı (%) 3,34
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,1 / 0,1
Piyasa Değeri 240,0 mnTL
Net Borç 50,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 2,04 6,72 9,77 7,64
USD 1,52 5,28 2,33 -3,49
Göreceli 3,82 9,41 13,12 3,96

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ARMDA30.05.201410,300,240024,0020,40 5.760.000 66
ARMDA31.05.20136,520,150015,0012,75 3.600.000 38
ARMDA31.05.20124,520,08008,006,80 1.920.000 27
ARMDA31.05.20113,340,124412,4410,57 1.492.795 26
ARMDA31.05.20105,910,100510,058,54 1.205.969 38
ARMDA29.05.20085,130,08008,006,80 960.000 32
ARMDA30.05.201410,300,240024,0020,405.760.00066
ARMDA31.05.20136,520,150015,0012,753.600.00038
ARMDA31.05.20124,520,08008,006,801.920.00027
ARMDA31.05.20113,340,124412,4410,571.492.79526
ARMDA31.05.20105,910,100510,058,541.205.96938
ARMDA29.05.20085,130,08008,006,80960.00032

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar861.863.540973.574.817760.602.611688.797.081
Nakit ve Nakit Benzerleri167.194.64592.931.47662.733.61176.812.769
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar593.511.117664.137.811563.141.306505.591.429
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar44.83744.61658.20059.266
Stoklar81.856.082193.233.802115.675.53188.649.722
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar18.085.82021.893.73517.978.78317.190.893
(Ara Toplam)860.692.501972.241.440759.587.431688.304.079
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar1.171.0391.333.3771.015.180493.002
Duran Varlıklar11.542.26511.994.35311.229.4579.876.259
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Maddi Duran Varlıklar5.336.2676.375.7555.048.6033.892.702
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar165.846194.861152.947136.401
Ertelenmiş Vergi Varlığı6.040.1525.423.7376.027.9075.847.156
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR873.405.805985.569.170771.832.068698.673.340
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler444.369.911608.030.958477.246.104442.501.899
Finansal Borçlar18.712.093156.309.84999.527.52187.903.060
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar402.710.579425.584.557361.431.405342.820.053
Diğer Borçlar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü018.631.5857.476.0633.714.704
Borç Karşılıkları2.077.0092.413.2251.876.8621.281.513
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler20.870.2305.091.7426.934.2536.782.569
(Ara Toplam)444.369.911608.030.958477.246.104442.501.899
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler199.644.830121.099.19692.345.90480.136.534
Finansal Borçlar198.670.019120.206.66391.520.57179.225.220
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Uzun vadeli karşılıklar974.811892.533825.333911.314
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar229.391.064256.439.016202.240.060176.034.907
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar228.951.139256.157.788201.995.767175.981.494
Ödenmiş Sermaye24.000.00024.000.00024.000.00024.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları147.687.028178.638.735115.843.14288.569.625
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler6.343.6846.343.6846.343.6846.343.684
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları51.964.53351.964.53351.964.53351.964.533
Dönem Net Kar/Zararı-1.035.082-4.780.1403.853.4325.112.676
Diğer Özsermaye Kalemleri-9.024-9.024-9.024-9.024
Azınlık Payları439.925281.228244.29353.413
TOPLAM KAYNAKLAR873.405.805985.569.170771.832.068698.673.340
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri1.712.794.0331.118.410.655752.156.140356.380.784
Satışların Maliyeti (-)-1.619.529.777-1.052.212.013-709.563.113-335.404.278
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)93.264.25666.198.64242.593.02720.976.506
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)93.264.25666.198.64242.593.02720.976.506
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-20.770.562-15.271.144-10.356.176-4.486.773
Genel Yönetim Giderleri (-)-25.690.162-17.264.823-10.994.547-5.401.900
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri17.970.21414.945.8986.426.4662.763.242
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-26.028.235-20.290.077-8.814.465-2.933.305
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)38.745.51128.318.49618.854.30510.917.770
Net Faaliyet Kar/Zararı46.803.53233.662.67521.242.30411.087.833
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler0000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler24.745.44725.282.4849.364.2255.633.069
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-45.592.256-29.636.470-12.295.340-7.529.975
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)17.898.70223.964.51015.923.1909.020.864
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-18.577.088-28.680.977-11.877.093-3.859.493
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-18.024.496-25.573.497-11.377.656-4.229.397
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-552.592-3.107.480-499.437369.904
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-678.386-4.716.4674.046.0975.161.371
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-678.386-4.716.4674.046.0975.161.371
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları356.69663.673192.66548.695
Ana Ortaklık Payları-1.035.082-4.780.1403.853.4325.112.676
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri2.135.0281.550.461910.665447.160
Kıdem Tazminatı192.371652.097-245.045-543.378
Finansman Giderleri-45.592.256-29.636.470-12.295.340-7.529.975
Yurtiçi Satışlar0000
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu10.996.99627.462.0182.923.83710.028.556
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu3.374.67815.453.320-8.510.649-1.099.972
Net YPP (Hedge Dahil)4.303.343-10.666.815-10.453.685-4.514.273
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ARMDA 10,0 A/D 5,9 0,2 1,0 12/2018
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ARMDA 10,00 3,34 3,34 0,00 0,00
ARMDA 10,00 3,34 3,34 0,00 0,00
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi