.01   Hakkımızda
.02   Yatırımcı İlişkileri
.03   Finansal Bilgiler
.04   İnsan Kaynakları
 
 
.01 Ortaklık Yapısı ve İştirakler
.02 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerlerimiz
.03   Ticaret Sicil - MERSİS
.04   Ana Sözleşme
.05 Organizasyon Şeması
.06   Yönetim Kurulu, Komiteler ve Yönetim
.07 Bağımsız Üye Beyanları;
Behzat Yıldırımer
Refet S. Gürkaynak
.08   Denetçi
.09   ISMEN Halka Arzı
İzahname ve Sirküler
.10   Borçlanma Araçlarına İlişkin İzahname ve İhraç Belgesi
.11   Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu
.12   İş Yatırım ve Camiş Menkul Birleşme Sözleşmesi &
Duyuru Metni &
Finansal Tablolar
.13   Basın Bültenleri
.14   Sıkça Sorulan Sorular
.15   Faydalı Linkler
 
 
 
Yatırım Danışmanlığı: İş Yatırım’ın sermaye piyasalarında tecrübeli yatırım danışmanlarının yatırımcılarına sunduğu Yatırım Danışmanlığı hizmetinde risk, getiri, vade ve ürün tercihlerine uygun yatırım stratejisi oluşturulur ve bu stratejinin değişen piyasa koşulları da dikkate alınarak uygulanır.
Portföy Yönetimi: Yatırımcıların ihtiyaç ve beklentilerine göre ayrı bir portföy grubunun yaratıldığı veya portföy yöneticileri tarafından oluşturulmuş mevcut gruplardan birinin seçildiği Portföy Yönetimi hizmeti ile yatırımcılar tercih ettikleri portföy grubunun stratejisi dahilinde, portföyünün yönetim hakkını İş Yatırım’a devretmektedir.
Kurumsal Finansman: Halka Arzlar, Birleşme ve Devralmalar, yeniden yapılanma ve stratejik planlama konularını da içeren Özel Sektör Danışmanlığı, Proje Finansmanı Danışmanlığı ve Girişim Sermayesi Danışmanlığı’ndan oluşan Kurumsal Finansman hizmetlerini sunan İş Yatırım toplam halka arz büyüklüğündeki payı ve liderlik edilen halka arz sayısı ile ilk sıradadır. 1988-2013 yılları arasında toplam 67 halka arzda lider kurum olarak görev yapmıştır. 2000 yılından bu yana yaklaşık 10 Milyar ABD Doları büyüklüğe sahip 109 adet B&D işlemi gerçekleştirerek, tamamlanan işlem sayısı bazında lider danışman kurumdur.
Aracılık Hizmetleri: İş Yatırım, yurtiçi ve uluslararası sermaye piyasalarında hisse senedi, sabit getirili menkul kıymet, vadeli işlem sözleşmeleri ve diğer sermaye piyasası araçlarının alım-satımına aracılık yapmaktadır. Yurtiçi sermaye piyasalarının her alanında etkin rol oynayan İş Yatırım, uluslararası piyasalarda da geniş kapsamda aracılık işlemlerini sürdürmektedir.
İştirakler: İş Yatırım, Sermaye piyasalarının farklı alanlarında uzmanlaşmış iştiraklere sahiptir. İş Portföy Yönetimi’nde %70, Efes Varlık Yönetimi’nde %74, İş Yatırım Ortaklığı’nda %28,9, İş Girişim Sermayesi’nde %29 paya sahiptir. Ayrıca İş Yatırım’ın Londra’da Maxis Investments adında % 100 kendi iştiraki olan bir şirketi mevcuttur. IS Investment Gulf Ltd unvanlı %100 iştiraki de Dubai’de kurularak faaliyete geçmiştir.
Dinamik ve yenilikçi değerleriyle genişleyen organizasyon yapısında yatırımcılarına yeni ürünler sunan İş Yatırım, imza attığı çok sayıdaki “İlk”lerle, sermaye piyasalarının gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır.
2014
Borsa İstanbul’un ilk likidite sağlayıcısı
2013
İlk TL yurtiçi özel sektör kira sertifikası (sukuk) halka arzı
2012
Türk Sermaye Piyasalarında ilk aracı kurum finansman bonosu halka arzı
VİOP’da ilk işlem yapan kuruluş
2011
Döviz üzerine ilk varant işlemi
2010
Aracı kuruluş varantı çıkaran ilk Türk şirketi
İMKB’de İlk yabancı şirket halka arzı; DO&CO
2008
İlk hedge fon; İş Yatırım Serbest Yatırım Fonu
2000
Bankamatik ile ilk hakla arz
1999
İnternette ilk halka arz
1993
İlk A Tipi Fon
1990
İlk on-line menkul kıymet alım satımı
1988
Halka arz yolu ile ilk özelleştirme; Teletaş
1987
İlk Yatırım Fonu
1974
İlk Menkul Kıymet birimi
 
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  TradeMaster, TradeMaster International, TradeMaster Mobile, TradeMaster İş Yatırım, TradeMaster FX, TradeMaster FX Plus, Invest Art, Geniş Açı ve Camiş Online, İş Yatırım Menkul Değerler'in tescilli markalarıdır.
  Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks
  Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.
 
Bizi Tanıyın / Hakkımızda / Faaliyetlerimiz