SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 96.032 95.286 0,78
VIOP 119.285 118.532 0,64
USD/TRY 5,7419 5,6589 1,47
BIST BANKS 132.097 131.096 0,76
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 11.715 11.563 1,32
GOLD 1.502,96 1.495,81 0,48
BRENT 59,41 59,74 -0,55

 Hektaş Hisse Senedi | HEKTS

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 11,16 15,2 4,04
Hacim Hareketi (Milyon TL) 1,0 35,6 34,5

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,2 Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Hektaş
Kuruluş 28.02.1959
Faal Alanı Tarım İlacı Üretim,İthal ve Ticareti
Telefon (0262)7511412
Faks (0262)7513717
Adres Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. 700.Sokak 41480 Gebze - Kocaeli

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar301,2276,2
Ödenmiş Sermaye75,975,9
Net Kâr93,167,7

Cari Değerler

F/K 8,9
FD/FAVÖK 6,6
PD/DD 3,7
FD/Satışlar 2,4
Yabancı Oranı (%) 13,47
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 1,6 / 0,9
Piyasa Değeri 1.143,2 mnTL
Net Borç 448,9 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 2,31 9,12 11,05 62,57
USD 0,16 4,91 9,69 50,61
Göreceli 1,52 12,95 17,77 54,50

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
HEKTS02.12.20193,320,500050,0042,50 37.928.517 36
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,34 28.865.763 98
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,13 20.643.437 85
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,40 18.203.898 82
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,76 14.061.011 78
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,95 16.021.005 80
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,24 10.920.769 85
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,36 11.923.858 83
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,59 4.989.245 86
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,64 8.053.838 82
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,38 4.825.104 90
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20 447.296 A/D
HEKTS01.12.20175,350,380538,0532,3428.865.76398
HEKTS30.11.20167,440,272127,2123,1320.643.43785
HEKTS26.11.20158,160,240024,0020,4018.203.89882
HEKTS27.11.20146,890,185418,5415,7614.061.01178
HEKTS31.05.20139,870,211221,1217,9516.021.00580
HEKTS30.05.201210,070,144014,4012,2410.920.76985
HEKTS30.05.20118,190,157215,7213,3611.923.85883
HEKTS28.05.20105,060,06586,585,594.989.24586
HEKTS30.05.20089,630,125212,5210,648.053.83882
HEKTS01.04.20077,730,07507,506,384.825.10490
HEKTS29.05.19979,270,482048,2048,20447.296A/D
HEKTS02.12.20193,320,500050,0042,5037.928.51736

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar810.128.094760.411.779596.627.131628.946.143
Nakit ve Nakit Benzerleri37.798.16914.087.05013.546.86341.637.349
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar486.751.610440.293.418261.871.531393.547.302
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar283.40519.918.351190.008259.773
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar212.975.972228.113.669268.123.522178.505.722
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar72.318.93857.999.29152.895.20714.995.997
(Ara Toplam)810.128.094760.411.779596.627.131628.946.143
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar143.667.399128.833.22692.277.85386.470.855
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar73.44025.9529.4618.876
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller2.066.8852.082.8252.098.7652.114.734
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları10.342.668000
Maddi Duran Varlıklar81.704.04677.160.69571.264.54158.265.207
Şerefiye33.586.54235.760.37710.321.92212.289.976
Maddi Olmayan Duran Varlıklar7.731.4877.871.3857.488.1025.516.965
Ertelenmiş Vergi Varlığı8.162.3315.931.9921.095.0628.275.097
Diğer Duran Varlıklar0000
TOPLAM VARLIKLAR953.795.493889.245.005688.904.984715.416.998
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler479.862.848482.555.591391.466.672469.816.277
Finansal Borçlar321.755.546293.589.287309.132.508344.058.407
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar53.938.60493.809.20164.769.57378.760.475
Diğer Borçlar44.166.50044.378.3005.296.8523.280.711
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)7.136.4213.607.8605.816.4640
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü8.890.05618.744.48606.774.054
Borç Karşılıkları37.302.54121.991.1562.174.69030.380.853
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler6.673.1806.435.3014.276.5856.561.777
(Ara Toplam)479.862.848482.555.591391.466.672469.816.277
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler172.732.277130.493.57747.904.87711.993.583
Finansal Borçlar164.952.101123.430.00041.430.0003.430.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0104.77800
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar7.780.1766.958.7996.474.8778.563.583
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar301.200.368276.195.837249.533.435233.607.138
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar301.200.368276.195.837249.533.435233.607.138
Ödenmiş Sermaye75.857.03375.857.03375.857.03375.857.033
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler31.517.87431.517.87422.700.84522.700.846
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları103.025.666103.025.66646.737.38646.737.386
Dönem Net Kar/Zararı93.105.49367.749.746106.192.65390.615.001
Diğer Özsermaye Kalemleri-2.305.698-1.954.482-1.954.482-2.303.128
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR953.795.493889.245.005688.904.984715.416.998
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri457.258.052258.948.671497.071.893418.366.291
Satışların Maliyeti (-)-258.647.315-140.262.683-273.752.146-238.073.277
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)198.610.737118.685.988223.319.747180.293.014
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)198.610.737118.685.988223.319.747180.293.014
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-18.632.599-8.483.100-26.175.612-18.524.765
Genel Yönetim Giderleri (-)-10.489.429-4.593.451-14.085.170-11.223.002
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-6.089.760-2.521.451-5.495.769-4.286.482
Diğer Faaliyet Gelirleri4.264.3792.764.1464.188.8842.572.947
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-2.881.619-1.798.401-17.150.554-17.839.136
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)164.781.709104.053.731164.601.526130.992.576
Net Faaliyet Kar/Zararı163.398.949103.087.986177.563.196146.258.765
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler258.000129.000367.591275.693
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-34.390-15.940-64.036-48.195
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı165.005.319104.166.791164.905.0810
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler232.483323.02713.466.89417.236.740
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-51.439.967-22.824.863-60.138.466-32.640.767
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler223.610113.060303.555227.498
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)113.797.83581.664.955118.233.509115.816.047
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-20.692.342-13.915.209-12.040.856-25.201.046
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-27.660.550-18.752.139-11.188.186-30.802.940
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)6.968.2084.836.930-852.6705.601.894
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI93.105.49367.749.746106.192.65390.615.001
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)93.105.49367.749.746106.192.65390.615.001
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları93.105.49367.749.746106.192.65390.615.001
Hisse Başına Kazanç1111
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri3.205.1631.456.2635.469.0284.083.407
Kıdem Tazminatı586.296260.049751.196348.354
Finansman Giderleri-51.439.967-22.824.863-60.138.466-32.640.767
Yurtiçi Satışlar469.171.699271.198.019515.836.026435.765.280
Yurtdışı Satışlar26.246.0358.578.63118.182.32215.199.041
Net Yabancı Para Pozisyonu18.024.759-22.729.364-31.755.577-340.655
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu18.024.759-22.729.364-31.755.577-340.655
Net YPP (Hedge Dahil)18.024.759-22.729.364-31.755.577-340.655
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
HEKTS 14,7 8,9 6,5 2,4 3,7 6/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
HEKTS 15,07 13,67 13,47 -19,11 -0,21
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi