.01   Yabancı yatırımcılara ait hisse senedi saklama bakiyeleri
.02   Yabancı banka aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemler
   
.01   Temel Değ. ve Oranlar
.02   Getiri Tablosu
.03   Sermaye Artırımları
 
 
.01   Sektörel Hisse Senedi
Önerilerimiz
.02   Hisse Senedi Öneri Listesi
Açıklamaları
.03   Para Giriş-Çıkış Tablosu
 
 
   
  Günlük - 23/05/2016 09:33
 

Kritik bir haftaya giriyoruz...

En geç yarın açıklanması beklenen yeni kabine ve yarın yapılacak Merkez Bankası Para Kurulu toplantısı bu haftanın en önemli gelişmeleri. Dün akşam AK Parti’nin yeni başkanı Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı’ndan hükümeti kurma görevini aldı. Yeni kabinenin yarın açıklanması bekleniyor. Genel kanı AK Parti MKYK’sında yapılan çok sayıda değişikliğin yansıması olarak kabine de değişikliklerin gündeme geleceği, ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevinde de değişim olabileceği yönünde. Bu görev için Nurettin Canikli, Berat Albayrak ve Cevdet Yılmaz konuşulan isimler arasında. Beklentilerin aksine ekonomi yönetiminde değişiklik olmaması piyasalarda kısa vadeli bir rahatlamaya sebep olabilir. Yeni Başbakan’ın yaptığı konuşmada başkanlık sistemine geçişin yeni hükümetin temel önceliklerinden olacağı anlaşılıyor. İlk aşamada Haziran ayında partili Cumhurbaşkanlığı için mini bir anayasa değişiklik paketinin gündeme gelmesi bekleniyor.

Yarın yapılacak Merkez Bankası Para Kurulu ile ilgili beklentilere bakıldığında, Reuters’ın 18 kurumun katılımıyla gerçekleştirdiği ankette 11 katılımcı koridorun üst bandında 50 baz puan, dört katılımcı 25 baz puan indirim beklerken, üç katılımcı değişiklik öngörmüyor. Ankete katılan kurumların tamamı politika faizi ve koridorun alt bandının sabit tutulmasını bekliyor. Merkez Bankası’nın normalleşme adımları kapsamında izlediği MOVE ve VIX risk göstergelerinde son dönemde yukarı dönüş olsa da, 20 Nisan’daki seviyelere yakın.

Bugün BIST’de yatay veya hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz. Mayıs ayı tüketici güven endeksi yurtiçi gündemin üst sırasında.

 
  Son Günlük Bülten için tıklayınız
 
  Haftalık - 23/05/2016 11:22
 

Yurtdışı ortam desteklemediği zaman yurtiçi riskler daha fazla fiyatlanıyor

Geçtiğimiz haftanın en önemli gelişmesi şüphesiz FED’in faiz artış ihtimallerinin fiyatlanması ile ilgili değişiklik oldu. Piyasa fiyatlamaları Haziran ayında FED faiz artışına %4 olasılık verirken Çarşamba günü Nisan ayı toplantı tutanaklarının açıklanmasının ardından bu oran %30’a kadar yükseldi. Haziran ve Temmuz ayları için faiz artış ihtimali halen %50’nin altında. FED’in yaptığı açıklamalar ile piyasa beklentileri ile kendi tahminleri ile son dönemde açılan farkı kapatmayı amaçladığını düşünüyoruz. Bu anlamda Yellen’in Cuma günü yapacağı konuşma önem kazanıyor.

 
  Son Haftalık Bülten için tıklayınız
 
  Aylık - 04/05/2016 08:44
 

Piyasalardaki düşüşler alış için fırsat mı, yoksa önümüzdeki dönemde gelecek daha büyük bir dalganın öncüsü mü? Bu ve benzeri soruları cevaplamak için elimizde kristal bir küre yok.

Ancak son günlerdeki düşüşlere rağmen piyasaların ABD veya Çin’den gelecek sert yavaşlama riski, Fed’in faiz artırımını öngörülenden daha hızlı yapması, Türkiye’yi başkanlık sürecine götürecek sürecin iyi yönetilememesi gibi potansiyel riskleri yeterince fiyatlamadığını söyleyebiliriz.

Piyasalarla ilgili görüşümüzde bir değişiklik yok. Hisse senedi, tahvil ve Türk lirasında yükselişi ABD dolarına geçmek için fırsat olarak görüyoruz.

 
  Son Aylık Bülten için tıklayınız
   
   
  Rapor Arşivi
 
       
  24.05.2016 tarihli kapanış ve değişim rakamları
Güncel verilere ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
 
  Kpnş. $ Kpnş. TL Değ. $ %  
  BIST 100 2,66 79.434 3,49  
  BIST 30 3,26 97.521 3,81  
  Mali 3,45 103.138 3,95  
  Sınai 2,75 82.143 2,63  
  Hizmetler 1,88 56.088 2,44  
  Teknoloji 2,04 61.045 2,75  
Hacim : 1.943mn $ 5.805mn TL
       
     
   
 
  Güncel Haber Bulunmamaktadır...  
     
    Devamı  
 
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  TradeMaster, TradeMaster International, TradeMaster Mobile, TradeMaster İş Yatırım, TradeMaster FX, TradeMaster FX Plus, Invest Art, Geniş Açı ve Camiş Online, İş Yatırım Menkul Değerler'in tescilli markalarıdır.
  Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks
  Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.
 
Piyasalar / Yurtiçi Sermaye Piyasaları / Hisse Senetleri Piyasası