SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 95.136 94.022 1,18
VIOP 119.240 117.767 1,25
USD/TRY 5,8140 5,8224 -0,14
BIST BANKA 133.419 128.956 3,46
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.340 12.355 -0,13
ALTIN 1.407,01 1.399,50 0,54
BRENT 63,92 64,45 -0,82

 Aksa Hisse Senedi | AKSA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 7,7818 9,46 1,6782
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,8 11,3 10,6

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,3 Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Aksa
Kuruluş 18.11.1968
Faal Alanı Akrilik esaslı tow, elyaf ve tops üretimi.
Telefon (0212)2514500
Faks (0212)2514507
Adres Miralay Şefik Bey Sk. No:15 K:5 Ak Han 34437 Gümüşsuyu - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar1.508,61.447,5
Ödenmiş Sermaye185,0185,0
Net Kâr64,2224,3

Cari Değerler

F/K 7,1
FD/FAVÖK 4,6
PD/DD 1,1
FD/Satışlar 0,7
Yabancı Oranı (%) 47,12
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,6 / 0,8
Piyasa Değeri 1.690,9 mnTL
Net Borç 971,5 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -1,19 0,66 15,26 37,86
USD -2,22 2,22 21,02 25,74
Göreceli -1,05 -2,80 2,57 33,83

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
AKSA09.04.201911,071,1065110,6594,05 204.702.500 91
AKSA04.04.20186,741,1200112,0095,20 207.200.000 70
AKSA05.04.20179,381,0000100,0085,00 185.000.000 147
AKSA06.04.20167,980,850085,0072,25 157.250.000 79
AKSA02.04.20156,770,660066,0056,10 122.100.000 75
AKSA01.04.20148,600,586458,6449,84 108.475.583 77
AKSA27.03.20139,070,484148,4141,14 89.558.500 53
AKSA30.05.20125,890,243224,3222,80 45.000.000 46
AKSA26.05.20111,990,08868,867,54 16.400.000 29
AKSA31.05.20103,380,08388,387,12 15.500.000 39
AKSA27.05.20073,770,150015,0012,75 16.500.000 27
AKSA25.05.20053,690,450045,0040,50 12.220.330 32
AKSA25.05.20033,130,500050,0050,00 10.862.515 14
AKSA30.05.20023,280,500050,0050,00 8.690.012 14
AKSA09.12.20011,070,255625,5625,00 4.443.457 24
AKSA30.05.20000,670,250025,0025,00 2.483.000 A/D
AKSA28.05.19981,710,300030,0030,00 1.702.533 A/D
AKSA29.05.19977,230,850085,0085,00 2.837.555 A/D
AKSA09.04.201911,071,1065110,6594,05204.702.50091
AKSA04.04.20186,741,1200112,0095,20207.200.00070
AKSA05.04.20179,381,0000100,0085,00185.000.000147
AKSA06.04.20167,980,850085,0072,25157.250.00079
AKSA02.04.20156,770,660066,0056,10122.100.00075
AKSA01.04.20148,600,586458,6449,84108.475.58377
AKSA27.03.20139,070,484148,4141,1489.558.50053
AKSA30.05.20125,890,243224,3222,8045.000.00046
AKSA26.05.20111,990,08868,867,5416.400.00029
AKSA31.05.20103,380,08388,387,1215.500.00039
AKSA27.05.20073,770,150015,0012,7516.500.00027
AKSA25.05.20053,690,450045,0040,5012.220.33032
AKSA25.05.20033,130,500050,0050,0010.862.51514
AKSA30.05.20023,280,500050,0050,008.690.01214
AKSA09.12.20011,070,255625,5625,004.443.45724
AKSA30.05.20000,670,250025,0025,002.483.000A/D
AKSA28.05.19981,710,300030,0030,001.702.533A/D
AKSA29.05.19977,230,850085,0085,002.837.555A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar2.378.351.0002.448.122.0003.088.919.0002.407.681.000
Nakit ve Nakit Benzerleri808.761.000837.838.0001.013.022.000797.339.000
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar924.918.000920.208.0001.166.739.000940.279.000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar28.676.00026.920.00040.688.00025.464.000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar416.192.000485.190.000646.792.000491.351.000
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar199.804.000177.966.000221.678.000153.248.000
(Ara Toplam)2.378.351.0002.448.122.0003.088.919.0002.407.681.000
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar1.773.764.0001.740.505.0001.727.721.0001.582.451.000
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar00148.431.000116.784.000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar296.011.000286.658.000270.652.000233.248.000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller44.316.00044.631.00044.946.00045.260.000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları15.727.000000
Maddi Duran Varlıklar1.332.239.0001.328.532.0001.138.996.0001.064.065.000
Şerefiye5.989.0005.989.0005.989.0005.989.000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar65.813.00064.753.00095.042.00089.936.000
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar13.669.0009.942.00023.665.00027.169.000
TOPLAM VARLIKLAR4.152.115.0004.188.627.0004.816.640.0003.990.132.000
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.964.954.0002.057.250.0002.658.799.0001.916.033.000
Finansal Borçlar1.142.253.0001.255.800.0001.601.479.000964.165.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar762.486.000773.900.0001.032.234.000917.995.000
Diğer Borçlar1.312.0001.035.000859.000443.000
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)38.213.0006.170.00000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü10.900.0007.796.000010.918.000
Borç Karşılıkları5.846.0009.134.00012.369.00010.304.000
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler3.944.0003.415.00011.858.00012.208.000
(Ara Toplam)1.964.954.0002.057.250.0002.658.799.0001.916.033.000
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler678.516.000683.895.000857.473.000777.210.000
Finansal Borçlar638.032.000645.058.000828.057.000727.902.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar21.860.00022.179.00023.045.00022.975.000
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü18.624.00016.658.0006.371.00026.333.000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar1.508.645.0001.447.482.0001.300.368.0001.296.889.000
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar1.508.645.0001.447.482.0001.300.368.0001.296.889.000
Ödenmiş Sermaye185.000.000185.000.000185.000.000185.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0044.0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları278.911.000258.664.000299.790.0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler160.293.000160.293.000160.293.000160.293.000
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları681.857.000457.561.000457.561.000457.561.000
Dönem Net Kar/Zararı64.246.000224.296.00033.795.000100.051.000
Diğer Özsermaye Kalemleri138.338.000161.668.000163.885.000393.984.000
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR4.152.115.0004.188.627.0004.816.640.0003.990.132.000
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri925.425.0003.537.548.0002.706.059.0001.691.702.000
Satışların Maliyeti (-)-776.315.000-2.916.366.000-2.174.757.000-1.382.911.000
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)149.110.000621.182.000531.302.000308.791.000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)149.110.000621.182.000531.302.000308.791.000
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-21.237.000-88.835.000-65.758.000-38.929.000
Genel Yönetim Giderleri (-)-15.108.000-65.595.000-50.720.000-28.924.000
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-1.545.000-4.855.000-3.121.000-2.080.000
Diğer Faaliyet Gelirleri86.841.000539.157.000566.145.000212.985.000
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-60.745.000-469.335.000-431.847.000-157.093.000
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)137.316.000531.719.000546.001.000294.750.000
Net Faaliyet Kar/Zararı111.220.000461.897.000411.703.000238.858.000
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler983.00016.881.00014.636.00012.845.000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar-8.019.000-11.467.000-61.499.000-30.405.000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı130.280.000537.133.00000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler38.738.000874.123.000585.773.000102.153.000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-85.132.000-1.154.681.000-1.050.404.000-244.302.000
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler983.00016.881.00014.636.00012.845.000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)83.886.000256.575.00034.507.000135.041.000
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-19.640.000-32.279.000-712.000-34.990.000
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-12.580.000-35.736.000-14.293.000-28.813.000
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-7.060.0003.457.00013.581.000-6.177.000
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI64.246.000224.296.00033.795.000100.051.000
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)64.246.000224.296.00033.795.000100.051.000
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları64.246.000224.296.00033.795.000100.051.000
Hisse Başına Kazanç0101
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri27.725.00089.829.00065.021.00044.938.000
Kıdem Tazminatı04.217.00000
Finansman Giderleri-85.132.000-1.154.681.000-1.050.404.000-244.302.000
Yurtiçi Satışlar02.075.227.00000
Yurtdışı Satışlar01.609.881.00000
Net Yabancı Para Pozisyonu-926.081.000-996.302.000-1.320.159.000-862.536.000
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu-952.483.000-1.020.980.000-1.320.159.000-1.001.370.000
Net YPP (Hedge Dahil)-919.327.000-996.302.000-1.320.159.000-862.463.000
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
AKSA 9,1 7,1 4,6 0,7 1,1 3/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
AKSA 9,14 47,04 47,12 8,53 0,09
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi