SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 109.537 109.537 0,00
VIOP 127.908 127.908 0,00
USD/TRY 6,7546 6,7528 0,03
BIST BANKA 126.367 126.367 0,00
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 12.431 12.487 -0,45
ALTIN 1.713,14 1.714,21 -0,06
BRENT 39,96 39,98 -0,05

 Brisa Hisse Senedi | BRISA

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 6,2822 11,24 4,9578
Hacim Hareketi (Milyon TL) 1,0 69,2 68,2

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
0,1 Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Brisa
Kuruluş 28.02.1974
Faal Alanı Her tür lastik imalatı ve satışı.
Telefon (0212)3858450
Faks (0212)3858455
Adres Sabancı Center Kule 2 K:3 34330 4.Levent - İstanbul

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar994,8897,0
Ödenmiş Sermaye305,1305,1
Net Kâr76,2114,0

Cari Değerler

F/K 17,5
FD/FAVÖK 8,6
PD/DD 3,4
FD/Satışlar 1,6
Yabancı Oranı (%) 27,14
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 1,8 / 1,0
Piyasa Değeri 3.365,4 mnTL
Net Borç 2.503,2 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL -0,09 1,19 28,11 17,59
USD -0,39 1,79 33,98 3,50
Göreceli -0,48 -2,66 15,48 22,84

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
BRISA25.03.20201,380,09309,307,91 28.375.869 25
BRISA29.03.20166,330,514651,4643,74 157.013.144 80
BRISA24.03.20155,000,495049,5042,08 151.032.853 81
BRISA23.03.20146,890,390639,0633,20 119.178.651 83
BRISA27.03.20134,320,236023,6020,06 72.007.583 76
BRISA02.05.20122,138,9500895,00760,75 71.218.519 99
BRISA31.03.20113,476,4200642,00545,70 51.431.852 91
BRISA06.04.20104,234,4000440,00374,00 35.297.414 90
BRISA15.05.20098,373,6000360,00306,00 26.790.750 84
BRISA01.04.200810,586,4000640,00544,00 47.628.000 76
BRISA01.04.20075,314,7500475,00403,75 35.348.906 84
BRISA02.04.20066,266,1000610,00557,00 45.395.438 85
BRISA22.03.20056,625,2000520,00496,00 38.697.750 80
BRISA23.03.200313,715,2790527,90500,00 39.283.375 82
BRISA11.04.20028,932,7670276,70270,00 20.594.431 79
BRISA08.04.20016,801,9725197,25187,00 14.679.098 82
BRISA09.04.20002,300,896089,6088,30 6.669.000 A/D
BRISA04.04.19996,370,780078,0078,00 5.804.663 A/D
BRISA30.03.19985,770,750075,0075,00 5.581.406 A/D
BRISA31.03.19975,193,2200322,00322,00 3.423.262 A/D
BRISA25.03.20201,380,09309,307,9128.375.86925
BRISA29.03.20166,330,514651,4643,74157.013.14480
BRISA24.03.20155,000,495049,5042,08151.032.85381
BRISA23.03.20146,890,390639,0633,20119.178.65183
BRISA27.03.20134,320,236023,6020,0672.007.58376
BRISA02.05.20122,138,9500895,00760,7571.218.51999
BRISA31.03.20113,476,4200642,00545,7051.431.85291
BRISA06.04.20104,234,4000440,00374,0035.297.41490
BRISA15.05.20098,373,6000360,00306,0026.790.75084
BRISA01.04.200810,586,4000640,00544,0047.628.00076
BRISA01.04.20075,314,7500475,00403,7535.348.90684
BRISA02.04.20066,266,1000610,00557,0045.395.43885
BRISA22.03.20056,625,2000520,00496,0038.697.75080
BRISA23.03.200313,715,2790527,90500,0039.283.37582
BRISA11.04.20028,932,7670276,70270,0020.594.43179
BRISA08.04.20016,801,9725197,25187,0014.679.09882
BRISA09.04.20002,300,896089,6088,306.669.000A/D
BRISA04.04.19996,370,780078,0078,005.804.663A/D
BRISA30.03.19985,770,750075,0075,005.581.406A/D
BRISA31.03.19975,193,2200322,00322,003.423.262A/D

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar2.535.510.0522.225.786.5692.212.368.0832.206.974.661
Nakit ve Nakit Benzerleri788.321.487792.595.257690.313.522743.317.761
Finansal Yatırımlar129.264.549101.696.72100
Ticari Alacaklar890.994.756621.298.796842.258.783760.376.894
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar8.431.0609.199.67215.616.40315.987.367
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar647.180.687634.680.918594.825.253606.178.652
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar71.317.51366.315.20569.354.12281.113.987
(Ara Toplam)2.535.510.0522.225.786.5692.212.368.0832.206.974.661
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar3.259.513.7013.053.903.5432.959.557.7213.138.527.701
Ticari Alacaklar40.412.91347.834.00846.605.04154.262.894
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar494.930649.5761.951.772266.145
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar0000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları19.938.65914.697.16712.508.5017.942.187
Maddi Duran Varlıklar1.805.158.0221.826.642.8721.822.004.1401.812.082.758
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar88.446.02580.616.69064.222.65565.099.508
Ertelenmiş Vergi Varlığı06.631.01500
Diğer Duran Varlıklar1.305.063.1521.076.832.2151.012.265.6121.198.874.209
TOPLAM VARLIKLAR5.795.023.7535.279.690.1125.171.925.8045.345.502.362
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler2.845.110.5682.350.980.2691.949.452.2071.871.088.119
Finansal Borçlar1.555.065.0401.240.703.771898.888.520881.160.241
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar986.726.0431.010.752.812881.788.399808.486.269
Diğer Borçlar31.493.47713.507.2486.275.46122.916.101
Müşteri Söz. Doğan Yük.10.392.25010.392.25000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)4.730.9434.686.9223.842.6113.735.973
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü766.2150679.008122.277
Borç Karşılıkları226.409.83342.019.098129.030.347112.089.275
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler29.526.76728.918.16828.947.86142.577.983
(Ara Toplam)2.845.110.5682.350.980.2691.949.452.2071.871.088.119
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler1.955.064.8702.031.667.8592.327.646.9312.544.888.273
Finansal Borçlar1.865.694.3951.936.566.9662.249.516.6852.397.133.055
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar012.412.85411.141.53358.276.640
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)141.575380.7652.63814.214
Uzun vadeli karşılıklar84.103.28482.307.27466.405.38765.492.173
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü5.125.6160580.68823.972.191
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar994.848.315897.041.984894.826.666929.525.970
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar994.848.315897.041.984894.826.666929.525.970
Ödenmiş Sermaye305.116.875305.116.875305.116.875305.116.875
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri04.9034.9030
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler127.693.782124.224.838124.224.838124.224.838
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları353.497.183277.149.271277.149.271277.149.271
Dönem Net Kar/Zararı76.231.655114.013.29374.317.61116.693.608
Diğer Özsermaye Kalemleri132.308.82076.532.804114.013.168206.341.378
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR5.795.023.7535.279.690.1125.171.925.8045.345.502.362
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri976.901.8443.558.329.3052.651.819.0361.638.611.391
Satışların Maliyeti (-)-718.773.142-2.718.740.169-2.030.686.265-1.266.007.827
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)258.128.702839.589.136621.132.771372.603.564
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)258.128.702839.589.136621.132.771372.603.564
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-69.356.162-302.251.240-231.623.710-157.076.223
Genel Yönetim Giderleri (-)-31.474.811-114.729.823-75.133.372-47.857.007
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)-678.919-1.371.339-792.318-624.212
Diğer Faaliyet Gelirleri27.522.952111.996.51081.280.79154.830.562
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-67.958.037-151.077.332-102.498.655-88.722.316
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler-14.019.853635.3471.491.0095.067.030
FAALİYET KARI (ZARARI)102.163.872382.791.259293.856.516138.221.398
Net Faaliyet Kar/Zararı142.598.957421.872.081315.074.380172.113.152
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler11.402131.58012.76812.348
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-5.306-2.073.154-68.058-32.565
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar0000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı102.169.968380.849.685293.801.226138.201.181
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler43.375.10949.445.18400
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-71.125.364-313.883.516-218.924.179-122.277.459
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler6.096-1.941.574-55.290-20.217
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)74.419.713116.411.35374.877.04715.923.722
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)1.811.942-2.398.060-559.436769.886
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-1.124.512-421.891-745.246-167.616
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)2.936.454-1.976.169185.810937.502
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI76.231.655114.013.29374.317.61116.693.608
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)76.231.655114.013.29374.317.61116.693.608
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları76.231.655114.013.29374.317.61116.693.608
Hisse Başına Kazanç0000
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0000
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0000
Dipnot
Amortisman Giderleri56.438.789189.493.236145.644.36194.401.591
Kıdem Tazminatı4.420.2226.997.96711.655.1607.454.263
Finansman Giderleri-71.125.364-313.883.516-218.924.179-122.277.459
Yurtiçi Satışlar813.615.1302.299.495.4191.731.837.7871.091.493.040
Yurtdışı Satışlar333.411.1951.495.912.2501.138.516.102681.262.393
Net Yabancı Para Pozisyonu-2.559.380.246-2.547.229.678-2.303.461.003-2.410.367.570
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu30.644.293-74.998.34883.086.57097.023.857
Net YPP (Hedge Dahil)30.644.293-74.998.34883.086.57097.023.857

Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
BRISA 11,0 17,4 8,6 1,6 3,4 3/2020
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
BRISA 11,03 27,37 27,14 -22,82 -0,23
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi