.01   Yabancı yatırımcılara ait hisse senedi saklama bakiyeleri
.02   Yabancı banka aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemler
   
.01   Temel Değ. ve Oranlar
.02   Getiri Tablosu
.03   Sermaye Artırımları
 
 
.01   Sektörel Hisse Senedi
Önerilerimiz
.02   Hisse Senedi Öneri Listesi
Açıklamaları
.03   Para Giriş-Çıkış Tablosu
 
 
   
  Günlük - 27/11/2014 09:34
 

Amerika’da ekonomik verilerin beklentilerden daha olumsuz gelmesiyle Amerikan doları kan kaybederken, petrol fiyatlarındaki düşüş eğilimi bugün yapılacak OPEC toplantısı öncesinde de devam etti. Bugünkü toplantıda üye ülkelerin üretimi azaltmaları yönünde bir karar almaları beklenmiyor. Asya piyasaları Japonya önderliğinde satıcılı bir seyir izlerken, Avrupa vadeli işlemleri bugün için artıda bir açılışı göstermekte.

BIST 100 güçlü TL, bono faiz oranlarının aşağıya gelmesi ve düşen petrol fiyatlarının ivmesiyle dünde yükselişini sürdürdü. Olumlu gelişmelerin etkisiyle yurtdışındaki durgunluğun Türk ekonomisninin daha rahat atlatabileceği yönündeki beklentiler hisse senetlerine olan ilgiyi canlı tutmakta. Dünkü kapanıştan sonra Amerikan hisse senedi piyasalarının %0.25 yükselmesi ve artıda olan Avrupa vadelileri nedeniyle bugün BIST 100’ün hafif artı bir seyirle güne başlamasını bekliyoruz. OPEC toplantı sonuçları yatırımcılar tarafından yakından takip edilecektir. Ayrıca yine bugün yapilacak Türkiye ile Rusya arasındaki doğal gaz görüşmelerinden bir indirim çıkma olasılığı piyasayı daha fazla destekleyebilir.

Amerikan piyasaları şükran günü nedeniyle tatil olacağından işlem hacmi düşük seyredebilir. Almanya enflasyon ve işsizlik verileri ile AB tüketici endeks verileri günün veri takviminin önemli gündem maddeleri. TL Amerikan dolarına karşı 2.2115 seviyesinde bulunuyor.

 
  Son Günlük Bülten için tıklayınız
 
  Haftalık - 24/11/2014 14:43
 

Geçtiğimiz hafta Türkiye hisse senetleri piyasası görece olarak iyi performans gösterdi
Geçtiğimiz hafta MSCI Türkiye, MSCI Gelişmekte olan Ülkelere kıyasla %2,4, MSCI Dünya’ya göre ise %2,6 oranında değer kazandı. Geçtiğimiz haftaki PPK toplantısında TCMB politika faizinde bir değişiklik yapmazken Cuma günkü Çin Merkez Bankası’nın sürpriz faiz indirimi küresel hisse senetleri piyasalarında olumlu karşılandı, emtia fiyatlarındaki hafif yükselişe karşın BİST de diğer piyasalarla birlikte hareket etti. Diğer taraftan Cuma günü piyasaların kapanışının ardından S&P’nin Türkiye ile ilgili açıklamaları geldi. Piyasa beklentisine paralel olarak kredi derecelendirme kurumu Türkiye’nin yatırım yapılabilir düzeyinin bir basamak altında yer alan notu ve negatif görünümünü korudu.

 
  Son Haftalık Bülten için tıklayınız
 
  Aylık - 10/11/2014 17:15
 

Borsa için AZALT önerimizi koruyoruz
Ekim ayında Türk lirasında görülen güçlenme, faiz oranlarında görülen gerileme ve borsadaki yükselişi temel gerekçelerle desteklenen sağlıklı bir yükselişten çok küresel risk iştahındaki artışa bağlıyoruz. Piyasalardaki balon kısa bir süre daha devam edebilir. Ancak, Türkiye ekonomisi Avrupa’da durgunluk, Suriye’de ve Irak’ta iç savaş, Ortadoğu ve Karadeniz’de komşu ülkelerde sert bir yavaşlama ile boğuşurken, borsada kalıcı bir yükseliş yaşanmasını beklemiyoruz. Bu nedenle Borsa İstanbul için 83,000 seviyesine verdiğimiz AZALT önerisini koruyoruz

 
  Son Aylık Bülten için tıklayınız
   
   
  Rapor Arşivi
 
       
  27.11.2014 tarihli kapanış ve değişim rakamları
Güncel verilere ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
 
  Kpnş. $ Kpnş. TL Değ. $ %  
  BIST 100 3,82 84.688 0,83  
  BIST 30 4,72 104.658 0,92  
  Mali 5,21 115.510 1,06  
  Sınai 3,44 76.394 0,30  
  Hizmetler 2,71 60.154 0,87  
  Teknoloji 1,56 34.723 -0,08  
Hacim : 1.743mn $ 3.868mn TL
       
     
   
 
  Güncel Haber Bulunmamaktadır...  
     
    Devamı  
 
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks
  Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.
 
Piyasalar / Yurtiçi Sermaye Piyasaları / Hisse Senetleri Piyasası