SEKTÖR
ALT SEKTÖR
ENDEKS
HİSSE SENEDİ
PİYASA

BIST Endeksi Döviz Kurları
BIST 30 : 101.325
BIST 100 : 83.048
USD/TL : 3,7635
EURO/TL : 0,0000
Excel'e aktar  English  Yazdır  
  • BIST`a kote şirketlerden ALYAG, BJKAS, FENER ve GSRAY özel hesap dönemi kullanmaktadırlar.
  • Ortalama Sektör ve Pazar verilerinin hesaplanmasında; Günlük, Haftalık, Aylık Hisse Performansları, FK, PD/DD, FD/NS ve FD/FAVÖK oranları için şirketlerin halka açık kısımlarının piyasa değerleri ile ağırlıklandırılarak ortalamalarının alınması yöntemi kullanılmıştır. Ağırlıklı ortalama hesabına F/K, PD/DD, FD/NS ve FD/FAVÖK oranları 40`dan büyük şirketler alınmamıştır. Fiyat getiri ortalama hesabına getiri oranları -100`den küçük ve 100`den büyük şirketler alınmamıştır.
  • Dolar kuru olarak Merkez Bankası Satış Kuru kullanılmaktadır.
  • Finansal rasyolar her şirketin açıkladığı son finansal tablolar kullanılarak hesaplanmıştır.
  • A/D: Anlamlı değil. VY: Veri yok. I: En son açıklanan bilanço, II: Son dönemden bir dönem önceki bilanço, III: Son bilanço ile aynı dönem geçmiş yıl bilançosu. * İlgili rasyolar için kullanılan bilanço dönemlerini göstermektedir.
© Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
Reuters   Matriks
Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.