SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 92.227 93.699 -1,57
VIOP 115.028 116.963 -1,65
USD/TRY 5,3308 5,3083 0,42
BIST BANKS 115.900 117.740 -1,56
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DOW JONES 0 0 0,00
DAX 10.788 10.811 -0,21
GOLD 1.242,40 1.248,61 -0,50
BRENT 60,45 61,67 -1,98

 AKSUE Hisse Senedi | Aksu Enerji

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 7,66 9,51 1,85
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,0 17,0 16,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Aksu Enerji
Kuruluş 18.11.1985
Faal Alanı Türkiye Elektrik Kurumuna ait olup, işletilmek üzere kendine verilen elektrik üretimi ve dağıtım tesislerini işletmek.
Telefon (0246)2326044
Faks (0246)2323231
Adres Piri Mehmet Mah. Mimar Sinan Cad. Miralay Mustafa Nuri Bey İş Hanı K:2/77 Isparta

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar16,224,3
Ödenmiş Sermaye16,516,5
Net Kâr-12,0-3,5

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 30,1
PD/DD 8,7
FD/Satışlar 21,2
Yabancı Oranı (%) 0,63
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,3 / 0,4
Piyasa Değeri 141,1 mnTL
Net Borç 43,8 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -2,40 -5,11 -10,09 61,32
USD -1,47 -6,72 -6,69 15,27
Göreceli -0,84 -2,29 -9,49 101,73

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
AKSUE30.05.20112,330,117611,7610,00 1.166.369 49
AKSUE28.05.20103,150,150015,0012,75 1.560.285 40
AKSUE25.05.20095,390,154115,4113,10 1.325.820 262
AKSUE30.05.20052,100,277827,7825,00 580.000 36
AKSUE29.05.20036,850,527552,7546,95 1.101.420 46
AKSUE07.04.20025,490,527552,7550,00 1.101.420 34
AKSUE26.03.20015,280,527552,7550,00 1.101.420 73
AKSUE19.03.20001,211,2660126,60120,00 660.852 A/D
AKSUE30.05.20112,330,117611,7610,001.166.36949
AKSUE28.05.20103,150,150015,0012,751.560.28540
AKSUE25.05.20095,390,154115,4113,101.325.820262
AKSUE30.05.20052,100,277827,7825,00580.00036
AKSUE29.05.20036,850,527552,7546,951.101.42046
AKSUE07.04.20025,490,527552,7550,001.101.42034
AKSUE26.03.20015,280,527552,7550,001.101.42073
AKSUE19.03.20001,211,2660126,60120,00660.852A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar3.097.8143.238.2736.349.6492.156.639
Nakit ve Nakit Benzerleri179.9131.562.3023.606.893333.800
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar2.498.8021.008.7681.495.751903.406
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar13.90112.8066.3690
Stoklar0000
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar405.198654.3971.240.636919.433
(Ara Toplam)3.097.8143.238.2736.349.6492.156.639
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar60.669.72761.059.76661.103.52861.973.851
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar48.88348.88348.51529.282
Finansal Yatırımlar20.159.51420.159.51420.159.51420.159.514
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Maddi Duran Varlıklar31.346.58831.718.42332.086.51432.483.337
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar8.612.1388.713.9088.808.2688.910.271
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar502.604419.038717391.447
TOPLAM VARLIKLAR63.767.54164.298.03967.453.17764.130.490
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler2.211.7505.235.76114.163.4789.327.888
Finansal Borçlar945.3364.127.66111.344.1656.989.104
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar329.539136.458632.569672.019
Diğer Borçlar351.500404.8171.511.790974.441
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü0000
Borç Karşılıkları427.488478.726451.094475.648
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler157.88788.099223.860216.676
(Ara Toplam)2.211.7505.235.76114.163.4789.327.888
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler45.371.93334.806.57127.009.34630.829.590
Finansal Borçlar43.016.58831.847.83923.846.58527.492.079
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Uzun vadeli karşılıklar559.651514.457516.9760
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü1.795.6942.444.2752.645.7852.716.096
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler000621.415
Özkaynaklar16.183.85824.255.70726.280.35323.973.012
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar16.183.85824.255.70726.280.35323.973.012
Ödenmiş Sermaye16.500.00016.500.00016.500.0008.352.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0382.155382.155194.955
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler1.570.4561.570.4561.570.4561.570.456
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları1.066.3831.066.3831.066.38310.109.342
Dönem Net Kar/Zararı-12.032.957-3.990.585-2.203.073-9.042.959
Diğer Özsermaye Kalemleri9.079.9768.727.2988.964.43212.789.218
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR63.767.54164.298.03967.453.17764.130.490
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri7.479.5724.548.3631.974.8376.344.784
Satışların Maliyeti (-)-3.068.190-2.813.037-1.036.762-5.007.794
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)4.411.3821.735.326938.0751.336.990
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)4.411.3821.735.326938.0751.336.990
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)0000
Genel Yönetim Giderleri (-)-642.131-487.765-318.401-926.977
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri425.902353.91910137.922
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-324.221-155.272-4.025-483.455
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)3.870.9321.446.208615.65964.480
Net Faaliyet Kar/Zararı3.769.2511.247.561619.674410.013
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler32.99925.35357911.987
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)000-2.328.011
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler2.399.2501.021.952460.8941.042.706
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-19.222.863-6.730.557-3.392.037-8.588.813
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler32.99925.353579-2.316.024
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)-12.919.682-4.237.044-2.314.905-9.797.651
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)886.725752.098111.832754.692
Dönem Vergi Geliri (Gideri)0000
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)886.725752.098111.832754.692
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI-12.032.957-3.484.946-2.203.073-9.042.959
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)-12.032.957-3.484.946-2.203.073-9.042.959
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları-12.032.957-3.484.946-2.203.073-9.042.959
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri2.008.3621.148.542544.9171.311.585
Kıdem Tazminatı36.23933.24233.89141.396
Finansman Giderleri-19.222.863-6.730.557-3.392.037-8.588.813
Yurtiçi Satışlar7.548.3094.648.1172.054.3426.581.881
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu-41.009.027-31.440.421-31.534.355-30.503.413
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-41.009.027-31.440.421-31.534.355-30.503.413
Net YPP (Hedge Dahil)-41.009.027-31.440.421-31.534.355-30.503.413
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
AKSUE 8,6 A/D 30,1 21,2 8,7 9/2018
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
AKSUE 8,55 0,63 0,63 0,47 0,01
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi