Dalgalandım da durulamadım... Küresel piyasalar yeni güne iki önemli haber ile başlıyor. Önce iyi haberi verelim. Financial Times haberine göre Deutsche Bank milyarlarca dolarlık tahvilini geri alarak piyasaya gücünü göstermeyi planlıyor. Kötü haber petrol fiyatları arz fazlasının artması nedeniyle dün %6 civarında değer kaybetti.
 
Enflasyon Raporu Sunumu’nda, 2014 ve 2015 enflasyon beklentilerinin korunması ve faiz indirimlerinin devam edebileceğine dair söylemin sürmesi ile faiz tarafında gerileme gördük. Ölçülü indirimin sürebileceğinin ve 50 baz puanlık indirimin, "ölçülü" kabul edilebileceğinin söylemlere dahil edilmesi, izleyen dönemlerde indirimlerin sürebileceğini destekliyor. Koridorun üst bandında indirime sıcak bakılmaması da, likidite politikasında hareket alanı sağlaması açısından önemli.
 
BİST’te bankacılık endeksi %2,33 değer kaybederek, sanayi endeksi ise %0,85 değer kaybederek kapandı. BİST 100 Endeksi %1,28 değer kaybederek 72.506 puandan kaparken; BİST 30 Endeksi %1,44 düşüşle 88.650 puandan kapandı. BİST 100’de işlem hacmi 4,1 milyar TL olurken, VIOP’taki işlem hacmi de yaklaşık 1,71 milyar TL olarak gerçekleşti.
 
Döviz piyasası volatil bir gün geçirdi. USD/TL günü 2,9400 EUR/TL 3,3185 TL sepet 3,1290 ile tamamladı.
 
 
  Güncel Haber Bulunmamaktadır...  
     
    Devamı  
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Burada yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.