.01   Yabancı yatırımcılara ait hisse senedi saklama bakiyeleri
.02   Yabancı banka aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemler
   
.01   Temel Değ. ve Oranlar
.02   Getiri Tablosu
.03   Sermaye Artırımları
 
 
.01   Sektörel Hisse Senedi
Önerilerimiz
.02   Hisse Senedi Öneri Listesi
Açıklamaları
.03   Para Giriş-Çıkış Tablosu
 
 
   
  Günlük - 10/02/2016 09:26
 

Dalgalandım da durulamadım...
Küresel piyasalar yeni güne iki önemli haber ile başlıyor. Önce iyi haberi verelim. Financial Times haberine göre Deutsche Bank milyarlarca dolarlık tahvilini geri alarak piyasaya gücünü göstermeyi planlıyor. Kötü haber petrol fiyatları arz fazlasının artması nedeniyle dün %6 civarında değer kaybetti.
Asya borsalarının seyri Deutsche Bank haberine rağmen küresel risk iştahındaki bozulmanın devam ettiğini gösteriyor. Ancak enseyi karartmayın. Son günlerdeki sert satışlar sonrasında oluşan cazip değerlemeler nedeniyle oyuna girecek yeni alıcılar piyasayı tedricen dengeleyecektir.
Asya borsalarındaki satışlara rağmen Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz. Petrol fiyatlarındaki toparlanma ve Türk lirasının güne hafif yükselerek başlaması borsayı destekliyor. Ancak saat 17.00’de Yellen’in yapacağı konuşma öncesinde piyasadaki hareketlilik sınırlı olacaktır.
Bugünkü toplantıda Yellen’den piyasaların yönünü belirleyecek önemli bir açıklama gelir mi? Sanmıyoruz. BOJ’un yarattığı hayal kırıklığı sonrası Yellen’in dengeli bir konuşma yaparak elindeki mermileri idareli harcamasını bekliyoruz.

 
  Son Günlük Bülten için tıklayınız
 
  Haftalık - 08/02/2016 12:01
 

BIST olumlu ayrışmaya devam ediyor
Geçtiğimiz haftaya son işlem gününe kadar dolarda gözlenen hızlı değer kaybı damga vurdu. ABD’de Ocak ayı istihdam rakamlarında gerilemeye karşın işsizlik oranındaki gerileme ve ücret artışlarının beklentilerin üzerinde açıklanması doların son işlem gününde haftalık kaybının birazını geri almasına sebep oldu. Veri sonrasında FED’in Aralık ayında faiz artış ihtimali tekrar %50 seviyesinin üzerine çıktı. Öte yandan halen piyasalar %53 ihtimalle yılın geri kalanında tek bir faiz artışı fiyatlıyor. TL/dolar geçtiğimiz hafta %1.14 gerileyerek, Macaristan, Polonya ve Brezilya’nın ardından en iyi performans gösteren gelişmekte olan para birimi oldu. MSCI Türkiye endeksi ise %2.4 getiri ile MSCI gelişmekte olan ülkeler endeksinin %2.8 üzerinde getiri elde etti.

 
  Son Haftalık Bülten için tıklayınız
 
  Aylık - 03/02/2016 16:57
 

Büyümenin yavaşladığı bir ortamda küresel yatırımcının tahvile ilgisi artıyor
Küresel büyümenin yavaşlama sinyalleri verdiği ve Fed’in faiz artırımının ötelendiği mevcut konjonktürde sabit getirili kıymetlere olan talep güçlenmeye başladı. Avrupa ve Japonya’da negatif faizlerin istisna olmaktan çıkması ABD ve İngiltere gibi görece makul faizli tahvillere olan talebi artırdı.
Fed’in faiz artırımlarının ötelenmesi ve ABD dolarındaki yükselişin hız kesmesine paralel gelişmekte olan ülke yerel para cinsi tahvillere ilgi artıyor. Son 3 ay içinde faiz oranları 50-100 baz puan yükselmiş Brezilya, Güney Afrika, Rusya ve Türkiye gibi yüksek faizli tahvillere olan talep güçleniyor. Fiyat hareketleri küresel yatırımcı ilgisinin ağırlıklı olarak uzun vadeli tahvillere yönelik olduğunu gösteriyor.

 
  Son Aylık Bülten için tıklayınız
   
   
  Rapor Arşivi
 
       
  10.02.2016 tarihli kapanış ve değişim rakamları
Güncel verilere ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
 
  Kpnş. $ Kpnş. TL Değ. $ %  
  BIST 100 2,44 71.614 1,07  
  BIST 30 3,00 87.778 1,07  
  Mali 3,22 94.178 1,08  
  Sınai 2,48 72.516 1,11  
  Hizmetler 1,77 51.818 1,02  
  Teknoloji 1,90 55.640 1,17  
Hacim : 1.482mn $ 4.343mn TL
       
     
   
 
  Güncel Haber Bulunmamaktadır...  
     
    Devamı  
 
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  TradeMaster, TradeMaster International, TradeMaster Mobile, TradeMaster İş Yatırım, TradeMaster FX, TradeMaster FX Plus, Invest Art, Geniş Açı ve Camiş Online, İş Yatırım Menkul Değerler'in tescilli markalarıdır.
  Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks
  Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.
 
Piyasalar / Yurtiçi Sermaye Piyasaları / Hisse Senetleri Piyasası