SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 89.553 89.511 0,05
VIOP 106.467 106.663 -0,18
USD/TRY 6,7342 6,6145 1,81
BIST BANKA 112.308 113.302 -0,88
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 9.526 9.571 -0,47
ALTIN 1.618,28 1.613,66 0,29
BRENT 34,83 29,94 16,33

 Aksu Enerji Hisse Senedi | AKSUE

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 5,62 15,7 10,08
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,2 17,1 16,9

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Aksu Enerji
Kuruluş 18.11.1985
Faal Alanı Türkiye Elektrik Kurumuna ait olup, işletilmek üzere kendine verilen elektrik üretimi ve dağıtım tesislerini işletmek.
Telefon (0246)2326044
Faks (0246)2323231
Adres Piri Mehmet Mah. Mimar Sinan Cad. Miralay Mustafa Nuri Bey İş Hanı K:2/77 Isparta

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar22,924,6
Ödenmiş Sermaye16,516,5
Net Kâr1,93,6

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 18,3
PD/DD 5,1
FD/Satışlar 13,6
Yabancı Oranı (%) 4,85
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,5 / 0,3
Piyasa Değeri 117,3 mnTL
Net Borç 40,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 0,71 -2,07 -31,30 -52,19
USD 0,41 -5,73 -37,45 -57,54
Göreceli 0,66 -3,63 -15,01 -38,91

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
AKSUE30.05.20112,330,117611,7610,00 1.166.369 49
AKSUE28.05.20103,150,150015,0012,75 1.560.285 40
AKSUE25.05.20095,390,154115,4113,10 1.325.820 262
AKSUE30.05.20052,100,277827,7825,00 580.000 36
AKSUE29.05.20036,850,527552,7546,95 1.101.420 46
AKSUE07.04.20025,490,527552,7550,00 1.101.420 34
AKSUE26.03.20015,280,527552,7550,00 1.101.420 73
AKSUE19.03.20001,211,2660126,60120,00 660.852 A/D
AKSUE30.05.20112,330,117611,7610,001.166.36949
AKSUE28.05.20103,150,150015,0012,751.560.28540
AKSUE25.05.20095,390,154115,4113,101.325.820262
AKSUE30.05.20052,100,277827,7825,00580.00036
AKSUE29.05.20036,850,527552,7546,951.101.42046
AKSUE07.04.20025,490,527552,7550,001.101.42034
AKSUE26.03.20015,280,527552,7550,001.101.42073
AKSUE19.03.20001,211,2660126,60120,00660.852A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar8.270.4328.757.1553.827.8473.330.771
Nakit ve Nakit Benzerleri1.648.7923.749.679661.3311.086.134
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar1.453.8862.438.6232.643.4871.568.285
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar4.668.09412.67412.67445.793
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar295.651291.164291.164291.164
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar204.0092.265.015219.191339.395
(Ara Toplam)8.270.4328.757.1553.827.8473.330.771
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar65.993.57062.419.52859.255.86759.705.896
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar27.16828.00328.00343.421
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar20.159.51420.159.51420.159.51420.159.514
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları0000
Maddi Duran Varlıklar37.700.11533.705.75130.519.49030.860.604
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar8.106.7738.200.6418.303.2918.406.585
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar0325.619245.569235.772
TOPLAM VARLIKLAR74.264.00271.176.68363.083.71463.036.667
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler11.885.1723.944.0585.807.9226.786.400
Finansal Borçlar9.177.2082.052.6583.956.4715.587.397
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar172.518218.8011.097.969402.705
Diğer Borçlar0156.45500
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)1.766.553856.48100
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü0000
Borç Karşılıkları612.293468.366466.606376.094
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler156.600191.297286.876420.204
(Ara Toplam)11.885.1723.944.0585.807.9226.786.400
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler39.486.53442.597.12837.895.58136.739.351
Finansal Borçlar32.665.39137.169.35234.939.15933.819.454
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)5.304.4102.712.18900
Uzun vadeli karşılıklar403.815325.953350.343451.816
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü1.112.9182.389.6342.606.0792.468.081
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar22.892.29624.635.49719.380.21119.510.916
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar22.892.29624.635.49719.380.21119.510.916
Ödenmiş Sermaye16.500.00016.500.00016.500.00016.500.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri382.155000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler1.570.4561.570.4561.570.4561.570.455
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları-6.238.054-6.238.054-6.238.054-6.238.054
Dönem Net Kar/Zararı1.934.4733.622.171-1.617.746-1.537.930
Diğer Özsermaye Kalemleri8.743.2669.180.9249.165.5559.216.445
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR74.264.00271.176.68363.083.71463.036.667
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri11.585.66111.188.9646.295.3262.446.498
Satışların Maliyeti (-)-4.005.044-3.282.234-2.340.786-1.071.757
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)7.580.6177.906.7303.954.5401.374.741
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)7.580.6177.906.7303.954.5401.374.741
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)0000
Genel Yönetim Giderleri (-)-2.051.041-1.281.494-779.085-402.905
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri2.268.416521.803397.136172.050
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-833.598-275.181-135.231-55.767
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)6.964.3946.871.8583.437.3601.088.119
Net Faaliyet Kar/Zararı5.529.5766.625.2363.175.455971.836
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler447.48823.90714.1304.072
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı7.411.8826.895.7653.451.4901.092.191
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler3.947.4483.400.883702.287387.477
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-10.643.983-6.632.541-5.508.808-2.907.234
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler447.48823.90714.1304.072
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)715.3473.664.107-1.355.031-1.427.566
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)1.219.126-41.936-262.715-110.364
Dönem Vergi Geliri (Gideri)0000
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)1.219.126-41.936-262.715-110.364
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI1.934.4733.622.171-1.617.746-1.537.930
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)1.934.4733.622.171-1.617.746-1.537.930
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları1.934.4733.622.171-1.617.746-1.537.930
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri3.067.0461.878.8021.326.728696.294
Kıdem Tazminatı37.83531.74231.67236.176
Finansman Giderleri-10.643.983-6.632.541-5.508.808-2.907.234
Yurtiçi Satışlar11.516.06011.322.9246.445.1402.507.635
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu-35.529.354-33.474.736-36.233.931-36.125.479
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-35.529.354-33.474.736-36.233.931-36.125.479
Net YPP (Hedge Dahil)-35.529.354-33.474.736-36.233.931-36.125.479

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
AKSUE 7,1 A/D 18,3 13,6 5,1 12/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
AKSUE 7,11 4,91 4,85 -6,44 -0,07
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi