SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
XU100 96.032 95.286 0,78
VIOP 119.285 118.532 0,64
USD/TRY 5,7379 5,6589 1,40
BIST BANKS 132.097 131.096 0,76
SON ÖNCEKİ KAPANIŞ DEĞİŞİM (%)
DAX 11.715 11.563 1,32
GOLD 1.505,38 1.495,81 0,64
BRENT 59,70 59,74 -0,07

 Adel Kalemcilik Hisse Senedi | ADEL

TL
Değişim
Fark
Toplam İşlem Hacmi
  • G
  • H
  • A
  • Y

Dönemsel Hareketler

3 Aylık Hareketler Minimum Maksimum Değişim
Fiyat Hareketi (TL) 9,05 11,33 2,28
Hacim Hareketi (Milyon TL) 0,0 10,2 10,2

Dahil Olduğu Endekslerdeki Ağırlığı

XU100 (%) XU050 (%) XU030 (%)
Dahil değil Dahil değil Dahil değil

Şirket Künyesi

Ünvanı Adel Kalemcilik
Kuruluş 17.07.1967
Faal Alanı Ağaç cıdarlı kurşun, boya kalemleri ve diğer kırtasiye ürünleri üretimi.
Telefon (0216)3895884
Faks (0216)3534290
Adres Esentepe Mah. Anadolu Cad. No:7 34870 Kartal-İstanbul Caddesi, No:7 34870 Kartal / İSTANBUL

Mali Tablo*

Mali Tablo
Özkaynaklar176,2199,3
Ödenmiş Sermaye23,623,6
Net Kâr0,03,3

Cari Değerler

F/K A/D
FD/FAVÖK 8,3
PD/DD 1,5
FD/Satışlar 1,7
Yabancı Oranı (%) 27,33
Ort Hacim (mn$) 3A/12A 0,2 / 0,1
Piyasa Değeri 267,7 mnTL
Net Borç 277,5 mnTL
Yurtdışı Çarpan İskontosu (%) -

Getiriler

1 Gün (%) 1 Hafta (%) 1 Ay (%) Yıl İçi Getiri
TL 1,61 0,53 6,38 3,00
USD -0,53 -3,35 5,08 -4,58
Göreceli 0,82 4,06 12,82 -2,11

Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan Pay Oranı(%)
Kod Bölünme
Sonrası
Sermaye
(TL)
Tarih Bedelli
Oran
(%)
Bedelli
Nom.
Tutar
(TL)
Diğer
(*)
Bedelsiz
IK
Oran
(%)
Bedelsiz
Temettü
Oran
(%)
Nakit
Tem.Brüt
(%)
Nakit
Temettü
(TL)
Hisse
Başı
Brüt
(TL)
Kod Dağ. Tarihi Temettü Verim Hisse Başı TL Nakit Tem. Brüt Oran(%) Nakit Tem. Net Oran(%) Toplam Temettü (TL) Dağıtma Oranı
ADEL30.09.20197,480,847084,7072,00 20.010.375 145
ADEL31.05.20185,680,931293,1279,15 22.000.073 82
ADEL31.05.20173,840,720072,0061,20 3.008.436 16
ADEL31.05.20166,271,2700127,00107,95 30.003.750 42
ADEL29.05.20152,661,7800178,00151,30 14.017.500 50
ADEL30.05.20144,492,5400254,00215,90 20.002.500 40
ADEL31.05.20132,521,5300153,00130,05 12.048.750 49
ADEL31.05.20123,841,2700127,00107,95 10.001.250 39
ADEL31.05.20114,811,1200112,0095,20 8.820.000 41
ADEL31.05.20105,990,850085,0072,25 6.693.750 40
ADEL29.05.200910,000,580058,0049,30 4.567.500 33
ADEL30.05.20088,930,500050,0042,50 3.937.500 51
ADEL30.05.20077,380,480048,0040,80 3.780.000 44
ADEL30.05.20063,520,220022,0019,80 1.732.500 32
ADEL30.05.20056,530,175017,5015,75 1.378.125 39
ADEL29.05.20038,420,521952,1947,81 1.174.218 33
ADEL30.05.20025,970,334433,4432,00 752.398 43
ADEL30.05.20006,321,7367173,67165,00 868.000 A/D
ADEL30.05.19999,411,2000120,00120,00 600.000 A/D
ADEL28.05.19986,670,600060,0060,00 300.000 A/D
ADEL29.05.19978,250,400040,0040,00 200.000 A/D
ADEL31.05.20185,680,931293,1279,1522.000.07382
ADEL31.05.20173,840,720072,0061,203.008.43616
ADEL31.05.20166,271,2700127,00107,9530.003.75042
ADEL29.05.20152,661,7800178,00151,3014.017.50050
ADEL30.05.20144,492,5400254,00215,9020.002.50040
ADEL31.05.20132,521,5300153,00130,0512.048.75049
ADEL31.05.20123,841,2700127,00107,9510.001.25039
ADEL31.05.20114,811,1200112,0095,208.820.00041
ADEL31.05.20105,990,850085,0072,256.693.75040
ADEL29.05.200910,000,580058,0049,304.567.50033
ADEL30.05.20088,930,500050,0042,503.937.50051
ADEL30.05.20077,380,480048,0040,803.780.00044
ADEL30.05.20063,520,220022,0019,801.732.50032
ADEL30.05.20056,530,175017,5015,751.378.12539
ADEL29.05.20038,420,521952,1947,811.174.21833
ADEL30.05.20025,970,334433,4432,00752.39843
ADEL30.05.20006,321,7367173,67165,00868.000A/D
ADEL30.05.19999,411,2000120,00120,00600.000A/D
ADEL28.05.19986,670,600060,0060,00300.000A/D
ADEL29.05.19978,250,400040,0040,00200.000A/D
ADEL30.09.20197,480,847084,7072,0020.010.375145

Mali Tablolar

Bilanço
Dönen Varlıklar410.580.000360.839.000341.287.000504.268.000
Nakit ve Nakit Benzerleri18.609.00021.025.00059.155.00032.683.000
Finansal Yatırımlar0000
Ticari Alacaklar182.631.000127.001.00077.794.000302.361.000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar1.435.0001.594.0001.817.0001.896.000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Stoklar181.310.000155.046.000158.379.000135.440.000
Canlı Varlıklar0000
Diğer Dönen Varlıklar26.595.00056.173.00044.142.00031.888.000
(Ara Toplam)410.580.000360.839.000341.287.000504.268.000
Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar0000
Duran Varlıklar125.764.000128.457.000124.745.000125.606.000
Ticari Alacaklar0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar0000
Diğer Alacaklar0000
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar0000
Finansal Yatırımlar234.000234.000234.000234.000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.520.0000021.000
Canlı Varlıklar0000
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller0000
Stoklar0000
Kullanım Hakkı Varlıkları337.0003.503.00000
Maddi Duran Varlıklar108.783.000110.098.000111.082.000107.700.000
Şerefiye0000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar6.568.0006.677.0006.860.0004.216.000
Ertelenmiş Vergi Varlığı6.308.0005.190.0004.135.00011.976.000
Diğer Duran Varlıklar2.014.0002.755.0002.434.0001.459.000
TOPLAM VARLIKLAR536.344.000489.296.000466.032.000629.874.000
KAYNAKLAR0000
Kısa Vadeli Yükümlülükler332.589.000260.077.000266.216.000396.576.000
Finansal Borçlar276.050.000220.473.000215.473.000337.659.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar21.467.00023.097.00024.115.00029.597.000
Diğer Borçlar21.790.0002.177.0003.419.0003.560.000
Müşteri Söz. Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz. Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü1.981.000005.935.000
Borç Karşılıkları5.148.0004.265.0003.394.0005.294.000
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler6.153.00010.065.00019.815.00014.531.000
(Ara Toplam)332.589.000260.077.000266.216.000396.576.000
Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler0000
Uzun Vadeli Yükümlülükler27.592.00029.929.00011.035.00014.536.000
Finansal Borçlar20.063.00023.408.0004.668.0007.229.000
Diğer Finansal Yükümlülükler0000
Ticari Borçlar0000
Diğer Borçlar0000
Müşteri Söz.Doğan Yük.0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar0000
Devlet Teşvik ve Yardımları0000
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Söz.Doğan Yük. Dış.Kal.)0000
Uzun vadeli karşılıklar7.529.0006.521.0006.367.0007.307.000
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İliş.Karş.0000
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü0000
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler0000
Özkaynaklar176.163.000199.290.000188.781.000218.762.000
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar176.163.000199.290.000188.781.000218.762.000
Ödenmiş Sermaye23.625.00023.625.00023.625.00023.625.000
Karşılıklı İştirak Sermayesi Düzeltmesi (-)0000
Hisse Senedi İhraç Primleri0000
Değer Artış Fonları0000
Yabancı Para Çevrim Farkları-1.383.000-581.000-581.0000
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler66.410.00066.410.00066.410.00087.995.000
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları87.342.000107.353.00093.523.00071.938.000
Dönem Net Kar/Zararı36.0003.299.00013.830.00036.133.000
Diğer Özsermaye Kalemleri133.000-816.000-8.026.000-929.000
Azınlık Payları0000
TOPLAM KAYNAKLAR536.344.000489.296.000466.032.000629.874.000
Gelir Tablosu
Sürdürülen Faaliyetler0000
Satış Gelirleri194.814.000108.631.000385.115.000353.904.000
Satışların Maliyeti (-)-99.995.000-55.886.000-210.841.000-190.514.000
Ticari Faaliyetlerden Diğer Kar (Zarar)0000
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)94.819.00052.745.000174.274.000163.390.000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler0000
Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Diğer Kar (Zarar)0000
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)0000
Diğer Gelir ve Giderler0000
BRÜT KAR (ZARAR)94.819.00052.745.000174.274.000163.390.000
Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)-31.557.000-16.932.000-72.721.000-53.978.000
Genel Yönetim Giderleri (-)-17.743.000-7.984.000-29.799.000-22.519.000
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)0000
Diğer Faaliyet Gelirleri3.368.0001.847.0004.721.0009.390.000
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-12.310.000-9.972.000-9.904.000-15.490.000
Faaliyet Karı Öncesi Diğer Gelir ve Giderler0000
FAALİYET KARI (ZARARI)36.577.00019.704.00066.571.00080.793.000
Net Faaliyet Kar/Zararı45.519.00027.829.00071.754.00086.893.000
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler3.156.0005.000416.000420.000
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)-3.000-1.000-52.000-51.000
Diğer Gelir ve Giderler0000
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar-4.307.0000-753.000-643.000
Finansman Gideri Öncesi Faaliyet Karı/Zararı35.423.00019.708.00066.182.0000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Gelirler2.924.0002.891.0004.494.0006.408.000
(Esas Faaliyet Dışı) Finansal Giderler (-)-36.551.000-18.233.000-49.319.000-36.794.000
Vergi Öncesi Diğer Gelir ve Giderler3.153.0004.000364.000369.000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI (ZARARI)1.796.0004.366.00021.357.00050.133.000
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri (Gideri)-1.760.000-1.067.000-7.527.000-14.000.000
Dönem Vergi Geliri (Gideri)-6.234.000-4.156.000-8.747.000-25.252.000
Ertelenmiş Vergi Geliri (Gideri)4.474.0003.089.0001.220.00011.252.000
Diğer Vergi Geliri (Gideri)0000
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI36.0003.299.00013.830.00036.133.000
DURDURULAN FAALİYETLER0000
Durdurulan Faaliyetler Vergi Sonrası Dönem Karı (Zararı)0000
DÖNEM KARI (ZARARI)36.0003.299.00013.830.00036.133.000
Dönem Kar/Zararının Dağılımı0000
Azınlık Payları0000
Ana Ortaklık Payları36.0003.299.00013.830.00036.133.000
Hisse Başına Kazanç0012
Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0010
Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç0010
Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç0010
Dipnot
Amortisman Giderleri8.379.0004.219.00013.305.0009.673.000
Kıdem Tazminatı1.343.000-69.0003.296.000920.000
Finansman Giderleri-36.551.000-18.233.000-49.319.000-36.794.000
Yurtiçi Satışlar242.503.000143.417.000456.783.000425.716.000
Yurtdışı Satışlar11.620.0004.096.00030.872.00022.731.000
Net Yabancı Para Pozisyonu5.129.0005.185.0009.418.00017.686.000
Parasal net yabancı para varlık/(yükümlülük) pozisyonu5.129.0005.185.0009.418.00017.686.000
Net YPP (Hedge Dahil)18.941.0005.185.0009.418.00017.686.000
Kod Kapanış (TL) F/K FD/FAVÖK FD/Satışlar PD/DD Son Dönem
ADEL 11,3 A/D 8,3 1,7 1,5 6/2019
Kod Kapanış (TL)
Değişim (Baz Puan) Etki* (%)
ADEL 11,33 27,30 27,33 2,78 0,03
* Yabancı takas adedinin değişiminin son halka açıklık adedi üzerindeki etkisi