SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 95.286 95.734 -0,47
VIOP 118.532 119.260 -0,61
USD/TRY 5,6712 5,5795 1,64
BIST BANKA 131.096 132.731 -1,23
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 11.563 11.413 1,31
ALTIN 1.502,43 1.513,47 -0,73
BRENT 59,20 58,64 0,95

 Eczacıbaşı İlaç Hisse Senedi | ECILC

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 2,18 2,48 0,3
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,7 22,4 21,8

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,1 0,2 Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Eczacıbaşı İlaç
Kuruluş 24.10.1951
Faal Alanı İnsan sağlığıyla ilgili ilaçlar, veteriner ilaçları ve kişisel sağlık bakım ürünlerinin üretim ve satışı
Telefon (0212)3508536
Faks (0212)3508533
Adres Büyükdere Cad. Ali Kaya Sk. No:5 34394 Levent - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar3.894,93.989,3
Ödenmiş Sermaye685,3685,3
Net Kâr101,3-8,6

Cari Değerler

F/K 9,5
FD/FAVÖK 14,1
PD/DD 0,4
FD/Satışlar 1,5
Yabancı Oranı (%) 14,17
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,9 / 1,4
Piyasa Değeri 1.589,8 mnTL
Net Borç -486,0 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 0,43 -1,28 -3,73 -4,53
USD -0,29 -3,04 -2,87 -9,65
Göreceli 0,90 2,98 2,90 -8,55

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ECILC20.05.201911,150,300030,0025,50 205.578.000 86
ECILC22.05.20185,210,200020,0017,00 137.052.000 94
ECILC08.05.201711,660,500050,0042,50 342.630.000 185
ECILC10.05.201611,430,400040,0034,00 219.283.200 324
ECILC05.05.20152,890,08008,006,80 43.856.640 A/D
ECILC06.05.20144,120,09609,608,16 52.627.968 86
ECILC28.05.20133,910,100010,008,05 54.820.800 159
ECILC19.06.20125,000,100010,008,50 54.820.800 62
ECILC24.05.20112,950,07007,005,95 38.374.560 64
ECILC25.05.20103,020,07007,005,95 38.374.560 13
ECILC26.05.20098,250,113011,309,61 61.947.504 86
ECILC26.05.20083,870,150015,0012,75 27.410.400 6
ECILC30.05.20052,100,07007,006,30 12.791.520 27
ECILC27.06.20048,570,150015,0013,50 5.482.080 7
ECILC20.05.201911,150,300030,0025,50205.578.00086
ECILC22.05.20185,210,200020,0017,00137.052.00094
ECILC08.05.201711,660,500050,0042,50342.630.000185
ECILC10.05.201611,430,400040,0034,00219.283.200324
ECILC05.05.20152,890,08008,006,8043.856.640A/D
ECILC06.05.20144,120,09609,608,1652.627.96886
ECILC28.05.20133,910,100010,008,0554.820.800159
ECILC19.06.20125,000,100010,008,5054.820.80062
ECILC24.05.20112,950,07007,005,9538.374.56064
ECILC25.05.20103,020,07007,005,9538.374.56013
ECILC26.05.20098,250,113011,309,6161.947.50486
ECILC26.05.20083,870,150015,0012,7527.410.4006
ECILC30.05.20052,100,07007,006,3012.791.52027
ECILC27.06.20048,570,150015,0013,505.482.0807

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar912.312.0001.053.623.000912.383.000972.637.000
Nakit ve Nakit Benzerleri604.744.000663.161.000619.899.000729.358.000
Finansal Yatırımlar1.233.0001.215.0001.146.0001.315.000
Ticari Alacaklar221.158.000217.976.000186.135.000151.185.000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar276.00086.018.000490.000237.000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar79.437.00078.044.00087.536.00071.573.000
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar5.464.0007.209.00017.177.00018.969.000
(Ara Toplam)912.312.0001.053.623.000912.383.000972.637.000
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar3.513.934.0003.512.189.0003.544.089.0003.123.637.000
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar12.00012.000343.00012.000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar3.023.298.0003.023.276.0003.023.135.0002.592.209.000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar68.939.00070.843.000123.873.000134.933.000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller353.920.000355.121.000357.183.000357.802.000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları20.106.00022.802.00000
Maddi Duran Varlıklar5.851.0005.805.0006.048.0006.309.000
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar14.428.00014.250.00014.396.00014.561.000
Ertelenmiş Vergi Varlığı15.469.0007.810.0005.777.0006.920.000
Diğer Duran Varlıklar11.911.00012.270.00013.334.00010.891.000
TOPLAM VARLIKLAR4.426.246.0004.565.812.0004.456.472.0004.096.274.000
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler328.390.000347.544.000241.737.000250.586.000
Finansal Borçlar85.004.00057.755.00035.902.00015.807.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar201.898.000203.251.000193.681.000177.975.000
Diğer Borçlar6.583.0007.024.0006.123.0008.711.000
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)142.000285.000450.0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü7.688.0000037.079.000
Borç Karşılıkları5.724.0005.043.0004.409.0004.041.000
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler21.351.00074.186.0001.172.0006.973.000
(Ara Toplam)328.390.000347.544.000241.737.000250.586.000
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler202.953.000228.917.000216.891.000210.100.000
Finansal Borçlar34.967.00060.423.00048.076.00063.000.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)19.498.00019.498.00019.498.0000
Uzun vadeli karşılıklar4.089.0004.596.0004.079.0004.813.000
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü144.399.000144.400.000145.238.000122.789.000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler00019.498.000
Özkaynaklar3.894.903.0003.989.351.0003.997.844.0003.635.588.000
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar3.894.871.0003.989.316.0003.997.807.0003.635.541.000
Ödenmiş Sermaye685.260.000685.260.000685.260.000685.260.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları10.010.00010.010.00010.010.00010.010.000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler231.153.000199.697.000199.697.000199.697.000
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları19.103.000254.937.00014.818.00014.818.000
Dönem Net Kar/Zararı101.340.000-8.550.000240.119.000291.052.000
Diğer Özsermaye Kalemleri2.848.005.0002.847.962.0002.847.903.0002.434.704.000
Azınlık Payları32.00035.00037.00047.000
TOPLAM KAYNAKLAR4.426.246.0004.565.812.0004.456.472.0004.096.274.000
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri401.743.000208.272.000692.094.000510.386.000
Satışların Maliyeti (-)-263.999.000-132.253.000-447.692.000-331.592.000
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)137.744.00076.019.000244.402.000178.794.000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)137.744.00076.019.000244.402.000178.794.000
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-59.796.000-28.854.000-128.665.000-93.310.000
Genel Yönetim Giderleri (-)-30.874.000-13.112.000-62.692.000-46.571.000
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri103.654.00050.241.000368.030.000338.163.000
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-34.151.000-13.329.000-212.712.000-120.580.000
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)116.577.00070.965.000208.363.000256.496.000
Net Faaliyet Kar/Zararı47.074.00034.053.00053.045.00038.913.000
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler113.024.00033.450.00072.599.00073.370.000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-6.0000-4.000-1.000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar-73.704.000-75.280.0005.006.00019.511.000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı155.891.00029.135.000285.964.0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler2.984.000610.00026.999.00016.788.000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-44.632.000-26.680.000-17.712.000-11.614.000
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler113.018.00033.450.00072.595.00073.369.000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)114.243.0003.065.000295.251.000354.550.000
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-12.908.000-11.617.000-55.162.000-63.518.000
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-23.439.000-14.487.000-53.075.000-63.494.000
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)10.531.0002.870.000-2.087.000-24.000
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI101.335.000-8.552.000240.089.000291.032.000
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)101.335.000-8.552.000240.089.000291.032.000
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları-5.000-2.000-30.000-20.000
Ana Ortaklık Payları101.340.000-8.550.000240.119.000291.052.000
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri10.743.0005.352.00010.343.0007.844.000
Kıdem Tazminatı916.000538.0002.678.0002.626.000
Finansman Giderleri-44.632.000-26.680.000-17.712.000-11.614.000
Yurtiçi Satışlar493.185.000246.224.000841.111.000614.552.000
Yurtdışı Satışlar830.000450.000707.000504.000
Net Yabancı Para Pozisyonu428.432.000489.263.000436.777.000513.704.000
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu428.432.000489.263.000436.777.000793.857.000
Net YPP (Hedge Dahil)206.507.000334.250.000436.777.000513.712.000
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ECILC 2,3 9,5 14,1 1,5 0,4 6/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ECILC 2,32 14,06 14,17 11,46 0,18
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi