.01   Yabancı yatırımcılara ait hisse senedi saklama bakiyeleri
.02   Yabancı banka aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemler
   
.01   Temel Değ. ve Oranlar
.02   Getiri Tablosu
.03   Sermaye Artırımları
 
 
.01   Sektörel Hisse Senedi
Önerilerimiz
.02   Hisse Senedi Öneri Listesi
Açıklamaları
.03   Para Giriş-Çıkış Tablosu
 
 
   
  Günlük - 21/08/2014 09:44
 


FED toplantı tutanaklarına göre FED faiz artırımlarıyla çıkış stratejisini şayet açıklanacak veriler de hedeflerle uyumlu olursa beklenenden önce yürürlüğe koyabilir. FED son dönemde artan istihdamı vurgularken iş piyasasındaki yapısal durgunluğun da haen devam ettiğine dikkat çekiyor. FED Başkan’ı Yellen’in Cuma günü yapacağı konuşma piyasaları rahatlatmak açısından önemli olacak. Diğer yandan Çin’de açıklanan PMI verisi beklentilerin altında kalarak ülkenin büyümesi konusundaki endişeleri arttırdı.
Dün BIST’te Salı günkü kazançların bir kısmının zayıf TL ve Fitch’in açıklamaları nedeniyle geri verildiğini gördük. BIST 100 günü %0,52 değer kaybıyla 78,867 puandan kapattı. Günlük işlem hacmi 1,9 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Yurtdışı piyasalarda bugün karışık bir seyir gözleniyor. ABD vadelileriyatay seyrederken dünkü ABD endeks kapanışları çok az bir yükselişle gerçekleşti. Asya piyasaları ise zayıf Çin PMI verisi nedeniyle satış seyirli işlem görüyor. Bugün Borsa İstanbul’un başbakanın belirlenmesi beklenen AK Parti MYK toplantısı ve FED toplantı tutanaklarının yaratabileceği oynaklık nedeniyle 78,250 puan seviyelerinden düşüşle açılmasını bekliyoruz. PKK’nın 19 aylık bir suskunluktan sonra yeniden bazı askeri alanlara saldırması da piyasada algıyı bozabilir. Açılıştaki düşüşten sonra endeks yatay seviyelere gelebilir ve bugün AKP toplantısı nedeniyle dalgalı bir gün olabilir diye düşünüyoruz.
IJC, 2. el ev satışları ve PMI bugünün ana gündem maddeleri. Sabah kotasyonlarında TL dolar karşısında düne göre daha zayıf 2,1875 seviyelerinden işlem görüyor

 
  Son Günlük Bülten için tıklayınız
 
  Haftalık - 11/08/2014 16:26
 

Erdoğan Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan ilk turda oyların %52’sini alarak Türkiye’nin halk oylamasıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı oldu. Seçim sonuçları anketlerin biraz altında kalsa da AKP’nin ve Erdoğan’ın bugüne kadar elde ettiği en yüksek halk desteğine işaret ediyor. Seçim sonuçlarının piyasalarda önemli bir harekete yol açmasını beklemiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Erdoğan’ın Türkiye’yi başkanlık sistemine götürmeyi hedefleyen planının ilk adımı olarak görüyoruz. Güçlü bir halk desteğini arkasına alan Erdoğan’ın önümüzdeki dönemde fiilen icraatın içinde olan bir başkan gibi davranmasını bekliyoruz. Ancak orta vadede son sözü 2015 Haziran’daki genel seçimlerde halk söyleyecek. Seçimlere kadar olan geçiş sürecinde AKP’nin basına Erdoğan ile uyum içinde çalışacak ve parti içinde liderlik tartışmalarına yol açmayacak bir başkanın geçmesi bekleniyor. Küresel risk iştahının jeopolitik riskler ile bozulmaya başladığı bir konjonktürde Erdoğan’ın piyasalarda dalgalanmaya yol açacak bir risk almayacağına inanıyoruz. Dolayısıyla ekonominin dümeni bir süre daha Başbakan Yardımcısı Babacan’ın emin ellerinde kalmaya devam edecek.

 
  Son Haftalık Bülten için tıklayınız
 
  Aylık - 06/08/2014 17:43
 

Borsa İstanbul için "Azalt" önerisi veriyoruz
Ekonomik ve jeopolitik risklerdeki artışa rağmen gelişmekte olan ülkelere ıskontomuz kalmadığından BİST için Biriktir olan görüşümüzü Azalt olarak değiştirdik. Sene başından beri dolar bazında %24 getiri sağlayan Borsa İstanbul 11,8 2014 F/K oranı ile gelişmekte olan ülkelere karşı ıskontosunu kaybetti. Mevcut fiyatların karşılaşılabilecek riskler karşısında yeterli marj içermediğine inanıyoruz. Bu nedenle mevcut fiyatların kar realizasyonu için kullanılmasını önerdik. Öneri değişikliğimize paralel betası daha yüksek bankaların ve gayrı menkul yatırım ortaklıklarının öneri portföyümüzdeki ağırlığını %55’den %40’a indirdik.

 
  Son Aylık Bülten için tıklayınız
   
   
  Rapor Arşivi
 
       
  21.08.2014 tarihli kapanış ve değişim rakamları
Güncel verilere ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
 
  Kpnş. $ Kpnş. TL Değ. $ %  
  BIST 100 78.957  
  BIST 30 96.959  
  Mali 107.349  
  Sınai 73.763  
  Hizmetler 54.407  
  Teknoloji 30.597  
Hacim : 1.357mn $ 2.958mn TL
       
     
   
 
  Güncel Haber Bulunmamaktadır...  
     
    Devamı  
 
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks
  Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.
 
Piyasalar / Yurtiçi Sermaye Piyasaları / Hisse Senetleri Piyasası