SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 95.286 95.734 -0,47
VIOP 118.532 119.260 -0,61
USD/TRY 5,6609 5,5795 1,46
BIST BANKS 131.096 132.731 -1,23
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 11.563 11.413 1,31
GOLD 1.502,01 1.513,47 -0,76
BRENT 59,37 58,64 1,24

 Brisa Hisse Senedi | BRISA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 5,2 6,14 0,94
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,2 9,2 9,0

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Brisa
Kuruluş 28.02.1974
Faal Alanı Her tür lastik imalatı ve satışı.
Telefon (0212)3858450
Faks (0212)3858455
Adres Sabancı Center Kule 2 K:3 34330 4.Levent - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar929,51.013,0
Ödenmiş Sermaye305,1305,1
Net Kâr16,7-2,7

Cari Değerler

F/K 18,0
FD/FAVÖK 7,4
PD/DD 1,7
FD/Satışlar 1,3
Yabancı Oranı (%) 18,89
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,3 / 0,3
Piyasa Değeri 1.586,6 mnTL
Net Borç 2.535,0 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -0,95 -5,45 -12,61 -17,85
USD -1,66 -7,14 -11,83 -22,26
Göreceli -0,48 -1,37 -6,59 -21,31

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
BRISA29.03.20166,330,514651,4643,74 157.013.144 80
BRISA24.03.20155,000,495049,5042,08 151.032.853 81
BRISA23.03.20146,890,390639,0633,20 119.178.651 83
BRISA27.03.20134,320,236023,6020,06 72.007.583 76
BRISA02.05.20122,138,9500895,00760,75 71.218.519 99
BRISA31.03.20113,476,4200642,00545,70 51.431.852 91
BRISA06.04.20104,234,4000440,00374,00 35.297.414 90
BRISA15.05.20098,373,6000360,00306,00 26.790.750 84
BRISA01.04.200810,586,4000640,00544,00 47.628.000 76
BRISA01.04.20075,314,7500475,00403,75 35.348.906 84
BRISA02.04.20066,266,1000610,00557,00 45.395.438 85
BRISA22.03.20056,625,2000520,00496,00 38.697.750 80
BRISA23.03.200313,715,2790527,90500,00 39.283.375 82
BRISA11.04.20028,932,7670276,70270,00 20.594.431 79
BRISA08.04.20016,801,9725197,25187,00 14.679.098 82
BRISA09.04.20002,300,896089,6088,30 6.669.000 A/D
BRISA04.04.19996,370,780078,0078,00 5.804.663 A/D
BRISA30.03.19985,770,750075,0075,00 5.581.406 A/D
BRISA31.03.19975,193,2200322,00322,00 3.423.262 A/D
BRISA29.03.20166,330,514651,4643,74157.013.14480
BRISA24.03.20155,000,495049,5042,08151.032.85381
BRISA23.03.20146,890,390639,0633,20119.178.65183
BRISA27.03.20134,320,236023,6020,0672.007.58376
BRISA02.05.20122,138,9500895,00760,7571.218.51999
BRISA31.03.20113,476,4200642,00545,7051.431.85291
BRISA06.04.20104,234,4000440,00374,0035.297.41490
BRISA15.05.20098,373,6000360,00306,0026.790.75084
BRISA01.04.200810,586,4000640,00544,0047.628.00076
BRISA01.04.20075,314,7500475,00403,7535.348.90684
BRISA02.04.20066,266,1000610,00557,0045.395.43885
BRISA22.03.20056,625,2000520,00496,0038.697.75080
BRISA23.03.200313,715,2790527,90500,0039.283.37582
BRISA11.04.20028,932,7670276,70270,0020.594.43179
BRISA08.04.20016,801,9725197,25187,0014.679.09882
BRISA09.04.20002,300,896089,6088,306.669.000A/D
BRISA04.04.19996,370,780078,0078,005.804.663A/D
BRISA30.03.19985,770,750075,0075,005.581.406A/D
BRISA31.03.19975,193,2200322,00322,003.423.262A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar2.206.974.6612.203.308.2841.649.849.9352.199.227.580
Nakit ve Nakit Benzerleri743.317.761735.398.443284.147.243663.810.950
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar760.376.894793.314.826720.156.163858.727.811
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar15.987.36719.770.99918.450.75922.193.796
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar606.178.652598.817.484571.623.768597.194.155
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar81.113.98756.006.53255.472.00257.300.868
(Ara Toplam)2.206.974.6612.203.308.2841.649.849.9352.199.227.580
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar3.138.527.7013.167.435.2332.907.702.4693.431.008.254
Ticari Alacaklar54.262.89436.323.87539.224.42559.715.432
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar266.145166.137152.524143.098
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları7.942.1875.487.77600
Maddi Duran Varlıklar1.812.082.7581.770.268.2851.753.497.7111.722.893.696
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar65.099.50864.189.59566.017.30265.521.423
Ertelenmiş Vergi Varlığı0000
Diğer Duran Varlıklar1.198.874.2091.290.999.5651.048.810.5071.582.734.605
TOPLAM VARLIKLAR5.345.502.3625.370.743.5174.557.552.4045.630.235.834
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.871.088.1191.776.078.5611.168.626.9581.641.944.593
Finansal Borçlar881.160.241933.424.934330.185.278592.521.395
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar808.486.269694.641.125713.541.945873.680.198
Diğer Borçlar22.916.1016.290.38613.130.6047.289.517
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)3.735.9734.671.4035.952.7240
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü122.27700240.601
Borç Karşılıkları112.089.27598.936.94432.598.242127.875.837
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler42.577.98338.113.76973.218.16540.337.045
(Ara Toplam)1.871.088.1191.776.078.5611.168.626.9581.641.944.593
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler2.544.888.2732.581.650.3902.467.982.1932.868.223.708
Finansal Borçlar2.397.133.0552.418.261.2952.331.913.2692.678.138.015
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar58.276.64056.612.07852.648.18547.291.874
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)14.21439.74184.1680
Uzun vadeli karşılıklar65.492.17360.260.87358.629.14657.567.856
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü23.972.19146.476.40324.707.42585.082.187
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler000143.776
Özkaynaklar929.525.9701.013.014.566920.943.2531.120.067.533
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar929.525.9701.013.014.566920.943.2531.120.067.533
Ödenmiş Sermaye305.116.875305.116.875305.116.875305.116.875
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri04.9034.9034.903
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler124.224.838124.224.838121.876.991121.961.367
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları277.149.271277.149.271184.732.497184.732.497
Dönem Net Kar/Zararı16.693.608-2.653.10895.741.37775.089.881
Diğer Özsermaye Kalemleri206.341.378309.171.787213.470.610433.162.010
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR5.345.502.3625.370.743.5174.557.552.4045.630.235.834
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri1.638.611.391775.942.2922.998.775.6962.236.847.466
Satışların Maliyeti (-)-1.266.007.827-599.243.405-2.232.016.139-1.662.035.844
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)372.603.564176.698.887766.759.557574.811.622
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)372.603.564176.698.887766.759.557574.811.622
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-157.076.223-74.190.581-270.037.240-211.855.916
Genel Yönetim Giderleri (-)-47.857.007-21.439.079-99.810.172-68.914.939
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-624.212-223.529-1.038.898-859.127
Diğer Faaliyet Gelirleri54.830.56227.530.273258.318.862232.730.824
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-88.722.316-64.955.925-171.988.029-217.611.856
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler5.067.030151.999-52.853.548-39.677.229
FAALİYET KARI (ZARARI)138.221.39843.572.045429.350.532268.623.379
Net Faaliyet Kar/Zararı172.113.15280.997.697343.019.699253.504.411
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler12.34812.348258.229186.246
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-32.565-32.565-307.592-4.478
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı138.201.18143.551.828429.301.1690
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-122.277.459-49.365.286-335.234.261-190.734.565
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler-20.217-20.217-49.363181.768
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)15.923.722-5.813.45894.066.90878.070.582
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)769.8863.160.3501.674.469-2.980.701
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-167.6160-685.180-1.518.542
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)937.5023.160.3502.359.649-1.462.159
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI16.693.608-2.653.10895.741.37775.089.881
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)16.693.608-2.653.10895.741.37775.089.881
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları16.693.608-2.653.10895.741.37775.089.881
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri94.401.59145.190.971158.313.312121.231.134
Kıdem Tazminatı7.454.2633.271.0604.587.4927.008.938
Finansman Giderleri-122.277.459-49.365.286-335.234.261-190.734.565
Yurtiçi Satışlar1.091.493.04002.161.780.2031.633.835.252
Yurtdışı Satışlar681.262.39301.089.293.799799.032.526
Net Yabancı Para Pozisyonu-2.410.367.570-2.418.667.134-2.701.644.715-2.666.981.105
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu97.023.85762.083.163-58.847.19054.694.790
Net YPP (Hedge Dahil)97.023.85762.083.163-58.847.190-2.648.981.105
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
BRISA 5,2 17,8 7,4 1,3 1,7 6/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
BRISA 5,20 18,99 18,89 -9,90 -0,10
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi