SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 91.387 90.051 1,48
VIOP 114.196 112.442 1,56
USD/TRY 5,3482 5,3502 -0,04
BIST BANKA 112.458 111.138 1,19
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DOW JONES 0 0 0,00
DAX 10.929 10.781 1,38
ALTIN 1.242,31 1.245,89 -0,29
BRENT 60,52 60,15 0,62

 ARMDA Hisse Senedi | Armada Bilgisayar

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 8,7 11,37 2,67
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,0 2,9 2,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Armada Bilgisayar
Kuruluş 16.03.1993
Faal Alanı Yurtiçi ve yurtdışı satıcılardan tedarik ettiği bilgisayar donanımı, yazılım ürünleri ve yedek parçalarının yurtiçinde satış, dağıtım ve bakım-onarım hizmetleri.
Telefon (0212)4673800
Faks (0212)4930082
Adres Maltepe Cad. No:10/B Bayrampaşa - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar256,2202,0
Ödenmiş Sermaye24,024,0
Net Kâr-4,83,9

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 8,8
PD/DD 0,9
FD/Satışlar 0,3
Yabancı Oranı (%) 3,34
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,1 / 0,2
Piyasa Değeri 225,6 mnTL
Net Borç 183,6 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,47 0,64 -0,95 38,64
USD -1,47 0,64 1,27 -2,41
Göreceli -2,91 2,22 0,49 74,96

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ARMDA30.05.201410,300,240024,0020,40 5.760.000 66
ARMDA31.05.20136,520,150015,0012,75 3.600.000 38
ARMDA31.05.20124,520,08008,006,80 1.920.000 27
ARMDA31.05.20113,340,124412,4410,57 1.492.795 26
ARMDA31.05.20105,910,100510,058,54 1.205.969 38
ARMDA29.05.20085,130,08008,006,80 960.000 32
ARMDA30.05.201410,300,240024,0020,405.760.00066
ARMDA31.05.20136,520,150015,0012,753.600.00038
ARMDA31.05.20124,520,08008,006,801.920.00027
ARMDA31.05.20113,340,124412,4410,571.492.79526
ARMDA31.05.20105,910,100510,058,541.205.96938
ARMDA29.05.20085,130,08008,006,80960.00032

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar973.574.817760.602.611688.797.081750.256.830
Nakit ve Nakit Benzerleri92.931.47662.733.61176.812.76982.860.106
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar664.137.811563.141.306505.591.429565.354.063
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar44.61658.20059.26629.903
Stoklar193.233.802115.675.53188.649.72287.817.679
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar21.893.73517.978.78317.190.89313.724.175
(Ara Toplam)972.241.440759.587.431688.304.079749.785.926
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar1.333.3771.015.180493.002470.904
Duran Varlıklar11.994.35311.229.4579.876.2599.168.819
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Maddi Duran Varlıklar6.375.7555.048.6033.892.7023.786.627
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar194.861152.947136.401142.295
Ertelenmiş Vergi Varlığı5.423.7376.027.9075.847.1565.239.897
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR985.569.170771.832.068698.673.340759.425.649
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler608.030.958477.246.104442.501.899519.815.462
Finansal Borçlar156.309.84999.527.52187.903.060109.673.546
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar425.584.557361.431.405342.820.053393.663.836
Diğer Borçlar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü18.631.5857.476.0633.714.7043.177.061
Borç Karşılıkları2.413.2251.876.8621.281.5132.030.811
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler5.091.7426.934.2536.782.56911.270.208
(Ara Toplam)608.030.958477.246.104442.501.899519.815.462
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler121.099.19692.345.90480.136.53476.500.272
Finansal Borçlar120.206.66391.520.57179.225.22075.649.928
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Uzun vadeli karşılıklar892.533825.333911.314850.344
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar256.439.016202.240.060176.034.907163.109.915
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar256.157.788201.995.767175.981.494163.107.962
Ödenmiş Sermaye24.000.00024.000.00024.000.00024.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları178.638.735115.843.14288.569.62580.808.769
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler6.343.6846.343.6846.343.6846.343.684
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları51.964.53351.964.53351.964.53339.323.595
Dönem Net Kar/Zararı-4.780.1403.853.4325.112.67612.640.938
Diğer Özsermaye Kalemleri-9.024-9.024-9.024-9.024
Azınlık Payları281.228244.29353.4131.953
TOPLAM KAYNAKLAR985.569.170771.832.068698.673.340759.425.649
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri1.118.410.655752.156.140356.380.7841.336.963.050
Satışların Maliyeti (-)-1.052.212.013-709.563.113-335.404.278-1.266.407.530
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)66.198.64242.593.02720.976.50670.555.520
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)66.198.64242.593.02720.976.50670.555.520
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-15.271.144-10.356.176-4.486.773-17.302.403
Genel Yönetim Giderleri (-)-17.264.823-10.994.547-5.401.900-23.363.421
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri14.945.8986.426.4662.763.2429.297.752
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-20.290.077-8.814.465-2.933.305-10.507.331
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)28.318.49618.854.30510.917.77028.680.117
Net Faaliyet Kar/Zararı33.662.67521.242.30411.087.83329.889.696
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler0000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler25.282.4849.364.2255.633.0697.877.974
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-29.636.470-12.295.340-7.529.975-19.643.980
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)23.964.51015.923.1909.020.86416.914.111
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-28.680.977-11.877.093-3.859.493-4.361.277
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-25.573.497-11.377.656-4.229.397-7.449.348
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-3.107.480-499.437369.9043.088.071
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-4.716.4674.046.0975.161.37112.552.834
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-4.716.4674.046.0975.161.37112.552.834
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları63.673192.66548.695-88.104
Ana Ortaklık Payları-4.780.1403.853.4325.112.67612.640.938
Hisse Başına Kazanç0001
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri1.550.461910.665447.1601.979.468
Kıdem Tazminatı652.097-245.045-543.378184.338
Finansman Giderleri-29.636.470-12.295.340-7.529.975-19.643.980
Yurtiçi Satışlar0000
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu27.462.0182.923.83710.028.55627.086.346
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu15.453.320-8.510.649-1.099.97221.210.812
Net YPP (Hedge Dahil)-10.666.815-10.453.685-4.514.273-7.769.311
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ARMDA 9,4 A/D 8,7 0,3 0,9 9/2018
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ARMDA 9,40 3,34 3,34 0,00 0,00
ARMDA 9,40 3,34 3,34 0,00 0,00
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi