SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 107.266 107.266 0,00
VIOP 124.950 124.950 0,00
USD/TRY 6,8098 6,8100 0,00
BIST BANKA 124.817 124.817 0,00
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 11.587 11.781 -1,65
ALTIN 1.739,53 1.739,66 -0,01
BRENT 38,49 38,32 0,44

 İş Yatırım Hisse Senedi | ISMEN

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 3,1588 5,92 2,7612
Hacim Hareketi (Milyon TL) 13,1 160,9 147,7

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,2 Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı İş Yatırım
Kuruluş 18.12.1996
Faal Alanı Sermaye piyasası araçlarının alım satımına aracılık, Kurumsal finansman (Halka arz, şirket birleşmeleri & satın almalar, stratejik danışmanlık), Yatırım danışmanlığı, Portföy yöneticiliği, Araştırma
Telefon (0212)3502000
Faks (0212)3502001
Adres İş Kuleleri Kule 2 K:12 Levent - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar1.079,21.107,0
Ödenmiş Sermaye355,0355,0
Net Kâr113,2382,9

Cari Değerler

F/K 5,1
FD/FAVÖK 2,5
PD/DD 1,9
FD/Satışlar 0,0
Yabancı Oranı (%) 30,15
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 5,5 / 2,2
Piyasa Değeri 2.073,2 mnTL
Net Borç -383,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 0,86 -1,35 3,91 44,91
USD 1,01 -1,64 6,35 26,43
Göreceli -0,78 -5,25 -2,05 54,59

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ISMEN24.03.202010,520,394439,4433,52 140.000.001 37
ISMEN27.03.201910,350,253525,3521,55 90.000.000 41
ISMEN28.03.201812,910,309930,9926,34 110.000.016 70
ISMEN28.03.20179,460,126812,6810,77 45.000.000 84
ISMEN28.03.20169,570,101410,148,62 35.999.840 89
ISMEN25.03.201510,640,141614,1612,03 47.000.000 75
ISMEN27.03.20146,260,07897,896,71 24.500.003 35
ISMEN06.05.20134,090,07007,005,95 20.020.000 29
ISMEN14.05.20123,090,05805,804,93 15.080.000 29
ISMEN05.05.20113,970,100010,008,50 20.000.000 31
ISMEN03.05.20104,820,166816,6814,18 19.918.947 29
ISMEN04.05.20098,210,108410,849,21 12.938.694 29
ISMEN05.05.20084,080,07967,966,76 9.500.000 25
ISMEN24.03.202010,520,394439,4433,52140.000.00137
ISMEN27.03.201910,350,253525,3521,5590.000.00041
ISMEN28.03.201812,910,309930,9926,34110.000.01670
ISMEN28.03.20179,460,126812,6810,7745.000.00084
ISMEN28.03.20169,570,101410,148,6235.999.84089
ISMEN25.03.201510,640,141614,1612,0347.000.00075
ISMEN27.03.20146,260,07897,896,7124.500.00335
ISMEN06.05.20134,090,07007,005,9520.020.00029
ISMEN14.05.20123,090,05805,804,9315.080.00029
ISMEN05.05.20113,970,100010,008,5020.000.00031
ISMEN03.05.20104,820,166816,6814,1819.918.94729
ISMEN04.05.20098,210,108410,849,2112.938.69429
ISMEN05.05.20084,080,07967,966,769.500.00025

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar6.845.992.9346.269.632.0926.842.792.0865.516.510.081
Nakit ve Nakit Benzerleri1.540.141.8961.560.252.8862.470.834.1232.104.072.231
Finansal Yatırımlar1.181.253.0981.341.726.478514.946.378787.155.613
Ticari Alacaklar3.610.626.5933.139.055.1483.468.674.1992.274.007.749
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar217.197.365105.450.164135.794.794139.979.864
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar72.286.67665.629.42580.041.98171.203.827
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar213.951.95746.197.392161.127.912128.691.298
(Ara Toplam)6.835.457.5856.258.311.4936.831.419.3875.505.110.582
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar10.535.34911.320.59911.372.69911.399.499
Duran Varlıklar494.049.591447.473.960215.084.048200.942.838
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.344.9241.094.747680.9301.150.108
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar332.517.235269.158.60560.779.93547.554.030
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar8.240.0629.768.40013.362.18510.114.510
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları43.835.13647.940.40437.098.03040.696.328
Maddi Duran Varlıklar32.905.12436.530.45934.872.89632.256.480
Şerefiye38.593.84738.593.84738.593.84738.593.847
Maddi Olmayan Duran Varlıklar18.297.28419.651.73013.518.20114.836.664
Ertelenmiş Vergi Varlığı17.556.58922.893.86213.605.67514.590.206
Diğer Duran Varlıklar759.3901.841.9062.572.3491.150.665
TOPLAM VARLIKLAR7.340.042.5256.717.106.0527.057.876.1345.717.452.919
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler5.925.788.9115.233.251.1045.668.456.0444.368.821.785
Finansal Borçlar2.282.309.7351.989.067.0912.264.769.8292.136.045.423
Diğer Finansal Yükümlülükler6.228.28814.865.11621.085.84218.409.086
Ticari Borçlar3.269.552.9993.034.398.2593.198.922.7012.073.258.468
Diğer Borçlar27.933.19722.865.88237.466.62820.371.025
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü41.145.46738.760.0372.634.9921.612.097
Borç Karşılıkları27.382.78841.300.50725.984.81423.458.113
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler271.236.43791.994.212117.591.23895.667.573
(Ara Toplam)5.925.788.9115.233.251.1045.668.456.0444.368.821.785
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler77.190.47490.719.53599.690.982156.713.199
Finansal Borçlar49.631.05966.629.92769.359.913128.978.092
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar5.838.9300298.436410.231
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar12.156.60413.949.38212.398.71311.929.664
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü3.085.6071.918.06312.391.82611.311.714
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler6.478.2748.222.1635.242.0944.083.498
Özkaynaklar1.337.063.1401.393.135.4131.289.729.1081.191.917.935
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar1.079.171.7641.106.992.9531.006.708.648921.108.330
Ödenmiş Sermaye355.000.000355.000.000355.000.000355.000.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri01.317.44900
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları06.856.67506.432.964
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler139.874.057104.849.263104.849.263104.849.263
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları355.854.791193.856.773190.663.493191.333.177
Dönem Net Kar/Zararı113.154.284382.874.162290.908.121203.188.449
Diğer Özsermaye Kalemleri115.288.63262.238.63165.287.77160.304.477
Azınlık Payları257.891.376286.142.460283.020.460270.809.605
TOPLAM KAYNAKLAR7.340.042.5256.717.106.0527.057.876.1345.717.452.919
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri37.716.846.983246.543.051.433123.441.293.355101.900.331.096
Satışların Maliyeti (-)-37.418.252.558-245.505.222.484-122.697.047.653-101.399.229.268
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)298.594.4251.037.828.949744.245.702501.101.828
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)298.594.4251.037.828.949744.245.702501.101.828
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-33.207.763-114.052.242-82.295.241-54.824.138
Genel Yönetim Giderleri (-)-87.530.611-306.457.035-229.065.442-158.308.542
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-937.196-1.933.425-5.990.659-3.939.250
Diğer Faaliyet Gelirleri12.548.47316.025.00715.573.2679.972.132
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-10.477.234-30.894.292-7.371.877-6.239.430
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)178.990.094600.516.962435.095.750287.762.600
Net Faaliyet Kar/Zararı176.918.855615.386.247426.894.360284.029.898
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler0000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar-1.528.338-4.869.067-1.275.282-4.522.957
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı177.461.756595.647.895433.820.468283.239.643
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler19.824.17251.109.55261.115.24350.809.612
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-26.609.220-115.359.984-88.066.068-54.145.695
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)170.676.708531.397.463406.869.643279.903.560
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-38.965.004-110.422.024-82.512.295-56.507.471
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-33.578.217-126.937.576-79.498.557-54.667.463
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)-5.386.78716.515.552-3.013.738-1.840.008
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI131.711.704420.975.439324.357.348223.396.089
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)131.711.704420.975.439324.357.348223.396.089
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları18.557.42038.101.27733.449.22720.207.640
Ana Ortaklık Payları113.154.284382.874.162290.908.121203.188.449
Hisse Başına Kazanç0111
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0110
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0110
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0110
Dipnot
Amortisman Giderleri4.069.60117.705.86212.805.9968.894.391
Kıdem Tazminatı02.046.049-2.505.9990
Finansman Giderleri-26.609.220-115.359.984-88.066.068-54.145.695
Yurtiçi Satışlar0000
Yurtdışı Satışlar0000
Net Yabancı Para Pozisyonu2.038.544.2241.778.966.4301.637.676.4572.231.329.606
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu1.494.149.0251.398.965.9321.453.113.3832.027.143.286
Net YPP (Hedge Dahil)8.107.224-97.303.5706.798.464-11.587.253

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ISMEN 5,8 5,1 2,5 0,0 1,9 3/2020
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ISMEN 5,84 30,39 30,15 -23,50 -0,26
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi